Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felhívott az óvónéni, hogy a...

Felhívott az óvónéni, hogy a fiam kirúgta az egyik gyerek szemét. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azt kell tudni, hogy az a gyerek is megéri a pénzét, de nem lehet őket elválasztani, olyan jó barátok...

Már többször szóltak az oviban, hogy a fiam nagyon agresszív, de most a kisfiú szeméből folyik a vér...

A fiam 4.5 éves.


2011. márc. 25. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Sok mindent már nem tudsz csinálni. A kisfiadnak el kell magyarázni, hogy ez nagyon csúnya dolog amit csinált és nem szabad többet ilyet csinálni.
2011. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Jézusom! Menj be azonnal! Sajnos a gyerekek mellett nem lehet minden pillanatban ott sem a szülő, se az óvónő. Gondolom, az udvaron voltak,ott meg az is megeshet, hogy az óvónők nem is léáthatták őket... Amit tehetsz: bocsánatot kérsz a másik gyerek szüleitől és erre bíztatod a gyerekedet is.

Remélem, csak a gyerek szemhéja repedt fel, az is nagyon csúnyán tud vérezni és nem történt komolyabb baj!

2011. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja! És természetsen elbeszélgetsz majd otthon a fiaddal, hogy mennyire nem jó dolog verekedni, milyen veszélyes dolgok történhetnek...
2011. márc. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Azt nem értem, hogy felhívnak téged egy ilyen dologgal, te meg rohansz a gyakorira megkérdezni, hogy mit tegyél? Hát nem egyértelmű? Azonnal bemenni, gyereket megszidni, a másik gyerektől bocsánatot kérni. Első körben. Nem itt várni a válaszokat ...
2011. márc. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Amint benn hagyod az óviban a gyereket nem az óvónőké a felelősség???

Talán az anyuka a mh-ről regulázza a gyereket! Vicc!!

Az természetes, hogy utána bocsánatot kérni a másik szülőktől és a balesetet okozó gyerekkel beszélgetni, na de nemár, hogy az anyát így támadjátok!

Dísznek vannak ott az óvónénik??? Igen is felelősek az ilyen balesetekért!

2011. márc. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Tényleg, miért hívott fel az óvónő?

Tényleg be kellene menned azonnal? Mert? Mit tudnál csinálni? Egyáltalán mi történt? Mert az sem biztos, hogy direkt csinálta, lehet, hogy csak játszottak és véletlen. Azért erre én rákérdeznék, mielőtt lehordom a gyereket.

Majd délután otthon elbeszélgetsz a fiaddal, a másiktól meg természetesen bocsánatot kértek.

Szerintem sem anyukának a munkahelyéről kell megoldani ezeket a dolgokat. Azért van óvodában a gyerek, és nem otthon egyedül, mert ott vigyáznak rá.

Persze tudjon róla, mert rá is tartozik, de ezért én nem riadóztatnám a szülőt.

2011. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Bármi, ami az óvodában történik, arról értesíteni kell a szülőt, főleg ha baleset történik, és azt egy másik gyerek okozta. Igen az óvónő vállal felelősséget értük, de az anyukának is szólni kell róla, hiszen nem az óvónő gyereke. Még szép, hogy felhívta.
2011. márc. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Munkában voltam, ahonnan nem tudok csak hipp-hopp elszaladni...

Most alszanak a gyerekek, nem mehetek érte...

Azért kérdeztem a gyakorin, mert ez már nem az első eset, hogy az ovónő panaszkodik a fiamra, hogy agressziv és kellene valamit csináljak vele. Én meg egyáltalán nem tudom mit kellene csinálak vele. Nagyon sokat beszélgetünk és mindig az a válasza, hogy megütötték és ő visszaütött. Már próbáltam, mondani neki, hogy nem megoldás ha visszaüt, inkább fusson el, vagy szóljon az ovónőnek. Erre azt mondja, hogy kiabált sokat, de az ovónő nem hallotta...

A történtek után újra felhivtam az ovónőt, aki azt mondta, hogy már nem vérzik a kisfiú szeme. Beszéltem a fiammal is, ő azt mondta, hogy azért rugott mert a másiknál bot volt...

Én már nem tudok neki logikusabban érvelni, egyszerűen kimeritettem a témát és minden oldalról megközelitettem, hogy a fejébe véssem, hogy miért nem szabad verekedni. Akkor megérti, látszólag, aztán meg ez van...

A bocsánatkérés természetes. Biztos vagyok benne, hogy ezt már a fiam is megtette. De hogyan tudnám megakadályozni, hogy ilyen előforduljon máskor?

És ha bementem volna az oviba, mit oldottam volna meg? Elhoztam volna a fiamat , hogy ne bántsa a többi gyereket? ennyi erővel többet nem is kellene vigyem, mert ez van folyamatosan (azért szemen még nem rúgott senkit, csak ő jött haza kék szemmel, betört fejjel). Nem tudom mit tehetnék még....

2011. márc. 25. 13:36
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Szeintem itt az ovónő nem sokat figyel a gyerekekre a szabad játék idején. Ilyenkor leülnek a padra és beszélgetnek a többi ovónővel, mig a gyerekek játszanak. Egy ilyen szemenrúgásnak is van előzménye. Ha figyelne a felügyelő, akkor làtnà, hogy kakaskodnak, lökdösődnek. Ha akkor rájuk szólna, ez nem történne meg, legalább is ritkábban. Ha viszont ezt igy elmondod az ovónőnek, csak a gyerekeddel cseszel ki, mert ennyit sem fog vele törődni, mint eddig:( nem hiszem, hogy van jó megoldás:(
2011. márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

kedves utolsó,

evel én is tisztában vagyok...és nagyon tehetetlennek érzem magam. Hogy dolgozhatok nyugodtan, ha ilyen körülmények közt kell hagynom a fiam. Ő sincs biztonságban, a többi gyerek sem.

És őszintén: hogyan tudom én délután megoldani az aznapi gondokat vagy megelőzni a holnapiakat?

A beszéddel eddig semmit nem értem. A büntetéssel sem...

2011. márc. 25. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!