Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20hós fiamnak beadassam a...

20hós fiamnak beadassam a bárányhimlő elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
1szúrással jár vagy kettővel?Vagy ennyi idősen lekéstünk erről az oltásról? Érdemes ez ellen oltatni?Egyébként eddig csak a kötelező oltásokat kapta meg.
2011. máj. 12. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Én nem oltatnék. Szerintem a gyerekbetegségekre szükség van. És mindennek (oltásnak) van kockázata.
2011. máj. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én beadatom. Azt mondjuk tudni kell róla, hogy magától a betegségtől nem véd, az esetleges szövődményektől viszont igen. (pl. agyvelőgyulladás)
2011. máj. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-vel, én beoltattam. Mert pont a Dr House-ban volt, milyen súlyos problémákkal jár, ha felnőttkorban kapja el, úgyhogy mindenképp mellette vagyok.

Mert csak akkor lesz védett, ha alaposan kijön rajta,(ehhez melegen kell tartani meg mit tudom én mit kell csinálni-macerás dolog) ilyen 10 pötty volt rajta típussal nem esik át rajta rendesen. Viszont azt mondták, ha az oltás mellett elkapja, örökre védett lesz még ha 2 pötty is lesz rajta.

És a bárányhimlő gyerekbetegség, de nem veszélytelen különösen felnőtt férfiaknak nem.

2011. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is ezen vacilláltam, megkérdeztem több szakembert, és úgy döntöttem nem adatom be.

Az általános vélemény az volt, hogy az oltás jó, csak nem tökéletes, mert még nem lehet tudni, hogy meddig véd, nem lehet tudni, hány oltásra lesz szükség, és élethosszig tartó védelmet egyelőre kizárólag a betegségen való átesés biztosít.

Ezek alapján úgy gondoltam, hogy inkább most essen át rajta, mint esetleg felnőttkorában, amikor sokkal veszélyesebb.

2011. máj. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 12. 18:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is vacillálok most már, eddig abszolút ellene voltam és a gyerekorvos sem tartotta fontosnak, de állítólag most olyan durva járvány van, hogy már ő is ajánlja, ha megtehetjük.

Ugyanis kb. 8-9000 Ft és 2 db kell belőle, így a 2 kb. 20e Ft lenne a beadással együtt.

Hát nem tudom, komolyan.


A nagy fiam a bölcsi elején egyből elkapta, semmi gáz nem lett belőle, nem sok pöttye volt és elég jól viselte.

Elkapta tőle a párom is, na ő már kicsit nyűgösebb volt, rengeteg pöttye volt, viszont semmiféle szövődménye sem lett! Rá 3 hónappal fogant meg a kisebbik fiúnk is, tehát terméketlenséggel sem járt :)

Viszont a kicsi nov-től megy bölcsibe, én meg dolgozni, úgyhogy elég rosszul érintene, ha még emiatt is plusz 2 hétre itthon kéne vele maradni, éppen elég lesz az a sok felső légúti betegség, amit majd összeszed...

2011. máj. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én be fogom adatni mindenképpen kisfiamnak. Nálunk a városban az óvodákban volt egy járvány, és két kisgyerkőc kórházba is került a súlyos szövődmények miatt. Na én ezt nem kockáztatom. Így ha el is kapja, akkor sokkal enyhébb lesz a lefolyása, és szövődménymentes.
2011. máj. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én inkább azon igyekeznék, hogy kapja el gyerekkorában mindenképp. Az a legjobb oltás.Aztán ha elkapta, akkor igyekeznék, ápolni, hogy minél kevésbé viselje meg és hamar essen túl. És hogy minél erősebb immunállapotban kapja meg, s úgy nem lehet szövődmény.
2011. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!