Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vette el valaki úgy a cumit,...

Vette el valaki úgy a cumit, hogy "majd a húsvéti nyúl/mikulás/jézuska elviszi, és hoz cserébe valamit"?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves 3 hónapos, nagy cumis. Én magam alapból nem nagyon szeretem a cumit, de az elején már választás se volt, ui. 10 napot az intenzíven töltött szülés után , és ott alapból adták neki a cumit, ha sírt, persze ott nincs idő nyugtatgatni a babákat egyenként. mire hazahoztuk, már függő volt. próbáltuk elvenni, nem odaadni, de addig nem nyugodott meg, míg meg nem kapta, ilyenkor nem kellett még cici se semmi. aztán fokozatosan egye kevesebbett kapta, de tavaly ősszel volt egy durva fogzós periódus, amikor a szemfogai meg a 4 utolsó rágófoga jött, gyakorlatilag egész nap a szájában volt, csak az nyugtatta meg. és úgy maradt. mikor kijöttek a fogai, már nagyon ragaszkodott hozzá. most ott tartunk, hogy szinte egész nap a szájában van. engem többek közt azrt is zavar, mert mikor mond valamit, akkor is ott lóg, és nem lehet szinte éerteni, persze én értem, de nem akarom, hoyg ez a helytelen kiejtés rögzüljön neki. mondom mindig, hogy nem értem ha cumi van a szádban. akkor kiveszi de egybúl rakja vissza.....legutóbb azt találtam ki, hogy mondtam neki, nemsoká húsvét, és a nyuszi fog hozni egy nagyon szép ajándékot, egy triciklit (azt nagyon szeretne mostanában), de cserébe adni kell neki valamit, méghozzá a cumit, odaadja? erre rámondja, hogy igen. én meg mondtam neki hogy de nem hozza vissza, és nem veszünk helyette másikat, akkor is odaadja? igen...na nem tudom mennyire lehet ezt komolyan venni nála.

ráadásul neki a cumi olyna, mint egy kedvenc plüss, vannak persze plssüei amiket szeret, de a cumit nem pótolhatja semmi. ha vmi baja van vagy hisztis és épp nincs nála, akkor egbyől kéri, mert attól megnyugszik.

szóval, rménykedhetek benne, hogy hipphopp odaadja és nem is lesz belőle nagy hiszti, sírás, stb? nem akarom elvenni tőle, "erőszakkal". főleg hogy tudom, mekkora becsben tartja, de a mostani helyzet is tarthatatlan

már. bocs ha hosszú lett.


2011. márc. 21. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2év3hós, de ujjszopós fajta. Vannak napok, hogy egész nap szopja az ujját. Szerencsére ha kimegyünk, vagy ha nagyon csinálunk valamit, akkor nem. De ha egy percre is elfordulok, már beveszi a szájába.

Én mostanában azzal próbálok hatni rá, hogy ő már nagylány, és a nagyok ilyet nem csinálnak, és amúgy is koszos az ujja, és akkor beteg lesz, stb stb

Cumival kapcsolatosan annyi jutott eszembe, hogy a bátyámat úgy szoktatták le a cumiról apuék, hogy megbeszélték vele, hogyha elfogy a cumi, akkor kidobják, ebbe beleegyezett a tesóm is. Apa minden nap egy icipicit levágott belőle körömollóval, így kb 2-3 hét alatt a cumi elfogyott. A bátyám ezt elfogadta, mivel nem egyik napról a másikra tűnt el a cumi.

De ez a húsvéti nyuszis megoldás sem rossz, azzal inkább az a baj, hogy ott egyből eltűnik a cumi.

Bár biztos írnak majd olyanok is, akik tényleg tapasztaltak cumi-elvétel terén.

2011. márc. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányaim is cumiznak, igaz kizárólag alváshoz. 3,5 és 1,5 évesek.

Én kifejezetten nem vagyok híve az ilyen nyuszis/mikulásos dolgoknak. Pusztán azért nem, mert alap nevelési elvünk, hogy SOHA nem hazudunk a gyerekeinknek. És ez hazugság. Azt gondolom, hogy keresztül lehet így vinni a cumi elvételt, lehet, hogy nálatok is sikerülni fog. Csak én mindig arra gondolok, hogy pár év múlva, amikor 5-8 (vagy akárhány) évesen rájön majd, hogy nincs mikulás meg nyuszi, akkor alapjaiban inog majd meg a bizalma a szülőkben, mert úgy éli meg, hogy becsapták. És jogosan. És persze lehet erre azt mondani, hogy "ugyan már, ez nem nagy dolog", csak a gyerekek kis lelke nagyon érzékeny tud lenni.

Biztos vagyok benne, hogy van olyan gyerek, akit ez tényleg nem visel majd meg, viszont ismerek olyat, aki sok évesen is ezt meséli, hogy hogy becsapták a szülei. És ezt előre nem lehet kiszámítani...


Mi ott tartunk nagy lányommal, hogy megbeszéltük, ha 4 gyertya lesz a tortáján, akkor nem cumizik többet. Én is kíváncsi vagyok. :o)

2011. márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is cumifüggő voltam, amikor 3 évesen bekerültem az oviba, egyszerűen elvették tőlem az óvónők, és többet nem kaptam vissza....

20/L

2011. márc. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

a cumilevágós dolog nálunk abszolút nem jönne be. ha kilukad a cumi, akkor már egyből mondja, hogy új, és tudja meliyk boltban szoktuk venni.

a második válaszra reagálva, igen, nekem is alapelvem, hogy nem szoktam hazudni neki semmiről, mindig megmondom neki az ő szintjén az igazat. de képzelheted, mennyire zavar már ez a cumi téma, ha erre fanyalodtam. azt sem akarom, hogy ez állandó feszültség legyen, neki se jó, ha percenként rÁszólok, édesem, nem értem amit mondasz a cumi miatt (van is hogy emiatt dühbe gurul).

az meg hogy te már nagy vagy, az most pont nem érdekli, sőt...szeptemberben születik a kistesója és már most nagyon féltékeny, úgy látom. sokszor az ölembe kéredzkedik, ringattatja magát, kérdezem tőle, te kicsi baba vagy? és erre mosolyog és mondja hogy igen. én meg mondom neki, hogy érdekes, én már egész nagynak látlak, erre mondja: nem, pici! ..........

2011. márc. 21. 13:54
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk működött ez a módszer, a nyuszi vitte el a cumikat, kicsi babáknak....cserébe kapott néhány tojást és kis ajándékot "tőle"

Készítettünk egy kis fészket a nyuszinak, amibe ő maga tette bele a cumijait. Elmentünk egy kicsit játszani, és mire visszajöttünk, a nyuszi láss csodát, elvitte a cumikat és cserébe kapott egy-két csokitojást.

Előtte természetesen már beszéltünk vele erről többször is, és azt mondtuk neki,hogy a kicsi babáknak viszi el a cumit, akik most születtek...

Szerencsére jól ment minden, persze eltettem egy párat, ha nagyon nem bírná, de le a kalappal előtte. Még néhány napig szóba kerületek a cumik, aztán már el is felejtette.

Sok sikert, remélem nektek is menni fog.

Egyébként nem vagyok cumi ellenes, de jött a bölcsi is és már nekem is picit elegem lett az állandó cumi-kereső mizériából.

2011. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

13:56-os vagyok, most olvastam egy-két dolgot, amire szeretnék reagálni.

Természetesen nem jó és nem is kell hazudni egy gyereknek! De azért ez nem a hazugság kategóriája, ráadásul az enyém tavaly - 10 évesen - szembesült vele (ő kérdezett rá, és elmondtam neki az igazat), hogy nincs igazából nyuszi, fogtündér, télapó,stb...legalábbis ebben a formában. Viszont ezek a dolgok szerintem nagyon jók egy gyereknek, és jó, ha sokáig tudnak hinni a pici csodákban.

Megbeszéltük, és nem neheztelt egyáltalán, inkább én sajnáltam, hogy véget ért ez a korszak.

2011. márc. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk tavaly a mikulás vitte el a cumit. Kisfiam akkor már elmúlt 2,5 éves és sajnos gyakran volt szájpenész és egyebek, mert a bölcsiben "körbejárt" a cumi...

Előtte már sokat beszélgettünk erről és végül Ő maga tette ki az ablakba és a mikulás hozott helyette ajándékot, a cumit pedig elvitte pici babának.. Ő is nagy cumis volt, de sokkal jobban viselte a dolgot, mint ahogy hittem. A következő a cumisüveg lesz, mert sajna azt sem nagyon akarja elhagyni, pedig a bölcsiben szépen iszik pohárból és elalváshoz sem kell neki üveg... otthon viszont annál jobban. egy próbát megér, mert sajnos nem minden gyerek hagyja el magától az ilyen dolgokat. Láttam én már 5-6 évest is utcán cumizni és ezt nagyon nem szerettem volna. Mire ennyi idős lesz, el is felejti, hohy valaha volt cumija. Sok sikert!

2011. márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszi a sok választ. még az a kérdésem, hogy nálatok alváshoz is kellett? az enyémnek kell elalváshoz, ill. ha éjjel megébred, akkor megkeresi, ha épp nincs a szájában. ebből nem lesz gond?

és ha megvan a "csereajéndék", és öt perc múlva mgis kéri a cumit, akkor csak simén emlékeztetm, hogy tudod a nyuszi elvitte, és hozta helyette ezt a szép triciklit, amit annyira szerettél volna? és ha akkor is kéri akkor mi van? ha hisztizik, sír?

2011. márc. 21. 14:39
 9/14 anonim ***** válasza:
hidd el 2 napig keresi,és utánna alább hagyja,én viszont alváshoz visszaadom neki,de reggel a manó jön és elviszi:)Ő hello kittys motort kapott cumi helyett.
2011. márc. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam májusban lesz 3 éves,és januárban megpróbáltuk elvenni tőle...na,ne tudd meg,inkább vissza adtuk.Nálunk az volt a szöveg,hogy mivel kirágta,és kidobta a szemetesbe,mi kidobtuk a kukába,a kukás bácsik pedig beöntötték a kukásautóba,és levitték(imádja a kukásautókat,legalább 10 féle van neki).Olyan éktelen sírásba kezdett,hogy újat kellett hozatnunk a "kukás bácsikkal".Van viszont egy egyességünk:csak alváskor,és a kocsiban kaphatja meg.
2011. márc. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!