Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdjek rossz evő kislányo...

Mit kezdjek rossz evő kislányommal? Már bele őrülök.

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 éves, 12 kg. Amúgy formás kislány, de aggaszt, hogy milyen keveset eszik.

Reggel 8kor keltem, 9kor adnám neki a reggelit, ha enné. Direkt várok egy órát, hadd "ébredjen fel" a gyomra is. Egyszerűen nem hajlandó enni. Ma is bokákolt mikor kaja ért a szájához. Jó akkor inkább iszik egy kis kakaót, kb 3 kortyot ivott belőle, és vége. 11re megyünk bölcsibe, ott délben ebédelnek. Állítólag ott eszeget, ott sem eszik igazán neki való adagot. Hétvégén itthon azért elég jól ebédelt, de könyörgöm 12kor eszik először.

A másik gondom az ivás. Idáig szörpöt ivott, most azt is megvontam tőle, hátha az üli el a gyomrát, és azért nem eszik. Most csak vizet kap, de abból meg rettentő keveset iszik. Amúgy rengeteget ivott, ezzel soha nem volt gond, de úgy látszik csak a szörpi ízlett neki.

Attól félek nem lesz jó vége, tanácstalan vagyok.

Mit változtatnátok? Mit adnátok neki inni? Esetleg valami étvágycsináló?

Köszi a segítséget!


2011. márc. 23. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. márc. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lányom jövő hónapban lesz 3 éves, 12 kiló.

Ha a fejem tetejére állok, akkor sem eszik, ez van, én már nem csinálok belőle problémát. Erőltetni nem szabad, mert annak csak rossz lesz a vége.

Nálunk pl. ez egy átlagos napi menü: reggel 7 körül 2 dl kakaó, reggeli 9-10 körül: pár szelet sajt vagy az sem, ebéd 12-13 körül: szoktam viccelődni, hogy szétválasztó diétát tart, mert vagy húst eszik vagy zöldséget/köretet, uzsi: nincs, vacsi 7 körül: lásd ebéd, lefekvéskor 8-1/2 9 körül 2 dl kakaó.

Folyadékbevitele világ életében gyatra volt, a kakaókon kívül 2 dl körül szokott inni.

Én azt vettem észre, hogy amikor csökkentettem a kakaót 3 dl-ről 2-re, előbb-utóbb növekedett a napi étkezés és a napi folyadékbevitel is. Csak ki kellett várni. A folyadékot én felváltva szoktam: víz - gyümölcs tea - szörp, egymás után két vizes nap nem lehet :)

Nála sem stimmel egyébként a mennyiség (ha méltóztatik enni), mert a 1,5 éves húga kétszer-háromszor annyit eszik, mint ő. Néha bejön az, ha édes kis katonákat gyártok a szendvicsből, vagy szív alakúra vágom a lekváros kenyeret.

Én tartom magam ahhoz, hogy étel mellett még nem halt éhen gyerek. Ha nem akarod görcsösen etetni, előbb-utóbb rendbe jön annyira az étkezési szokása, amennyire neki szüksége van.

2011. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó azért nem olyan durva a helyzet, mint a belinkelt kérdezőnek, mert délben, este már egész jól eszik, de délelőtt semmit. De ha arra szolgált, hogy kicsit megnyugodjak, másé még kevesebbet eszik, akkor bejött. De azért még várnám tanácsotok.
2011. márc. 23. 19:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, elsősorban azért linkeltem, ha elolvasod, biztos megnyugtat, hogy a tied még viszonylag jól is eszik!:)

Tanulságos végigolvasni.

Ott az első és harmadik válaszoló vagyok egyébként.

Szóval ne izgulj, amíg úgy látod, hogy formás, addig biztos nincs nagy gond. Eszik, ha éhes. Szerintem a legtöbb gyerek alig eszik valamit délelőtt, valahogy délután-este jobban megy nekik. Az enyémnek legalábbis biztosan.

2011. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves vagy! Megnyugtattál. Ma amúgy evett reggelit, ma ebédet nem, vacsit is jól evett. Úgy látszik mindig minden nem megy. Azt pedig megfogadtam, hogy nem erőltetem, mert tényleg csak rosszabb lesz.
2011. márc. 24. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!