Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többgyermekes anyukák, gyermek...

Többgyermekes anyukák, gyermekeiteknél ha 3-4 év közötti korkülönbség van, visszamentetek dolgozni, vagy hogy oldottátok meg? Mi a véleményetek az ekkora korkülönbségről?

Figyelt kérdés

Úgy terveztük,hogy a második babánk valamikor a kislányom 3. születésnapja után fog születni (ha sikerül).

Csakhogy akkor már nem leszek GYES-en,de dolgozni sem nagyon lesz értelme visszamenni,hiszen csak pár hónapot tudnék dolgozni (nem is hiszem hogy ennyi időre visszavennének),és ráadásul ha jól tudom anyagilag is csak akkor járnék jól,ha minimum 180 napot dolgoznék.


Tanácstalan vagyok.


Mi most nagyon ezt érezzük ideálisnak korkülönbség szempontjából,és úgy érezzük akkorra lennénk fizikálisan,szellemileg és anyagilag is olyan helyzetben hogy jöhetne a következő baba.


Minden hozzászólás érdekel.

Köszönöm.


2011. ápr. 11. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem mentem vissza dolgozni.

Kislányom 2006 májusában született,kisfiam 2009.decemberében,3 és fél év van köztük.

Mielött betöltötte a lányom a 3.évet,már elötte terhes lettem,igy nem láttam értelmét 2-3 hónapra,kisterhesen dolgozni.

Persze anyagilag jobb lett volna,de ez igy alakult,főleg,hogy a terhességem elején 7 hetesen már kórházban voltam másfél hetet.

A gyerekek szempontjából,legalábbis nálunk,nagyon jó ez a 3 és fél év.

Tudom miről beszélek,mert van egy nagyfiam is 2001.januári.

Ott 5 és fél év van durván a lányom és közte.

Akkor jó volt,mikor a kislányom megszületett,hogy a fiam már ekkora,de mostmár,hogy egyre nagyobbak,már nem igazán.

Utólag nem várnék ennyit két gyerek között,max.3-4 évet.

2011. ápr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat.

Azért szeretnénk ekkora korkülönbséget,mert valamennyire a nagyobb már önálló lenne,és egyébként is eddig úgy éltünk,hgy nem tudtunk kiélvezi egy nyarat sem szinte.

Szóval mostmár olyan jófej lányom van hogy beszél,viccelődik,jó vele menni bárhova,együtt mókázni. Könnyebb is így kimozdulni,aztán nyár közepe-vége felé pedig jöhet a tesó projekt.

2009 májusi a lányom egyébként,2012 áprilistól év végéig már igazából szülhetnék is (ha sikerül).

Üdv

2011. ápr. 11. 14:23
 3/13 anonim ***** válasza:
Nalunk 2 év 9 honap van a két gyerek között. Nekem vissza kellett mennem dolgozni. Kötelezően ajanlott jelleggel. A fiam imadta a bölcsit, és anyagilag is sokkal jobban jartunk. Nekem nem volt megterhelő, hogy terhesen, gyerek mellett kellett dolgoznom.
2011. ápr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy ha csak amiatt megyek vissza hogy jobban kapjak pénzt a következő GYED alatt,akkor azt büntetik,és kivizsgálás után a céget elővehetik emiatt.


Én pedig csak emiatt mennék vissza.

2011. ápr. 14. 15:34
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is 3 évet gondoltunk. Vissza fogok menni dolgozni, mert a férjem munkanélküli lett, így ő lesz gyededn én megdolgozom majd. Eltelik a 365 nap,ami kell, sajnos már nem 180és közben, vagy utána jöhet a tesó.

Nem hiszem, hogy elővennék a céget, ha csak ennyi időre mész vissza dolgozni.

2011. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ez tuti hogy már nem 180 nap kell?

Én azt hittem...na akkor tuti nem megyek vissza,ha ez így van.

2011. ápr. 14. 16:03
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Tévedés! Már visszaállították 180 napra azt a 365.

(Bocs hogy belekotyogtam)

2011. ápr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

szia!

jól értem hogy 2009 máj.-ban született a lányod és most vagytok a tesó dologban?mert én is pont ebben a szituban vagyok!az én lányom is 2009 máj.ban született és azt szeretnénk hogy mire lejárna a gyed +a szabi(júl.5)addigra szeretnék már terhes lenni és akkor elmennék t.p-re.ha ez összejönne akkor 2012 febr.ban születne a tesó!

2011. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
az jó hír, ha csak 180 nap. De ezeket a változtatásokat nyomon követni épp ésszel...
2011. ápr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

20:45-ös válaszolónak:


Jól érted!

Akkor teljesen egy cipőben járunk. :-)

De miért akarsz táppénzre menni?


Ha táppénzből számolják a következő gyedet,akkor többet kapsz,mintha a GYES miatti minimálbér alapján számolnák,erre gondolsz?

2011. ápr. 14. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!