Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kálium jodidot lehet kapni...

Kálium jodidot lehet kapni recept nélkül is? Van más is akinek megfordult a fejében hogy ad a gyerekének?

Figyelt kérdés
Én tudom hogy egy kicsit erős ez a gondolat de ismertem sugárfertőzötett.
2011. márc. 18. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Épp ma beszéltek róla a tv-ben, hogy indokolatlan, és veszélyes!!! Eszedbe ne jusson...
2011. márc. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem nézek híradót, lemaradtam valamiről? nukleáris veszély van? vagy japánban/amerikában életek?
2011. márc. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
kicsit utána kéne nézni utána járni ennek a sugárfertőzésnek,aztán kicsit gondolkodni kéne,mennyire van messze,és közte van egy óceán is.mielőtt megöli az ember a saját gyerekét vagy magát tájékozódni kéne.
2011. márc. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Nézd amikor Csernobil felrobbant, akkor sem fordult meg a szüleim fejében és szerintem senkiében. pedig az nem messze volt és ott komoly sugárfertőzés alakult ki. Hiszen nem volt szabad zöldleveleseket fogyasztani, fertőzőtt eső esett stb stb

És már akkor mérték a levegőben, úgy is derült ki, hogy a svédek bemérték. Szerintem most ilyenről szó nincs (egyelőre), hogy hazánk felett kialakult volna egy ilyesfajta szennyeződés. És biztos vagyok benne, hogy ezt figyelik és időben közbe lépnek.

2011. márc. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
NEM!!
2011. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

neeeee!!ááááááááá!!!!!!

Ez azért sokkkkkk!

2011. márc. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jódprofilaxis - kálium-jodid

A kálium-jodid stabil jódizotópot tartalmazó só. A stabil jód a pajzsmirigy megfelelő működéséhez szükséges elem. A szervezetbe a szükséges jódmennyiség a táplálkozás során, az élelmiszerekkel jut be. A kálium-jodid gyógyszerként forgalomba hozott készítmény.

A nukleáris balesetek során a levegőbe radioaktív jód kerülhet, ami belégzés során, a tüdőn keresztül a szervezetbe juthat. A szervezetben lévő radioaktív jódot a pajzsmirigy veszi fel, ami ott feldúsulva különböző pajzsmirigy megbetegedéseket okoz.

A szervezet a stabil és a radioaktív jód között nem tud különbséget tenni. A kálium-jodidból, a szervezetben való felszívódás után, a stabil jód a pajzsmirigyben megkötődik, telíti azt, így a radioaktív jód ezután már nem tud megkötődni és a szervezetből kiürül.


FONTOS TUDNI! A kálium-jodid csak a pajzsmirigyet képes megvédeni és csakis a radioaktív jód megkötődése ellen. Amennyiben a levegőben nincs radioaktív jód, a kálium-jodid tabletta alkalmazása teljesen felesleges.

FONTOS TUDNI! A kálium-jodid sem nyújt 100%-os védettséget!

A védelem mértéke függ:

# Mennyi idő telt el a radioaktív jód belélegzése és a kálium-jodid tabletta bevétele között (minél kevesebb, annál jobb a hatás);

# Milyen gyorsan szívódik fel a kálium-jodid a vérből;

# Mekkora mennyiségű radioaktív jódot lélegzett be az ember.

# Mikor kell bevenni a kálium-jodid tablettát és hol lehet hozzájutni?

A kálium-jodid tablettát csak központi utasításra és csakis indokolt esetben szabad bevenni. Amennyiben központilag nem kerül elrendelésre a jódprofilaxis, a kálium-jodid tabletták bevétele nem javasolt, mivel indokolatlan esetben a kockázat nagyobb, m int a haszon.

Az alkalmazás az életkortól és az egészségi állapottól is függ, a gyógyszerhez csatolt utasítást be kell tartani! A kálium-jodid tablettákat a Paksi Atomerőmű Zrt. 30 km-es körzetében lévő településeken a gyógyszertárakban, vagy a polgármesteri hivatalokban tartják lekészletezve. Az ország emellett rendelkezik szükség esetén kiosztható központi készletekkel is.

[link]

Neked komolyan megfordult a fejedben, hogy ezt adnád a gyerekednek?????

2011. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ukmukfuk87 válasza:
Engem is érdekel hol lehet kapni. Mindenképp tartanék itthon belőle. A 30 km-es körzet meg elmehet a pi**ába, rajtuk úgyse segít.
2014. ápr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ukmukfuk87 válasza:
Na megtaláltam, lehet kapni vény nélkül is. Benne van minden a betegtájékoztatóban, de csak veszély esetén használd!
2014. ápr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Volt itthon is sugárzás. 13x az átlagos értéknek. :-( De nem is ez a legnagyobb baj hanem anno se kapott senki tabit, mi pedig zabáltuk a zöldségeket gyümölcsöt és ittunk a radioaktiv jódtól, cézium 137 től szennyezett zacskós tejet és azt mondták hogy ááá magyarországot nem érheti el innen a szomszédunkból Csernobil csak a mocskos kapitalista nyugatot mert minket kikerül a szél. Ja, pont a kárpát medencét. Ja és pont a bajai greenyardos zöldség ehető csak meghalt ezért egy tucat ember korábban.
2018. júl. 11. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!