Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért gügyögnek a szülök a...

Miért gügyögnek a szülök a gyereknek? Nem zavarja öket, hogy a gyerek úgy megy iskolába, hogy náluk még mindig "tistutya" meg "csicsa" van otthon?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 11:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%
Én is ismerek ilyen kisfiút, 3 éves és NEM LEHET ÉRTENI,h MIT MONDD...nagyon durva...De egyszer hallottam is az anyját, ahogy mondja neki: gyeje-gyeje! A hajam égnek állt!!! Én nem gügyögök a fiamnak, 21 hós lesz és nagyon szépen megérteti magát....pl. az autót már nem autónak mondja, hanem kocsinak.
2011. ápr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
84%

Azért ne keverjük már össze a dajkanyelvet, a gügyögést, meg beszédhibát! A csecsemő beszédfejlődésben nem kizárólagos, de fejlesztő szerepe van a dajkanyelvnek. Nem árt, bár az sem, ha valaki nem alkalmazza (nekem sosem állt rá a szám). A gügyögéstől meg a gyerek nem lesz beszédhibás. A beszédszervei fejlettsége attól még lehet megfelelő, mert a szülők (nagyszülők !!) kedveskedve (negédeskedve) gügyögnek a gyereknek.

Az, hogy egy 3 évesnek nem érthető a beszéde, még nem nevezhető kórosnak. 4, 5 éves koráig lezajlik az életkori pöszeség, ami után ha van beszédhiba, azt logopédus kezeli a legtöbb óvodában, vagy nevelési tanácsadóban. Ha csak egy megszokás a gügyögő forma, azt a közösségben a gyerek (már az óvodában) általában levetkőzi a gyerek. Elég sok 6-7 éves gyerek megfordult már a kezeim között, de nagycsoportra csak a valós beszédhibák maradnak, nem a gügyögő "tistutya" formák.


Egy 10 éve praktizáló óvónő, nem mellesleg egy 16 hós kisfiú édesanyja.

2011. ápr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves óvónö. Bizonyára igazad van, de ha átolvasod a kérdést, akkor láthatod, hogy nem annyira a gyerek, hanem a "visszahúzni próbáló" anyukákon van a hangsúly.

Mert hiába hallja a dolgokat az oviban másképp, ha az anyja(az Isten) máshogy mondja,akkor az lesz az elsödleges követendö példa. És tuti van,aki aztán mégsem hagyja "átverni" magát, de akkor sem értem miért jó mikor valaki nyunyorog a gyereknek a végsökig.

2011. ápr. 11. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!