Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért hiszik azt a nagymamák,...

Miért hiszik azt a nagymamák, hogy az a szeretet jele, ha teletömik édességgel a gyereket?

Figyelt kérdés

A lányom 3 éves, elég jól evett kicsinek, de aztán a nagymamák elrontották. Ha névnapja, szülinapja van, mindig mondom anyunak, hogy mire lenne szüksége a gyereknek. Ja, nem tudott elmenni vásárolni, hoz inkább egy csomó üdítőt, meg édességet. Most már elég rossz evő. Ha hozzájuk megyünk, akkor is ott a süti az asztalon. Aztán meg csodálkozik, hogy a gyerek nem eszik ebédet, és én nevelem rosszul, mert nem ül le velünk az asztalhoz. Máskor meg gúnyosan megjegyzi, hogy "ja, ezt nem ehetsz, mert anyád nem engedi!". Mintha én lennék a mumus.

Most itt van anyósom, már az 1 éves gyereket is teletömte csokis keksszel. Soha nem evett még ilyet, és persze nagyon ízlik neki. Aztán persze kínálgathattam főzelékkel. Félek, hogy őt is el fogják rontani. De a férjem megtiltotta, hogy szóljak neki, majd ő. De szerintem nem szólt. Mondom, hogy gyümölcsöt hozzanak, de az persze sokkal drágább, úgyhogy marad a csoki meg a keksz.


2011. máj. 24. 14:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Okosat nem tudok mondani, mert nálunk is ez van. Én egyszer kiborultam valamin, és amikor előkerült a szatyorból éppen a húsvéti csokidömping után 3 nappal újabb 3 kindertojás, zokogva kértem anyóst, hogy többet NE!

Persze még ő sértődött meg. Azóta is hoz csokit, de hozzáteszi, hogy akkor eszed meg (mármint az unoka), ha anya megengedi.

(Szerencsére a lányomnak magától ritkán jut eszébe csokizni, így megy a szekrénybe a többi mellé - sütikbe szoktam beletenni.)

2011. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
32%

És most ezt komolyan mondod, azért lett rossz evő a gyereked, mert szülinapra édességet meg üdítőt kap?

Nálunk beteg a fiam, nem ehet csokoládét, le tudnám fényképezni az asztalt a húsvét után van rajt legalább 10 darab csokinyúl meg csokitojás meg egyebek. itt az asztalon, bármikor vehetnének belőle és megehetnék és sem a két éves sem a 4 éves hozzá sem nyúl. Csak azt eszik, amit adok nekik.

Úgyhogy én azt gondolom, ezt te rontottad el, de nagyon. Mert persze könnyebb nézni, hogy teletömi magát az egy éves csokis keksszel és aztán sápítozni. mint elvenni tőle, megmondani a nagyinak mi az étkezések rendje, megtanítani, nevelni a gyerekeket.

Mert ha hoznak csokit, sütit, akármit, van szekrény, meg kell köszönni és eltenni. De nálunk eltenni sem kell. Mégha felmerülne bennük, hogy egyenek, tudják az étkezések rendjét, ebéd előtt nem.

És a látogatók is tudják a rendet, azzal adnak mindent és mindig, vidd anyának, majd ő odaadja nektek. Hoztam tejszeletet, beteszi anya a hűtőbe és majd megkapjátok. És nincs hiszti, vita, viszik teszik a hűtőbe. Egészen kicsi koruktól fogva. Szomszéd nénitől is, ha csokit kapnak. Hozzák haza és étkezés után vagy valamikor napok-hetek múlva megkapják. Úgyhogy hozzászoknak a felnőttek is. De ezt a rendszert neked kell kialakítani.

2011. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Igen, azért lett rossz evő a lányom, mert megismertették vele az édességet. Reggel már az az első: Mit szeretnél reggelire? Mire ő: csokit. Én nem adok neki. Akkor ebédig nem eszik semmit!

És ha a nagyi hoz neki édességet, üvöltve követeli, nincs olyan, hogy majd ebéd után.

Persze, az én hibám, mert nem állok le veszekedni vele, legalábbis nem mindig, vagy az elején nem tettem. De nem lenne egyszerűbb, ha nem lenne tele a szekrény csokival? A 3 éves már odatolja a széket és kiveszi úgy, hogy én észre sem veszem.

Irigylem az ilyen mintagyerekes szülőt, de ne higgye, hogy azért, mert ő olyan tökéletes!!! Én is hallottam már olyan gyerekről, aki nem szereti az édességet, de sajnos az enyémek nem ilyenek.

Elmennék szívesen a te házadba is megnézni a gyerekeid, biztos van olyan, amiben nem ilyen tökéletesek!

2011. máj. 24. 15:02
 4/21 A kérdező kommentje:
Ja, és ha kivenném a nagyi kezéből, hogy márpedig most nem eheti meg a gyerek, abból micsoda botrány lenne! Te ezt így megcsinálod anyósoddal? A férjem elválna miatta, ha így vérig sérteném az anyját, az tuti.
2011. máj. 24. 15:03
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Mi még szülés előtt leültünk mindkét nagymamával és elmondtuk kerek perec, hogy mik a szabályok (beleértve az édességevést is), és hogy vagy kooperálnak a nevelésünkben, vagy nem lesz rájuk bízva a gyerek, mert következetesen akarjuk nevelni, és arra nincs szükségünk, hogy ők minden egyes látogatáskor belerondítsanak. A mi gyerekünk, a mi elveink érvényesüljenek.


Megértették, nincs is probléma ebből.

2011. máj. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy kivenném a kezéből, ha csokit hozna a gyerekemnek, és ebéd előtt adná oda neki :)) A saját anyámtól is elvenném, az anyósomtól szintén. Engem nem érdekel az ő lelkiviláguk, a gyerekem egészsége inkább.
2011. máj. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"vagy kooperálnak a nevelésünkben, vagy nem lesz rájuk bízva a gyerek, mert következetesen akarjuk nevelni, és arra nincs szükségünk, hogy ők minden egyes látogatáskor belerondítsanak"


Hú, ez nekem nagyon durva. A nagyszülőkről van szó basszus. Persze nem azt gondolom, hogy ők az ellenkezőjét csinálhatják, amit a szülők, csak mert nagyszülők. De jó hogy nem kell már írásba adniuk, hogy a szülő szava a szent.


Intelligens nagyszülőnek nem kell magyarázni, unintelligensnek meg nem lehet. Az én anyósom a második típusba tartozik. Van amit elnézek neki, mert nagyon szereti az unokáját, van amit nem. Ha nagyszülők leszünk, akkor mi is máshogy fogunk az unokához viszonyulni, mint a saját gyerekeinkhez. Biztos, hogy engedékenyebbek leszünk, ez pszichológia és így is van rendjén...


Kérdező, bocs a kitérőért, megértelek. Az én gyerekem is 2,5-3 éves korára lett rosszabb evő. Nem eszik most sem sok édességet, de azelőtt nem is tudta, mi az a csoki. És most sem én veszem meg neki.

2011. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Durvának hangozhat, valójában nem volt az, mert anyukám és anyósom is az intelligens fajtából valók. De nem unintelligencia az, hogy édességet ad a gyereknek, viszont én úgy vagyok vele, hogy míg nem muszáj (mint pl. a suliban, mikor ott lesz a többi gyerekkel a csokival tömött büfében), addig nem adok nekik édességet. Ezt magyaráztuk el a szüleinknek, ők pedig tudomásul vették. Ennyi, ebben nincs semmi durva, csak elvárjuk, hogy a mi elveink érvényesüljenek, elvégre mi vagyunk a szülők.
2011. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért ne szólhatnál bárkinek, akivel nem értesz egyet, legyen az anyós, anyukád... a te gyereked, a te döntésed, állj ki érte, az elveidért! Engem nem érdekel, ha az anyósomról is van szó, neki is megmondom, hogy ne hozzon több csokit, cukrot, nyalókát. Igaz, többször kellett szólni, de megérte, mert helyette inkább ruhát, tejet vesz mostanság. Ha nem szólsz, és esetleg a férjedre vársz ez ügyben, lehet, hogy ennek soha nem lesz vége, mindig is csokival fogják tömni, ha nem látod, még jobban. Én édesszájú vagyok, a férjem és a három gyerek úgyszintén. Nem is tiltom az édességet, de napi szinten nálunk nincs édesség. 2, 8 és 11 évesek a gyerekek.
2011. máj. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
szia.sajnos hiába akadtál úgy ki amit a válaszoló írt,hogy a te hibád,a stílusa nem a legjobb de igaza van.nálunk is nagyon bele kezdtek merülni a nagyik az édesség adásába,aztán én még az elején szépen megálljt parancsoltam mindkettőnek.Vehetnek csokit,bármit de én kapom meg amit hoztak,ha meg megyünk hozzájuk kizárólag ebéd vagy evés után kaphat.volt egy olyan eset hogy anyós ebéd helyett sütit adott a gyerek kezébe,bizony kivettem a gyerek kezéből a sütit,és mondtam ha ebédeltünk megeheted,persze sírva fakadt,én meg félig viccesen,félig gúnyosan megjegyeztem,hogy ezt a sírást hisztit most végig hallgatja a mama is,és bizony nagyon rosszul esett anyósomnak,eszébe se jutott megharagudni,azóta se ad,ha engem nem kérdez meg.
2011. máj. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!