Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves fiam egy hete alvásid...

3,5 éves fiam egy hete alvásidőben (este) úgy csinál mint akinek hányingere van, persze a mi ágyunkban meg semmi baja, hagyjam vagy most fog elkapatódni?

Figyelt kérdés

Hozzátenném,sose aludt velünk, az éjszakát 5 hós kora óta átalussza 8kor fekszik,7kor kel, max. ha nagy ritkán beteg volt akkor kelt éjjel, de amúgy sose.Velünk sem aludt csak egyszer mikor elutaztunk és csak egy nagy ágy volt.Van egy huga (2 éves) és most vagyok várandós a harmadikkal.

Nem tudom mit csináljak, mert mindig mondja hogy hányni kell, el is sápad, kiveri a víz de végül aztán max.öklendezésig jut. Én pszichés dolognak gondolom. Oviba jár több mint fél éve, de nagyon szereti,mindig rohan befelé,óvónőket imádja stb.

A férjemmel szeretjük egymást ugyanúgy mint eddig,szóval nincs változás az életünkben (csak a terhesség de az már hónapok óta).

Engedjem hogy velünk aludjon? Vagy így fogom elkapatni? De a saját ágyában meg üvöltésig sírja magát, azt nem bírom hallgatni. Kérdezem fél e vmitől vagy mi a baj, de nem mond semmit, amúgy is elég keveset beszél.


2011. márc. 12. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Én biztos engedném,hogy velünk aludjon.Nem hiszem,hogy oda fog szokni.Később már ciki is lesz neki,hogy nem a saját helyén alszik.Ha szüksége van rátok és ott nyugodt,akkor engedd be az ágyatokba.Lehet,hogy akkor megnyílik és elmondja,hogy mi a baj.
2011. márc. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én nagyobb fiam is 3,5 éves,ő is hányingerig üvölti magát ha egyedül kell a szobájában aludjon.Vagy átjön hozzánk vagy a férjem ott alszik vele, na ilyenkor semmi baja. Sokáig kérdezgettem, hogy mitől fél, de csak nemrég kaptam választ: a sötétben a szellemektől.Pedig ég már neki éjjeli lámpa is, de az sem segített. Szerintem engedd, hogy átmenjen hozzátok.
2011. márc. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is így éreztem jónak és mondom, egy hete így is van, de a férjem szerint most fogjuk elrontani és majd nagyon macerás lesz mikor a pici újszülött is egy ágyban lesz velünk meg a nagy is. És hogy a nagy akkor nem fogja megérteni hogy miért kell visszaköltözzön a saját helyére.

Nem beszélve a saját intimitásunkról,(de mondjuk ez a legkisebb szempont most hogy ennyire nem akar egyedül maradni).

Az éjszakáink amúgy se túl nyugisak, mert a középsőm meg még sose aludta át az éjjelt, 2-3 szor biztos ébred.

2011. márc. 12. 15:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Én semmiképp sem hagynám egyedül, félelmükben sírnak, ebben biztos vagyok.Ráadásul az én fiam az utóbbi 2-3 hónapban már nappal is elkezdett félni,nem mer egyedül wc-re menni,jön szólni nekem,mert szerinte kukucskál ott valaki.Nagyon gyáva lett, szerintem ez kori sajátosság.
2011. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm lehet hogy így lehet, nálunk eddig semmi ilyesmi nem volt, de egy három-négy hete különösen sokat kell foglalkozni azzal a kérdéssel mesélés közben pl. hogy a gonosz mostoha az miért olyan rossz meg csúnya, meg az ilyen negatív szereplőkhöz gyakran visszalapoz-visszakérdez stb.
2011. márc. 12. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!