Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az utolsó, hátsó fogak kijövet...

Az utolsó, hátsó fogak kijövetele milyen korban volt nektek? Az is megviselte? Vagy azok már könnyebben kijönnek?

Figyelt kérdés
27 hónapos a fiam,és már nagyon rég óta jön a hátsó utolsó fogai.most nagyon rossz alvó lett,sokszor fent van éjjel,nyűgösebb mint szokott lenni,és úgy rúgja a hátul a cumit,hogy menten szétharapja.Ez lehet a fogától?Mennyi idősen kell kint lennie nekik az összes fognak?
2011. máj. 21. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiamnak 23 hónaposan már kinn volt 19 foga 1 hátsó még folyamatban van!

Rengeteget rág és az ujja folyamatosan a szájába(azt is rágcsálja)!

Különösebben nem viselte meg, talán a 3 hátsó fog kibújásánál volt pár éjszaka, amikor többször felsírt, nyűgis napjai voltak és enni sem akar ilyenkor!

Nagyon várom én is még az utolsó 1 fogacska kibújását!

Változó a fogak kibújásának a korhoz kötése, szerintem nincs is határ idő! 3 éves korig tuti meg van mind a 20 fogacska!

2011. máj. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2,5 evesen es nekunk nagyon rosszul viselte, csakugy mint a tobbit, es beteg is lett szokas szerint, folyt az orra, nathas lett es sokat sirt. orulok hogy tul vagyunk rajta.
2011. máj. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi.nekünk változó volt a fogak kijövetele volt amelyiket észre se vettünk,volt amivel pár hónapig szenvedett,de olyan nagyon vészes sosem volt,már jó ideje nincs alvás gondunk,még fogzás idején se volt jellemző nála,most mégis éjjelente sokszor ébred.több dolog is arra utal,hogy a foga jön megint.akkor ki fogjuk bírni ezt is.
2011. máj. 21. 19:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam 2,5 éves,most jön az utolsó 4 foga,2 csücskei már kint vannak.

Éjjel 1-1 alkalommal felsír,akkor kap egy pici nurofent,és alszik tovább.

18 hónapos korában jött ki a 2.8 foga,szinte észre sem vettük,az első nyolccal viszont nagyon kínlódtunk.

2011. máj. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ma éjjel kb 5 percenként sírt fel,éjjel fél 2 körül aludt egyhuzamban negyed órát.aztán fél 5-6-ig szépen nyugodtan.Most ott aludtam,vagyis ott voltam vele,hogy azonnal megtudjam nyugtatni,igy fel nem ébredt,hánykolódott,dobálta magát egész éjjel.nem tudom,hogy ez tényleg a foga e,agy valami más.
2011. máj. 22. 08:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, amikor ennyire szenved a kisfiad adj neki Nurofent 2-3 napig! Sőt, ha nem adod csak esténként, akkor 1 hétig is adhatod folyamatosan! Remélem hamar kibújik az a fogacska!

első válaszoló vagyok)

2011. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!