Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá a 2 éves...

Hogyan vegyem rá a 2 éves fiam a bilizésre? Nem hajlandó rá ülni. Vettünk wc szükítőt, de attol meg fél.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Várd ki, míg megérik rá.
2011. ápr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Várd meg míg melegebb lesz, és hagyd pelus nélkül. Akkor rájön mi történik mikor pisil és kakil. Ha már jelzi hogy kell neki, akkor érdemes a bilivel próbálkozni. Kicsi még hozzá.
2011. ápr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

sehogy

az én fiam 28 hós, nem nagyon érdekli

majd a nyáron megpróbálom, hátha... :)

2011. ápr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 fotucsok ***** válasza:
sehogy! Az én kisfiam is májusban lesz2 éves, de kivárom a nyarat, akkor csak letoljuk a pelus, és ha mégsincs kedve hozzá felhúzzuk, és nincs az, hogy száz ruhát cibálok, meg ha esetleg 15 percig csücsülne rajta, fázna. Ha erőlteted, akkor teljesen elveszed a kedvét és a bili lesz a mumus. Sőt nagyon gyakran előjön ilyenkor, hogy inkább visszatartják, csak ne kelljen bilizni és annak sokszor kórház a vége
2011. ápr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd. Legyen szeme előtt a bili, szűkítő a Wc-be, mutasd meg neki, hogy hol van. Kisfiam februárban volt 2. Bilire nem ül rá csak anyukáméknál, bár ott még nem produkált. Itthon már rá ül a szűkítőre. Ma már sikerült bele is pisilni, nagyon tetszett neki. Meg ha kakál, persze akkor szól ha már pelusba van, akkor is ráültetem, és elmondom neki, hogy mielőtt nyomna akkor szóljon. Egyenlőre ennyi. Majd a nyáron az lesz. Nyugi, nem vagytok elkésve. 3 éves koráig ráér.
2011. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12.39-es vagyok. Ha kakált akkor is ő akar a Wc-re ülni, ezt rosszul fogalmaztam meg.
2011. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd ha akar rá fog ülni! De addig is ajánlom az felejtsd el a pelust Elmo! DVD-t! A fiam 2 éves és imádja!
2011. ápr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

sehogy :D

sosem ültettem sehova, 2 évesen magától szólt, hogy pisilni kell, másnap, hogy kakilni kell (persze engem mindig látott wc-ni). onnantól nem adtam rá, fél év alatt 2x pisilt be.

hidd el, ha megérik rá, szólni fog, nem kell erőltetni. Mi egyébként nem biliztünk szinte soha, egyből szűkítőre csücsült, ott akart pisilni, mint anyáék. :)

2011. ápr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!