Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyermekkorban hogy zajlik...

Kisgyermekkorban hogy zajlik az orrmandulaműtét és milyen kockázatai vannak?

Figyelt kérdés
16 hónapos kislányomnak orrmandula műtétje lesz és nem altatásban.Nagyon aggódom hogy fogja viselni éber állapotban és hogy hova kap érzéstelenítöt.
2011. máj. 11. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:

szia,


március 26.-án műtötték a 2,5 éves fiunkat Szegeden. a hallásgörbéje egyenes volt és kétoldali hallásvesztést diagnosztizáltak, folyamatosan gyulladt volt a füle fél éven keresztül. nagyon tartottam a kórháztól, mert egy energia bomba a fickó, egy másodpercre sem áll meg, nem hogy feküdjön!!...

szerdán reggel 7-7.30 között kellett mennünk, de jó hogy már 7 előtt ott voltunk, mert olyan sokan lettek fél 8-ra, hogy szinte hely sem volt a váróban.

felvették az adatokat, átnézték a kitöltött papírjainkat, átküldtek bennünket egy doktornőhöz, aki megvizsgálta a kicsit és műthető állapotban találta. vissza az ambulanciára, be az aneszteziológushoz, Ő is megvizsgálta és mindent rendben talált. ott kapott egy tablettát, amit szépen elrágott, ez volt a nyugtató. előtte még lepakoltunk, piszit kapott, ágyat. ahogy a bogyót megkapta betettem az ágyba, hoztam a könyveket és jöhetett a várakozás, ami meséléssel telt. kezdett kómázni, halucinált, ekkor kötötték be Neki az infúziót, ettől féltem legjobban!! nagyon ügyes volt, de a nővérke is, mert elsőre vénát talált, nem kínozta a gyereket. szépen leragasztották Neki a kézfején, amikor ki szerette volna szedni (3-4x lehetett ilyen) arról meséltem Neki, hogy ez egy kis pillangó, ami most nem tud elszállni, oda ragadt az Ő kis kezére, bla-bla-bla :) mi kb. 1,5 órát vártunk, kezdett kimenni belőle a nyugtató és agresszívvá vált, rúgott párat és kiabált, azt mondták, hogy ez normális. de nem volt durva, csak meglepett. amikor elvitték nem sírt, nem hisztizett, maga a műtét 15-20 perc volt akkor ettem egy kicsit, mert addig nem volt idegem, de már szédültem. amikor kihozták 5 percet még kint kellett várnom, azután végig mellette lehettem. 25 perc múlva ébresztették, közben kicsit folyt az orrából a vér, de nem volt vészes. már az első ébredésnél ivott, ami nagyon fontos volt. d.u 4 körül kaptunk egy másik, nagy ágyat, ahol éjszakáztunk is. 3 ágyas volt a szoba, annyian is voltunk, egy tv is volt bent, aminek nagyon örültem!! fél 5-től 6-ig volt fent az nap a manó, ivott, evett, volt pisi is, ezért le is vették az infúzióról. iszonyat ügyes volt, annyira büszke voltam Rá!! nem hisztizett, nem kellett könyörögnöm, idegeskednek, semmi!! persze le kellett kötnöm, de vittem be játékokat, könyveket, színeseket, ezek jól jöttek!! este 6-kor kidőlt, reggel 6-ig húzta :) nem is tudom mikor aludtam én is ennyit egybefüggően!! az orvosok és a nővérek kifogástalanok voltak, kedvesek, aranyosak, segítőkészek!! maximálisan meg voltam elégedve velük és a munkájukkal!! másnap reggel 8-kor már otthon reggeliztünk, egy hétre rá mentünk kontrollra, azon a héten már mehetett is a bölcsibe.

ha bármit szeretnél még tudni, kérdezz bátran!!


Ági

2011. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én az első válaszolótól kérdeznék!Miért kellett megműteni a picit?(Nekünk folyamatosan be van gyulladva a fülünk)Milyen betegségei voltak?Hogy jutottatok el a műtétig?

Nagyon köszönöm a válaszokaT!!

2011. máj. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, a választ.Igazábol leginkább az érdekelne h amit kapott a kicsi fiad az a nyugtato azon kivül semmilyen más altatót nem kapott tehát éber állapotba történt e a műtét.Attol rettegek a legjobban h mivel nem altatják be e kábul annyira hogy ne szenvedjen szegénykém.:(
2011. máj. 19. 09:51
 4/6 anonim ***** válasza:

szia,


nos nálunk kicsit speciális volt a helyzet. 10 hónapos korától 4x volt lázgörcse, az első kivizsgálás még akkor lezajlott, de a 4. után (ami februárban volt) úgy döntöttünk a háziorvosunkkal, hogy csináljuk meg újra. így jutottunk el a fül-orr-gégészetre, mert mellékesen megjegyzem októbertől márciusig folyamatosan gyulladt volt a füle, antibiotikumokat kapott, nálunk ez lázzal járt folyton, ami generálta a görcsöket :( a vizsgálat során megállapították, hogy a fiunk hallásgörbéje egyenes és két oldali hallásvesztése van, úgyhogy két hét múlva műtét!! olyan szempontból szerencsénk volt, hogy tubusokat nem kellett betenni, mert a dobhártyájára még nem terjedt ki a gyulladások sora. elmondta a doktornő, hogy 3 éves kor alatt csak indokolt esetben műtenek, de ez most az. a beavatkozás után elmesélte, hogy nagyon gennyes és duzzadt volt az orrmandula, így utólag is úgy látja, nagyon jó döntés volt kivenni. azóta 1x volt már begyulladva, de azt is elmondta az orvos, hogy nem pár hét alatt lesz meg az eredménye a műtétnek, ne várjunk csodát, de higgyem el, hogy az idei őszi-téli szezonunk már nyugodtabb és gyulladás mentesebb lesz :)

ha bármit kérdeznél még, nyugodtan!!


Ági

2011. máj. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kedves kérdező,


egy tablettát kapott, de az csak nyugtató, hogy elkábuljon. Szegeden nem műtenek éber állapotban!!!! elaltatták, azt hiszem gázzal!! ne aggódj, semmire sem emlékszik, nem maradt negatív érzés benne. én nagyon féltem ettől az egésztől, de kellemeset csalódtam, már amennyire lehetett ilyenkor :) hol fogják műteni a kicsidet??


Ági

2011. máj. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kisvárdán műtik majd jövőhéten és azt mondta a doki h nem altatja el hanem érzéstelenitőt kap majd
2011. máj. 20. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!