Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 22 hós babám nem eszi meg a...

22 hós babám nem eszi meg a főzeléket, mi lesz vele később, bölcsiben, pl?

Figyelt kérdés

Próbáltam mindenhogyan, berántva, habarva, pürésítve, az összes létező formában, általam főzött főzeléket meg se eszi, de még annyi hogy meg se kóstolja.

Csak a bolti 6 hónaposoknak való főzelék jöhet szóba, de hát könyörgöm, mindjárt két éves! Már totál rossz anyának érzem magam, mit rontottam el? Erőltetni sose erőltettem. Más anyukák hogy bíbelődtek a főzeléketnemszerető babákkal?

Aztán nyakunkon a bölcsi, ott 5 napból 4 nap főzelékes nap. Mi lesz vele?


2011. máj. 3. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, simán lehet, hogy ott meg meg fogja enni. Naponta 1-2 kérdés tuti születik itt abban a témában, hogy a gyerek az oviban/bölcsiben megeszi azt, amit otthon látni sem bír.
2011. máj. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A bölcsiben nem kap mást, így nyilván nagyon hamar megtanulja amit már meg kellett volna, hogy vagy eszik ami van, vagy nem eszik.
2011. máj. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mikor kezdted a hozzátápit?

Csak üvegből fogadja el, vagy csak azt az egy félét?

2011. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az enyém is ennyi idős, ő sem eszik főzeléket kb 16 hónapos kora óta egyáltalán :(

nem tudom mi lesz a bölcsiben, vagy megeszi a többiekkel együtt, vagy éhes marad, nem tudok vele mit csinálni, nem tömhetem belé, ez van, majd meglátjuk mi lesz

2011. máj. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4 hónapos volt, amikor elkezdtem a hozzátáplálást. 19 hónapos koráig szopott. Pár hónapja egyáltalán nem eszik főzeléket (felnőttest), csak kizárólag 3 féle 6 hónaposnak való bébiétel eszi meg.

Ez is pár hónapja van, előtte megette a saját főztöm (vízbe főtt zöldségek, csirkehúsival és vajjal pürésítve), de már azt se.

Úgyhogy teljesen tanácstalan vagyok.

2011. máj. 3. 13:50
 6/6 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

nálunk voltak olyan napok, hogy jóformán kiflin élt, egyszerűen semmit nem fogadott el, de meg sem kóstolta

én is kétségbeestem, még kérdést is kiírtam,

aztán elmúlt, most éppen jól eszik (de főzeléket nem) de én most annak is örülök, hogy pl megeszik egy nap egy banánt vagy egy almát

és azt vettem észre hogy nagyon gyorsan változik az ízlése, szinte napról napra, ami egyik nap még nem kell, az másnap már lehet hogy kell

szóval én már nem aggódom emiatt

2011. máj. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!