Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyakran kiabáltok a dackorszak...

Gyakran kiabáltok a dackorszakos gyereketekkel?

Figyelt kérdés
Imádom, bármit megtennék érte, de néha agyvérzést kapok tőle:) nagyon tudatosan próbálok mindig higgadt maradni, de bevallom, néha elszáll az agyam mikor tudatosan rosszalkodik és olyankor rákiabálok. persze utána jön a lelkiismeret furdalás.... és még csak másfél éves, most jön majd a java. Ti milyen praktikákat használtok ilyenkor?
2011. máj. 9. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok-sok Magneb6,valamint napirend,nem is a gyereknek,hanem nekem,hogy a főbb teendők körüli dolgok (evések,fürdés,altatás) minél zökkenőmentesebben menjenek.


Én is hirtelen,és ingerlékeny vagyok sajnos.:(

2011. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most 4 éves. Most nála az jött elő, hogy mint, aki nem hall, direkt az ellenkezőjét csinálja annak, amit mondok, és ha beszélek valakivel, akkor ő is úgy gondolja, hogy eszeveszett fontos mondanivalója van és hiába mondom neki nyugodtan, hogy várjon egy kicsit, ő már csak azért sem. No ez most nekem kemény dió. És nagyon nem tudom a megoldást, de keresem.
2011. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Én szoktam kiabálni. Csak egy szent képes mindig nyugodt maradni, én meg közel sem vagyok az, csak egy ember...
2011. máj. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Egy galád megoldás segített nekünk. Amikor hisztizett a lányom, úgy csináltam, mintha láthatatlan lett volna: "Hol a Kati? Nem látom, pedig az előbb még itt volt." Ettől persze megijedt, rögtön abbahagyta. (Rettenetesen sajnáltam az elején, olyna kis riadt pofit vágott.) Ekkor persze jött a feloldás: "Hát itt vagy? Hova tűntél az előbb? Ha hisztizel, mindig eltűnsz. Örülök, hogy már nem hisztizel és újra itt vagy."

Ez a módszer nekünk hihetetlenül bevált. De elég galádnak gondoltam, szerencse, hogy a dackorszaknak hamar vége lett.

2011. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Istenem, de j!ó) az ember lánya hajlamos azt hinni magáról, hogy ő a keleti boszorkány, mert hát hogy lehet egy 10 kilósra aki a térded körül motoszkál ráüvölteni.

Kedves utolsó: galád módszer, de igazából aranyos:)

2011. máj. 9. 14:53
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Ismerős!

28 hónapos a nagyobbik fiam és néha úgy érzem ki tudnám dobniaz ablakon..:)

Imádom én is mert annyira okos..csak hogy ez a vesztem.

Túl jár mindig az eszemen.Hiába találok ki újabb és újabb büntiket valahogy mindig kibújik alóla, vagy kiröhög.

Van, hogy már ráhagyok dolgokat mert nem bírom erővel.(Mondjuk nekem mellette van egy 7 hónapos babám is)

Ezért a legújabb csel az üzletelés.Ha megcsinálod ezt...akkor én megteszem neked azt.vagy ha befejezed ezt akkor kapod azt...stb,Ez egész jól beválik most nála.


Próbáld ki! Hátha.Szerintem már egy másfél évessel is lehet valahogy üzletet kötni.

De vigyázz,nálunk nagyon emlékszik, hogy miket igérek!

Kitartás!

2011. máj. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Néha nincs idegzetem ötször-tizszer elmondani, elmagyarázni ugyanazt, pedig ezzel sok sírástól menteném meg magam...:) pl játszunk, kavicsot dobál a tóba, ezt egy órát is csinálná és inkább nem jön ebédelni, mert a kavicsozás sokkal jobb...ha idejében mondom, hogy lassan megyünk, majd szólok, hogy ez az utolsó kupac és még vissza is számolom a kavicsokat, viszonylag egyszerűbben szót fogad, mintha csak kijelenteném, hogy ebéd van, irány be! Nekem az előre magyarázat és a következezesség jött be, ha kimondtam, hogy vége a játéknak, akkor tényleg vége. 2,5 éves.
2011. máj. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen....Az én lányom 2 éves elmúlt és most van a hiszti-dackorszak kellős közepén.Sokszor őrület,amit művelni tud!Múlt héten is végigüvöltötte és hisztizte az utat,mert ő nem akart jönni hazafele.Barátnőmékkel sétáltunk és ő is hiába mondta neki,hogy jöjjön.Végül meg kellett fognom és húzni,ellenkedett,de aztán akkor valahogy hazaértünk.Amikor nagyon fáradt,akkor különösen tud alkotni...Egyébként van amikor hisztizik és én először szépen próbálom neki megmagyarázni,hogy ne hisztizzen,de az nem használ,akkor már erélyesebben szólók én is.Elszakad a cérna egy idő után...Itthon azt szoktam csinálni,hogy ha akaratoskodik,meg ordit,akkor otthagyom abban a helységben épp,ahol van,kijövök,mondom neki,szia,anya elmegy,te csak hisztizz és akkor 1 perc se kell,jön ki utánam,aztán megnyugszik pillanatok alatt.Utcán már nehezebb,akkor 50-szer elmondom neki,ne üvöltsön,de annál inkább és nem fogad szót,akkor felveszem,vagy kezénél fogva megfogom és próbálom hazahozni...Nem könnyű,tény,több türelem kellene hozzájuk.Én is imádom a lányomat,mert amikor nem hisztis,1 kis tündérke tud lenni.

Gondoltam már én is a Magne B6-ra,ki kéne próbálnom,mert nekem még 1 fiam is van,igaz ő nem dackorszakos,de neki is vannakl azért hisztis pillanatai és amikor a 2 gyerek összeveszik,az meg kész téboly....

Kitartás!

2011. máj. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen:(


A nagyobbik 3 éves, ovis, sok rosszat hazahoz az oviból is és rettentő akaratos, dacos, csakazértsem típus.

A pici 17 hós, huncut, de rohadtul akaratos, makacs kis terrorista.

Én hirtelen felkapom a vizet, próbálom magam türtőztetni amikor már 30.szor mondom el a nagynak, hogy ne gáncsolja el a tesót, vagy vegye le a cipőjét, vagy bármi, és csakazért sem csinálja. A 31. alkalom után "ráordítok"...

2011. máj. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

utolsó


szedhettem én Sedatif pc-t, magnéziumot, nyugtató teát, semmit nem értek...

2011. máj. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!