Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda: túlreagálom, vagy...

Óvoda: túlreagálom, vagy keressek másik óvodát?

Figyelt kérdés
Most szoktatom be a 3 éves kislányomat. 1 hétig ott voltam vele, aztán 1-szer otthagytam 1 órára, semmi baj nem volt vele. Ma 2 órára hagytam ott. Megyek érte, az udvaron sírdogál egyedül egy sarokban. Megyek oda hozzá, kérdezem mi a baj. Mondja, hogy egy gyerek megütötte. Erre odajön az óvónő és elkezd üvölteni, hogy ez nem igaz, a gyerek hazudik. Viszont amióta elmentem folyamatosan hisztizik, fel is akart hívni, hogy menjek, de nem találta a telefonszámomat. Azt szeretné kérni, hogy szeptemberig ne is vigyem többet a gyereket. Mivel most egyedül van, és nyáron is végig szabadságon lesz valaki. Nem is érti, hogy az óvodavezető miért engedte, hogy most kezdjem a beszoktatást, márciustól már nem szokták elkezdeni. Úgyis otthon vagyok GYED-en. Az én lányom egy emberes gyerek, ő nem ér erre rá, neki a többi 30 gyerekkel is kell foglalkoznia. Ő nem ült oda rajzolni a többiekkel, nem fogad szót, hisztizik. Na, erre vágtam egy pofát, és mondtam, hogy jó, akkor majd szeptembertől jövünk. Biztos arra számított, hogy majd sűrűn elnézést kérek a gyerekem viselkedése miatt. De hát könyörgöm, még csak 3 éves! És nem szokott hazudni, úgy egyébként. Meg is kérdezte, hogy van-e valami problémám. Mondtam neki, hogy úgy tudom most 3 új gyerek is van a csoportban. Erre azt mondta, hogy csak az enyémmel van baj, a többiek rendesek. Aztán odahívta az óvodavezetőt is, hogy beszéljük meg a problémámat. Mondtam neki, hogy itt nem nekem van problémám, hanem az óvónőnek. Nem hiszem, hogy soha életében nem látott még ilyen gyereket, és egyedül ő ilyen deviáns, hogy 1 hét fél napos óvoda után nem akar odaülni a többiekkel verset tanulni. De ha ez gond, akkor nem jövünk csak szeptembertől. Persze a főnök előtt már mosakodott a nő, hogy nem úgy gondolta, vigyem csak a gyereket, majd megoldják. De azt persze senki nem érti, hogyha otthon vagyok, minek akarom oviba vinni a gyereket. Hát, köszi, akkor inkább nem hozom. De még azon is gondolkodom, hogy szeptemberben is keresek másik óvodát. Anyukám azt mondta, hogy hülye vagyok, mert minden oviban ez lesz, mert a lányom tényleg elég hisztis. De így kell hozzáállni? Más gyereke nem sír, ha otthagyja az anyja, néha-néha?
2011. ápr. 28. 13:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Az én lányom még nem ovis (télen kezdi majd), de ilyen óvó nénihez nem engedném, aki már most nem szimpatikus.

Én nem a lányodat hibáztatom, vele semmi baj nincs.

2011. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a lányoddal semmi gond nincs.Annál inkább az Óvónővel.Legalább meg próbálhatott volna a lányoddal egy kicsit elbeszélgetni, hogy mi is a gond.Lehet hogy jobban járnál ha másik ovit néznél.
2011. ápr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
17%

Nem ismerem sem az óvónőt, sem a lányokat, de az tény: láttam már hisztis, kezelhetetlen, elviselhetetlen gyereket.

És ha anyukád is ezt mondja róla...no comment...

2011. ápr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg nem volt túl szerencsés most elkezdeni a beszoktatást, de ez az óvónő hozzáállásán nem változtat semmit. (Kis jóindulattal talán azt mondanám, hogy lassan itt az év vége, fáradt. Azt, hogy egyedül van nem igazán értem, mert egyszerre csak 1 óvónő van, ebédeltetésre jön be a másik. Talán arra gondolt, hogy év elején beszoktatásnál ketten lesznek egész délelőtt.)


Viszont ha nem szimpi a nő és szeptemberben is ő lesz, akkor inkább másik ovi után néznék.

(Érdemes óvónéni alapján választani, nem pedig azt nézni, hogy milyen az udvar és mennyi a játék, mert ez utóbbiak nem számítanak, ha van két aranyos óvó nénitek.)

2011. ápr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem hisztis a gyerekem, csak néha-néha. De szerintem az minden gyerekkel előfordul.
2011. ápr. 28. 14:10
 6/19 A kérdező kommentje:

Jövőre másik óvónő lesz, szerencsére, hozzá nem vinném. Szívem szerint váltanék, de sajnos ez nem olyan egyszerű, mert falun lakom, akkor ideiglenes lakcímkártya kéne a városi oviba. És ha az sem jobb? Hallottam már elég sok rossz sztorit. Egyébként tényleg ő is mondta, hogy év vége van. De ezt soha nem értettem. Más ember dolgozik 18 éves korától nyugdíjig 1-2 hét szabival, nekik ott az egész nyár. Mégis miben fárad el annyira?

Tudom, hogy nehéz lehet 32 gyerekkel, de akkor minek ment óvónőnek? Minden gyereket utál, aki egy kicsit is hisztizik?

2011. ápr. 28. 14:14
 7/19 A kérdező kommentje:
Ja, és már áprilisban pedzegette, hogy inkább szeptembertől kezdjük a beszoktatást, most már nem érdemes. De mondtam neki, hogy minél előbb szeretném, mivel fontolgatom, hogy visszamegyek dolgozni. Most megint azt vágta a fejemhez, hogy minek viszem oviba a gyereket, ha otthon vagyok a kicsivel. Még a végén az jön ki belőle, hogy én vagyok a lusta.
2011. ápr. 28. 14:16
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem a gyerekkel van a baj,hanem az ovónővel.

Soha többet nem vinném oda a gyereket,és meg is indokolnám az ovodavezetőenk.

2011. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
ja,ne haragudj,de ahogy olvastam a soraid,olyan nagyon dühös lettem.a kérdés egyértelmű,ha megtudod oldani hogy máshová vidd azonnal írasd is ki onnan.de azért kösd az óvodavezető orrára hogy miért is teszed ezt.látod ez a helyzet tipikus példája az amikor egy ember nem hivatásszerűen végzi a munkáját,hanem csak egy munkahely neki a sok közül,miért megy óvónőnek,védőnőnek,gyerekorvosnak és még sorolhatnám az aki nem szereti,nem ért a gyerekekhez,nem tud és nem is akar velük bánni.Ha nem tudod máshová íratni ne vidd szeptemberig,hátha addig a változik a helyzet valami.
2011. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Pedagógus vagyok. Bizony nagyon el lehet fáradni a gyerekek között, és kell a nyár (ami nem olyan hosszú ám, mint a gyerekeké, év közben meg nem mehetünk szabadságra csak úgy).

De ez nem azt jelenti, hogy így viselkedhet egy óvónő a gyerekkel. Ha fáradt is, ezt nem teheti meg. Az ilyen valószínűleg év elején is tud bunkó lenni.

2011. ápr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!