Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adta valaki 3,5 évesen oviba...

Adta valaki 3,5 évesen oviba a gyermekét azért, mert volt kistestvér, és otthon maradhattál velük?

Figyelt kérdés
3 éves lesz a nagyobb, amikor megszületik a pici. Azt gondolom, hogy nem lenne szerencsés akkor kezdeni az ovit, így maradna még egy fél évet itthon. Kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban?
2011. máj. 12. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám be még, mert sok mindent haza hozhat, ami nem jó egy kicsi baba mellett, a másik, hogy jobb szerintem, ha az elején ott van még, mert ne érezze azt, hogy le van pattintva az oviba, mert jött a tesó. Szépen lassan aztán be lehet szoktatni. Nyílván nem lesz egyszerű két gyerekkel otthon, de szerintem jobb a gyerekeknek.
2011. máj. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

2 dolgot kell mérlegelned:

1. reggel ki vinné oviba, és délután ki hozná el? Ha neked kéne, lehet, hogy plusz macera, mert a kicsi napirendjébe bezavarhat. 1. évben az óvodások mindenféle betegséget hazavisznek, és azt a kicsi is tuti el fogja kapni. Hiányzik ez neked?

2. Nem lesz időd mind a két gyerekkel úgy foglalkozni, ahogy kell. A nagyobbik unatkozni fog, és lehet hogy rosszalkodik, zavarja a kicsit a pihenésben, stb. Ez persze idővel megoldódik, ahogy megszokja, feldolgozza az eseményeket.

Ha van aki segítsen, nagymama, ilyesmi én inkább a 2. opciót választanám. Mellesleg az óvónők is ferdén fognak rád nézni, ha megtudják, hogy otthon vagy. Nekem nem is engedték, hogy vigyem a lányomat, majd csak szeptembertől, pedig akkor már 3,5 éves lesz.

Szóval mi itthon voltunk, mert nem volt lehetőségem vinni a nagyobbat. Nem bántam meg, mert a kicsit reggel és délután is azért kellett volna felébreszteni, hogy menjünk a nagyért. És így legalább a kicsi sem volt még eddig beteg. Az igaz, hogy amíg szoptattam, a lányom kifestette az előszobát, akkor majdnem gutaütést kaptam. Ilyenek lesznek, arra készülj fel.

2011. máj. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze, nem szeretném beadni, pont azért amit Te is leírtál. És még egy indok, amiért inkább otthon marad, az az, hogy februári születésű, és szeptemberben megint lecsúszna a kiscsoportba, új társak, új óvónéni.Elsősorban a tapasztalatokra lennék kívéncsi, hogyan ment a beilleszkedés az oviba, milyen volt otthon a két gyerekkel, hogy fogadta a nagyobb az ovikezdést? Várta már?
2011. máj. 12. 21:32
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is! Pfff..... :-)

Egy ismerősöm a testvér érkezését "szükséges veszteségnek" nevezte, amiben lehet valami igaza. Nálatok is így élte meg a nagyobb a pici érkezését?

2011. máj. 12. 21:35
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, én vinném és én hoznám az oviból.
2011. máj. 12. 21:36
 6/9 anonim válasza:
Szerintem se add be. Az én kislányom is 3 és fél évesen ment először oviba ( a tesó miatt) és nagyon kiegyensúlyozott, jól szocializált kisgyerek vált belőle.Most megy iskolába, semmilyen hátránya nem származott abból, hogy még fél évet a meleg családi fészekben volt.
2011. máj. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
pont akkor mikor születik a kistesó nem adnám be, a nagylányom most volt 3 éves áprilisban, a kicsi most 9 hós, a nagy szeptemberben megy oviba, csak félnapokra és nem minden nap (mert nem kötelező csak 3 nap hetente)
2011. máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minél nagyobb, annál jobban fogadja az ovikezdést. Ranschburg Jenő szerint igazán 4 éves korban lesznek óvodaérettek a gyerekek.

2. vagyok. Nekünk elég jól fogadta a tesót a lányom, de persze nagyon sokat is foglalkoztam vele, inkább a kicsi volt hanyagolva, ha lehetett.

Most, hogy a kicsi már eléri a játékait, most kezdődik a harc, ezért én már örülnék, ha a nagyobbik mehetne oviba. De azt nem bántam meg, hogy a születéskor nem adtam be a nagyot. Tényleg dupla trauma nekik az óvodakezdés+kistesó. Szerintem együtt már sok.

2011. máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem adom be semmi képpen sem!
2011. máj. 13. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!