Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodás gyermekemnek készítette...

Óvodás gyermekemnek készítettek egy IQ tesztet, nagyon szomorú lettem mikor kiderült, csupán 90-es lett az eredmény. Őszintén szerintetek baj van?

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 14:06
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
60%

Hiperaktiv gyerek vegig sem csinalja a tesztet. En tudom, enyem is az volt. Mindenfajta hulye tesztet csinaltak az iskolaban, sokszor az en tudatom nelkul. Egy alkalommal a pszichologus azt jelentette, hogy nem tudja elvegezni a tesztet, mert a gyerek mindent csinalt, csak azt amit kellett volna.

Ha jo pszichologus lett volna, akkor nem a konyvhoz ragaszkodva probalta felmerni a fiamat, hanem egy is gondolkodassal. Ennel a pontnal majdnem elnevettem magam. Azota sem erdekel semmi tesztuk.

2011. márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen ne aggódj, majd akkor kezdj izgulni, ha tanulási, vagy viselkedési zavara van. Az meg, hogy egy fogyatékos ismerősödnek mennyi az IQ-ja, arra csak annyit mondanék, hogy az autisták között van a legtöbb zseni, de attól még nem egészségesek, a te gyermeked pedig az, úgyhogy csak ezzel foglalkozz.
2011. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

14:16-osnak :

a 4-5 éves korosztályról van szó,a felsoroltak közül a játékszabályok be nem tartásával van gond,abszolult ellenkezés mindenkivel és mindennel szemben.

2011. márc. 14. 14:20
 14/29 A kérdező kommentje:

FRomOz:

Hát éppen eze az,bizony lehetetlen a teszt elvégzése.

Hogy-hogy hiperaktív volt???

Most mennyi idős,jelenleg mi van vele?

Azt sem tudom mivel jár később a hiperaktivitás,mindig probléma lesz megjelenni valahol,sosem fogja tudni magát szabályozni???

2011. márc. 14. 14:24
 15/29 anonim ***** válasza:
54%
El kellene végre ismerniük a "nagy okosoknak", hogy minden gyermek egyéniség és a legártalmasabb dolog, ha minden gyermeket egy kaptafára akarnak formálni.Aki egy kicsit is kilóg a sorból, az egyből autista, hiperaktív, szóval,minden, csak nem normális. Szerintem inkább bizonyos pedagógusok, pszichológusok hozzáállásával vannak nagy bajok!
2011. márc. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

"játékszabályok be nem tartásával van gond,abszolult ellenkezés mindenkivel és mindennel szemben."


Ez volt nalunk a baj! Nagyon sokaig, kb 16 eves korig. jelen voltam minden heten, bolcsiben, oviban, iskolaban. Nem volt vad, nem bantott senkit, nem tort ossze semmit, csak hat nem atlag gyerek volt. Tanarok adtak is neki egy kis lazitast. Peldaul osztalyban megengedtek, hogy o alljon, mikor tobbi ult, stb. Sportban nagyon jo volt, kis labda, nagy labda mindegy volt. Versenykepesen jatszott teniszben, kriketben es golfban is. Diak munkat a sporton keesztul vitte vegig. 13 eves kora ota keresett a sportjaval, jatszazasaval es tanitasaval. Kicsik, nagyok imadtak. Azt mondtam, soha nem lesz egy csondes nap, soha nem fog felnoni, mi lesz belole. Tanulni csak annyit tanult es annyi hazifeladatot csinalt amennyi muszaj volt. Egyet kertem tole, erettsegien le, tudom nem lesz belole doki vagy jogasz, nem is kell, csak egy szakmat, amit o szeret tanuljon meg. A sportot valasztotta, szemelyes treningezo, tobbet keres mint en. Imadja, ez koti le, a kliensektol tudom, hogy jo benne, szeretik, el tud beszelgetni mindenkivel, es hal' Istennek egyet bele tudtam nevelni, hogy barmi is van, a tiszteletet megadni mindenkinek, es drog meg alkohol nincs a hazba. Most 23 eves lesz, sokan mondjak, buszke lehetek a fiamra. Volt tanarok, szulok nem hiszik el hogy ez ugyanaz a gyerek. Kepzeld, lecsendesedett, sosem hittem volna. Ha tenyleg hiperaktiv a kisfiad, hosszu ut all elotted, mindenkitol hallgatni fogsz, hogy elkenyezteted, rossz, nem normalis, minden a Te hibad lesz, stb. de ne add fel. Meg hazassagodban is lesz botrany. Ne add fel, fiad melle allj ki, persze elismerve hogy igen, nem mindennapi. Nagyon sok turelmet, es megbizast kell kimutatnod. Fiam most mondja, hogy emlekszik hogy milyen egy kis "sz.r" volt, es koszoni, hogy kialltam melle, nem hagytam hogy elnyomjak. Ennek ellenere, minden koszonetem megy a bolcsode, ovoda es tanarok irant, mert nem volt konnyu dolguk. Sajnos volt olyan tanar akit megsiratott, mert nem tudta, megis hogy kezelje.

2011. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
60%

ALSÓ határ??? 80 alatt van "baj" a 90 nem egyenlő a 80-nal. Továbbá: egy felnőtt ember átlagos IQ-ja nem egyezik egy adott gyerek korcsoport átlagos IQ-jával. A hiperaktivitás és az IQ nem függ össze.

De ha gondolod sírj mert nem 165 lett az IQ-ja mint egy autistának, mennyivel jobb lenne az ugye?

2011. márc. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mivel jar?

Nekem azzal jarat, hogy 7 eves volt, mire le tudtam ulni egy kavet meginni, mikor a fiam velem volt. Vagy a fridge tetejerol ugralt le, 167 cm magasrol, vagy a ket meteres keritesen maszott at, vagy ajtokat csapkodott, vagy mikor mostam fel, belefekudt a vizes reszbe, a porszivora rault, be nem allt a szaja, a hiszti mindennapos volt. stb. Elmenni vele valahova nehez volt, mert mindig el akart futni, vagy nekem vagy ferjemnek kellett utana futni, terelni, nem tudtunk meg nyugodtan enni sem. Hetvegeken mindig olyan helyre vittem, ahol lehetett neki dzabadon lenni. Strand, korcsolyazas, stb. Mindig a legviritobb ruhaban volt, hogy tudjam hol van. Iskolaban is mindig mast csinalt, mint kellett volna. Nem tanulni jat oda, hanem a tarsasagert. Imadta a gyerekeket, tanarokat, annak ellenere, hogy sokszor meg volt buntetve. Tobbszor volt ajanlas, hogy vigyem special iskolaba. Szerencsere gyerekorvos ellenezte, mondvan nem fog neki jot tenni, nem azon a mercen van. Nagyon oruok, hogy ellenkeztem ezzel az egy dologgal az iskolaval. Soha nem vitatkoztam elotte a tanarok elott, az negyszemkozt ment. 16 eves volt mikor a valtozas bejott. Lelassult, gondolkodott, megbeszeltunk dolgokat. Mikor kicsi volt, beszeltem hozza, ram se nezett, de tudta hogy mit mondok. Fel a fejjel, nem lesz konnyu, de tulelendo.

2011. márc. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

FromOz!Nagyon pontos leírást adtál,egy az egyben ráillik a kisfiamra,nagyon aggódom,hogy mi lesz így vele,velünk,kilátástalannak tűnik a nevelése,sem szép szóra,sem hangos rászólásra nem hallgat,ő sem agresszív,folyton bohóckodik.

HOgy érted el,hogy megtanítottad a mások iránti tiszteletre,te hogyan próbáltad nevelni,határozottan,szigorúan,vagy türelemmel sok mindent ráhagyva?Fogalmam sincs mit tegyek,mert nem áll másból az életünk,mint mások felháborodott ránkcsodálkozásából,kéretlen jótanácsokból,kritikákból,hogy elkényeztettük,meg már késő 5 évesen,sokan a nagy-nagy verésektől remélnének megoldást én pedig tudom,hogy inkább agyonüttetné magát ,de akkor sem csinálná amit kérek...

Tudnál egy pár jótanáccsal segíteni,mert attól félek a legjobban ,hogy sosem érik meg arra,hogy a viselkedése elfogadható legyen,ha nagyáruházban vásárolunk folyton elszalad,esetleg hangosan viccelődik,a kocsik elé kiszaladna,semmitől sem fél,úszni járatjuk,de az edzőnő még nem látott soha ilyen vakmerő kisgyereket,nem fél a vízben sem.

Ha nagyon fáradt akkor jön el a végstádium olyankor szegénykém teljesen felpörög.

Mit csináljak vele???

2011. márc. 14. 18:04
 20/29 anonim ***** válasza:
A pszichiáter nem javasolt semmit? Hiperaktív vagy csak hiperaktív gyanús kisgyereknek nem szabad cukrot adni, nem szabad hagyni, hogy teljesen kimerüljön.
2011. márc. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!