Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelik az óvónők az...

Hogy kezelik az óvónők az engedetlen kisgyerekeket?

Figyelt kérdés

A lányom szeptemberben kezdi az ovit. Hát, nem tudom mi lesz. Sokszor nem fogad szót, ha nem az van, amit ő akar, akkor hisztizik. Már egy ideje nem alszik, tuti az oviban nem fog ott feküdni 2 órát mozdulatlanul. Azt hittem, hogy esetleg idegenekkel jobban összeszedi magát, de nem. Egy-két alkalommal már vittem az oviba délelőtt, de ott sem fogadott szót. Pl. felmászott egy mászókára, és az óvónő kérte, hogy másszon le, de egyértelműen rávágta, hogy nem. Az óvónő elég tanácstalannak tűnt, végül és szedtem le a gyereket erőszakkal. Mi lett volna, ha nem vagyok ott? Kiabál, ráhagyja, vagy ő is erőszakkal leszedi?

Nem tudom igazából miért ilyen, én igyekszem vele szépen beszélni, otthon a férjemmel sem szoktunk veszekedni. Ő mégis sokszor olyan, mint egy smasszer.


2011. máj. 6. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

" ha nem az van, amit ő akar, akkor hisztizik. "


Hisztizzen nyugodtan, az a dolga ebben a korban! :) DE!!! Soha ne övé legyen az utolsó szó. Ez a gyerek már most irányít benneteket, mi lesz később!?


Az enyém is ennyi idős, és van hiszti, de kezeljük! Rá kell jönni, mivel lehet. Én sokmindent próbáltam, nálunk az válik be, hogy a szobájába kísérjük, és becsukjuk az ajtót. Tudja, hogy kijöhet, ha abbahagyta. Az első kettő durva volt (hányt a sírástó), mostanra nagyon szépen működik. Utána megpuszilgatjuk, megbeszéljük, hogy mi történt... Mostanra már alig van ilyen hiszti, elég rászólni, hogy "akarsz menni a szobádba?" - és máris abbahagyja.


Ne hagyjátok, hogy irányítson, mert később már helyrehozhatatlan lesz!

2011. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Amúgy elképzelhető, hogyha nem leszel jelen, akkor másképp fog reagálni az óvónőnek, hiszen nem lesz ott mellette a "biztonság" (anyu).
2011. máj. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

1. szeptemberig még nagyon sokat fog változni

2. máshogy fog viselkedni, mikor már érzi, hogy a kis közösség tagja, és nem csak egy vendég

3. az óvónők is joban tudnak hatni, ha nem csak egy vendég, hanem a közösség része, a vezetővel- reméljük kedves, megértő óvónő lesz

4. ha nem vagy ott, másként viselkedik (most is), mert sok cirkusz neked szól (hogy "figyelj rám,csak rám")

5. ne aggódj (veszi ám a gyerke, és kihasználja, hogy úgy legyen ahogy ő jónak gondolja) előtte csak derűsen, várakozón kommunikáljatok, érdeklődést felkeltve, (jön valami jó, kiváncsi vagyok milyen lesz)

együtt játszani kis csapattal, énekleni, enni: tényleg nagyon más, és 4 év körül már igényli is

Reméljük, jó lesz !

2011. máj. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem engedünk neki, de nem használ. Igazából szerintem is normális ez ebben a korban, de most voltunk egy családi összejövetelen (ballagás), ahol az összes rokont kiakasztotta. Szerintük rosszul nevelem, és gondok lesznek az oviban.
2011. máj. 6. 15:30
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
*gyerek ** énekelni
2011. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

[jaj,bocs, a ballagás engem is kiakaszt, pedig már nem vagyok "dackorszakban" : )

ballagás= hossszú, nyúlós és unalmas tolongás]

2011. máj. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Hidd el, ha nem vagy ott máshogy viselkedik majd!

A férjem unokaöccsénél az volt, hogy 1 percig nem tudott megülni, gondolkoztak is mi lesz pl ebédnél, mert tényleg képtelen volt rá!Erre ő az óvón nő kis kedvence:)

Én óvónőnek tanultam(de nem dolgoztam, mert jött a baba)és a nyári gyakorlaton abban az oviban voltam, ahová az öcsém járt.Hát egész nap rám volt cuppanva, olyan kis szégyenlős típus, semmit sem akart csinálni.De mikor abbahagytam a gyakorlatom tök jól beilleszkedett.Szóval mikor nem vagy ott, akkor működik a "csordaszellem" azt fogja csinálni amit kell:)Bocsi a kifejezésért, de ez így van:)

És ha mégis lennének "gondok" akkor se aggódj, el fogják érni amit akarnak:)Lehet hogy néha picit erélyesebben rá lesz szólva, lehet hogy nem, ez az óvónő vérmérsékletétől is függ, de nem fog nagyon kilógni a sorból az tuti:)

2011. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Nézzetek utána a dadus módszernek a neten. :)


Olyan nincs az ő szótárukban (sem), hogy "nem használ". Valami biztos lesz, amivel kezelhető lesz a kicsi lány. Csak sajnos a szülő idegroncs lesz, mire kikísérletezi, neki mi a jó. :)


Az öcsémék kislányát is leneveltük tavaly nyáron a hisztis akaratosságról, nála pld. az a (szintén dadus módszer) jött be, hogy egy széken kellett ülnie kb. 2 percig, ha nem lehetett vele bírni. Most ő már 3 éves, nagy ritkán még azért most is alkalmazzák ezt a módszert, de csak igazán nagy (rossz) dologért :)

2011. máj. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Az enyémek még bölcsis korúak ,de láttam hogy ott a kiállítást alkalmazzák. Aki rossz az kiáll az udvar szélére 1-2 percre. Biztos hogy az óvónő is máshogy reagál ha te nem vagy ott, valszeg leszedte volna a mászókáról és a gyereked is tényleg másmilyen lesz ha nem vagy ott.

Az rlsővel értek egyet teljesen. Mi itthon is néha, mikor nagy hiszti van csináljuk a "a szobába menj be és ha lenyugodtál gyere ki" dolgot. Bemegy, rázendít, színészkedik egy sort, majd kijön nagy vidáman, hogy "már jól vagyok, anya!"

2011. máj. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem vittük a műsorra, csak utána a családi összejövetelre, de ott is csak rohangált, nem ült le, és mindenkinek parancsolgatott. Persze minek engedelmeskedtek? Én nem csinálom, amit kér, ha nem kéri szépen.

Remélem nem lesz vele gond, mert nekem fura lenne, ha pl. szó nélkül csinálná, amit kérnek tőle. Nem rá vall.

2011. máj. 6. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!