Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok egész nap azzal...

Mit csináltok egész nap azzal a 2 év körüli kisgyereketekkel aki délután nem alszik? Mivel kötitek le? Hogy néz ki egy nap?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

Ezt a kérdést pár nappal ezelőtt tettem fel.

Na azóta tegnap elaludt délután(de ezt is az én segítségemmel) viszont este nem akart elaludni,így úgy döntöttem beletörődök inkább abba,hogy nem alszik,mert este fél 10-kor alig bírtam letenni és maga volt a pokol az este,végig nyavalygott és sírt.Így ha hagyom hogy ne aludjon hosszú lesz azért a nap és lesznek holtpontjai,amiket eddig levegőztetéssel oldottam meg,de mindig nincs rá lehetőség,kéne házimunkát is csinálni meg egyebek.Ezért lennék kíváncsi hasonló cipőben járók egy napjára.mi az amivel le lehetne kötni.eddig nagyon jól működő napirendünk volt(persze rugalmasan kezelve)kipihent volt délelőtt,így mindent meg tudtam csinálni mellette majd levegőztünk aztán ebéd és alvás én közben végeztem a maradék dolgommal meg picit olvastam vagy neteztem)aztán közös játék kint és bent és 8 körül fürdés alvás.most egész nap nyűgös mindenért sír szinte sikítva(szerintem spékelve némi hisztivel)nem igazán hagyja hogy főzzek,állandóan a nyomomban van 6-7 körül meg ebéd előtt vannak holtpontjai,amikor még durvább a helyzet és 8kor alszik de ha egyedül vagyok vele(férjem van hogy éjszakás)akkor szinte még az esti kakaóját sem tudom megcsinálni és van hogy átalussza az éjszakát,de előfordult hogy felébredt így is.Nagyon sokat sír napközben.Eddig olyan kiegyensúlyozott kislány volt meg vidám.Gondolom ezt a nem alvást délután az óraátállításnak is köszönhetjük,én nem nagyon tudom elképzelni hogy egyik napról a másikra kevesebb legyen az alvásigénye..nem tudom tehetnék e valamit a napirend visszaállítása érdekében vagy ha nem akkor hogyan éljük túl a napokat...így nagyon nehéz


2011. márc. 30. 11:28
 1/4 A kérdező kommentje:
ja a tegnapi nap csak kipróbálás szintjén volt:7kor előbb egy órával ébresztettem 1 óra helyett 2 órát voltunk délelőtt levegőn fél órát toltam a délutáni alvást már nekem kellett megetetni közben becsukta időnként a szemét,és letettem ahogy szoktam aztán kijött akár mennyire volt fáradt(biztos az volt)mégis kijött a szobából és aludt fél 2-től fél 4-ig ne már én keltettem és 4-kor is alig bírt felkelni.aztán este fél 10kor bírtam csak letenni...
2011. márc. 30. 11:36
 2/4 A kérdező kommentje:
már kipróbálás alatt azt értem hogy mi van ha mégis alszik
2011. márc. 30. 11:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ragaszkodsz a délutáni alváshoz, akkor korábban kell ébreszteni, plusz lefárasztani délelőtt is, meg délután is. Úgy elalszik este.

Nálunk ugyanez a szitu, egyszerűen kevés az alvásigénye a lányomnak. Tehát ha délután le akarom tenni, akkor már hatkor fel kelni, és délelőtt minimum két órát ugrabugrálni vele a szabadban. Délután akkor elalszik, utána megint le kell fárasztani, hogy este is aludjon. De én belenyugodtam, hogy nem alszik, így kilenckor kelünk, utána főzök, boltba megyünk, ebéd után játszótér, most már akár estig is , és így elalszik kb kilenckor.Most négy éves, kétéves kora óta nincs igénye a délutáni alvásra. Napközben nem nyűgös, nem fáradt, de ő babaként is már kevesebbet aludt mint a hasonló korú babák.

2011. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát ő ma pl fél 8-kor kelt magától és azokon a napokon is amikor nem aludt és este 8-ig bírta.a dilemmám az hogy ha később sötétedik majd akkor kint leszünk akár 8-ig is tehát mire bejövünk meg fürdés stb lehet lesz 9 fél 10 de szerintem addig nem bírná ki,jelenlegi állás szerint.

én úgy vagyok hogy bele is nyugodtam meg nem is mert ha nem lenne napközben nyügi akkor oké de így hogy nem is alszik és nem is bírok vele ez már sok nekem..

2011. márc. 30. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!