Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Írtak már fel gyógyszer a...

Írtak már fel gyógyszer a gyerekdnek hiperaktivitásra?

Figyelt kérdés

És odaadtad neki vagy nem? Milyen "tünetek" voltak, és mennyi idősen? Nem a saját gyerekm miatt kérdezem (aki persze egy örökmozgó amúgy), csak érdekelnek a válaszok!

Köszi, ha válaszoltok!


2011. márc. 16. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Szia!


15 éves vagyok, még kissé tapasztalatlan a gyermektémában, de mivel nap mint nap kisgyerekekkel vagyok körülvéve hozzászólok.


Szerintem nincs hiperaktív gyerek!


Csak eleven kis "ördögöcske", örökmozgók.

2011. márc. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
67%
úgy kezelik ezt a dolgot mintha betegség lenne, pedig nem. Nem gyógyszerekkel kell etetni, hanem vinni a gyereket sportolni és nem otthon untatni. Nehéz dolog egy szülőnek ez az tuti, de erre ez a legjobb megoldás!
2011. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
100%-san egyetértek az előző Hozzászólóval.:)
2011. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Részben szakmabeli vagyok, de nem specializálódtam erre, nem dolgozom nevelési tanácsadóban. Sőt, nem is gyerekekkel foglalkoztam.

Csak tényleg az érdekel, hogy most mi alapján sütik rá ezt a bélyeget gyerekekre. Ismerek távolabbi családon belül olyan gyereket, akit így (is) diagnosztizáltak, de ott a szülői "nem-nevelés", hanyagság volt a gond. A gyerek viselkedése pedig tényleg "kiborító", de még neki sem adnék gyógyszert.

2011. márc. 16. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A tünetekről egész hegynyi szakirodalom van, nem mennék bele részletesen.


Több tanéven át dolgoztam gyógyped asszisztensként egy logopédiai általános iskolában, ahol a gyerekek nagy része hiperaktív is volt (többek között, hiszen ez egy idegrendszeri eredetű probléma és sosem egyedi tünet, aki hiperaktív, annak egyébterületen is gondjai vannak).


Nos, valóban számtalan eset van,amikor egy (jellemzően nevelési hiányosságokból adódóan) nehezen kezelhető kicsire rásütik, hogy hiperaktív. Ám mire ez hivatalos diagnózissá válna, addig több szakember is vizsgálja az érintett gyereket, és senki ne hegyije, hogy pl a háziorvos dönti el hasraütésszerűen, hogy kell-e pl Ritalint szednie a kicsinek vagy sem, pusztán mert anyukának biztos kényelmesebb lesz ha be van drogozva a gyerek. Gyermekpszichológusi, nevelési tanácsadóbeli SZAKvélemény kell hozzá, kérdésesebb esetben szakmai bizottság véleményez - de a szülő dönt.


Én a személyes tapasztalat alapján annyit tudok mondani a Ritalinról (ami itthon a legelterjedtebb gyógyszer ennek a problémának a kezelésére), hogy valóban drog lenne egy egészséges gyermeknek, de gyógyszer annak, aki a betegségre kapja. Mert a hiperaktivitás (és a kísérő tünetegyüttese) igenis betegség. A viselkedészavaros gyermekek kontroll és segítség nélkül igen mélyre jutnak, míg gyógyszeres kezeléssel van esélyük normális életre (az egész családnak).

Én tudom, mennyire utálják ők maguk, hogy ilyenek, hogy így vislekednek és tisztában vannak vele, hogy rossza amit tesznek - de mégsem tudják kontrollálni magukat. EL lehet képzelni, mennyire meghasonlik egy kicsi lélek ezek hatására... Csak 1 példa: nekem könyörögtek már hogy"add oda a gyógyszert mer nem akarok megint hülye lenni"... és nem lehetett, csak két óra múlva. És miután hatni kezdett, visszajött sírva hogy bocsássam meg amit művelt.


Egyébként nagyon sok esetben kinőhető és felnőttként nem lesznek ilyen problémái. Ám csak akkor válhat belőle viszonylag normális felnőtt, ha gyermekként a gyógyszerezés végett lehetősége volt normálisan szocializálódni, megélni hogy ő is lehet ügyes-hasznos, ő is szerethető stb. A gyógyszer erre ad esélyt.


Akinek valóban szükségszerűen írták fel, és szedte, annak hasznára vált. Ez az én személyes tapasztalatom.

2011. márc. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2011. márc. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!