Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől változhatott meg 18...

Mitől változhatott meg 18 hónapos kisfiam viselkedése?

Figyelt kérdés
Eddig elég jó gyerek volt, de most aztán megüt minket akár ok nélkül is, rugdossa a játékait, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, akkor hisztizik, felmászik az ebédlőasztalra, annak ellenére hogy tiltom.Beszélni még egyeltalán nem beszél, szerencsére mindent megért. Szóval a viselkedése is, és az hogy nem beszél- a baba szón kívül nem mond semmit-nagyon kezd aggasztani.
2011. márc. 17. 13:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

szia, egyik válaszoló vagyok. nem jó sarokba állítani. sztem smemilyen életkorban de ennyi idősen meg pláne. fel sem fogja . amúgy ez még nem az a keméy dackorszak. csinálja, megy a feje után, mert ő akarja, de még nem direkt azért, hogy téged próbálgasson. te még nem vagy a képben. :) madj pár hónap múlva. :)

szóval nem éri meg ilyesmivel bünteni. elég büntetés, ha elveszed a kulcsot, és passz. akkor üvölt, ez neki elég rossz. megpróbálhatod elterelni a figyelmét, ha nem megy, akkor várd meg amíg lecsillapszik, és utána pár szóban beszéljétek meg, mi is történt. nem kell haragudni meg mitudomén, pont azért, mert ez természetes fejlődési szakasz. önállósodik. az lenne a rossz, ha ez kimaradna.

amúgy én később sem, most sem büntetem (2 éves 3 hónapos ), hanem csak szembesítem a dolgok következményeivel, pl. ha nem jössz öltözni, akkor nem tudunk elmenni a boltba, pedig, hm, akartunk gyümölcslevet is venni emlékszel, de így nem tudunk. akkor jön. vagy: jó, nem kell felvenni a cipőt, de akkor visszaviszem a boltba. mivel ált, ragaszkodik a saját dolgaihoz, ezért ezt nem szeretné, rögvest felveszi. ha meg bekattan vmin, és semmivel nem lehet meggyőzni....hát istenem, ez van, a korral jár. közlöm vele, majd ha abbahyagta szóljon, addig nem vagyok rá kíváncsi, és elkezdek vmi mást csinálni, ez a legnagyobb bünti, hogy anya nem kíváncsi rá. nekem ezekkel a módszerekkel sikerült eddig elég jól kordában tartani a kisasszonyt. szóval én nem tűrök semmilyen romboló magatartást, nem is verekedős, már önmagát sem bántja, egy időben ha begajdult, harapta magát, de nem törődtem vele, és abba is hagyta szépen. de nem is állítom a sarokba olyasmiért, ami egy tök természetes dolog, nevezetesen a dackorszak. :)

2011. márc. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindenképpen megfontolom azt amit TE is írtál, eléggé elgondolkodtató.
2011. márc. 18. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!