Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elmennétek úgy a gyereketekkel...

Elmennétek úgy a gyereketekkel egy szülinapi bulira, hogy lesz ott egy kisgyerek aki most gyógyul ki a skarlátból?

Figyelt kérdés
Múlt héten volt beteg a kisgyerek,már megy ki belőle az mondja az anyja... Azt olvastam a skarlátról,ha gyógyszerrel van kezelve,akkor 3 nap után már nem fertőz,de ha nincs gyógyszeres kezelés,akkor 3 hétig fertőz.Az a baj,hogy nem tudom,hogy ez a kisgyereket kapott-e gyógyszert vagy sem... Ti mit tennétek?Elmennétek így,vagy nem!?
2011. máj. 17. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kinek lesz a szülinapja? A beteg gyerenek? Ha nem, akkor elmennék, a gyerekeket pedig nem vinném magammal. Ha az ő szülinapja, akkor pedig nem mennénk.
2011. máj. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én mondjuk nem értem miért kell egy skarlátos gyereket buliba vinni?!?!


50-50%, vagy fertőz vagy nem.


Én a helyedben nem kockáztatnám.

2011. máj. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A skarlát a lappangási idő alatt fertőz.
2011. máj. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egy barátunk kisfiának lesz a szülinapja,és mi is illetve a beteg kisgyerek is meghívott vendégek vagyunk.

De én se értem minek egy beteg gyerekkel közösségbe menni...

2011. máj. 17. 10:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez esetben nem vinném oda a gyerekemet.
2011. máj. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Nem mindegy, hogy mely szakaszban fertőz?


Még ha kigyógyulóban is van belőle a gyerek, akkor sem vinném, az biztos. Nincs ráírva...


Nem értem a skarlátos gyermek anyját, miért viszi.. Lehet, hogy titeket nem fertőz meg, mert vagy nem viszitek el, vagy ha mégis, akkor csak a szerencsén múlik.. de a többi gyereket (akiknek kicsit legyengültebb az immunrendszere) viszont igen. Onnantól kezdve pedig beindul a folyamat.. ők is tovább fertőznek stb...


Az anyukának lehetne egy kis esze.


Inkább vinné ki a szabadba, friss levegőre, a természetbe... mint zárt közösségbe!

2011. máj. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
egesz egyszeruen meg kell kerdeznia szuleit hogy kap-e gyogyszert a gyerek es ha nem akkor nem vinni. sott az a jo ha ti se mentek mert haza tudjatok hozni a fertozest.
2011. máj. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én paramami vagyok, biztos, hogy nem vinném.
2011. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én nem vagyok paramami,de nem vinném.És az anyukáról is megvan a véleményem.Ha vagytok valamennyire beszélő viszonyba legalább jegyezd meg neki,hogy talán nem a legjobb ötlet nekik most ennyi gyerek közé menni.
2011. máj. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

csak annyit akarok írni, hogy mindenkinek igaza van, valószínűleg én sem vinném oda a gyermekemet.

DE... mi lenne, ha nem tudnál róla? Vagy ha bárhova elmész bababuliba/rendezvényre körbekérdezgeted előtte telefonon a szülőket, hogy mindegyik gyerek egészséges-e? Ha most erről a gyerekről nem derült volna ki, hogy beteg volt és már gyógyul (kiemelem: nem most a legbetegebb), akkor elmennél? És mit teszel, ha elmész a gyermekeddel, és ott kiderül, hogy a skarlátos gyerek ugyan nincs ott, de a többi 20 gyerek között van egy másik, aki épp most jön ki a mumpszból, vagy ki tudja, miféle nyavalyából, akkor fogod magad és hazáig szaladsz a gyermekeddel?

Ha jobban belegondolok, elvinném, de előtte jól utánaolvasnék a neten a betegségnek, a fertőzésveszélynek, és esetleg kerülném, hogy együtt játszanak.

2011. máj. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!