Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg fontos, hogy egy ovis...

Tényleg fontos, hogy egy ovis nyelvet tanuljon?

Figyelt kérdés
Már nem egy helyen olvastam milyen jó, hogy ha kicsi korban elkezdi az angolt. Hát én nem tudom, annyival előrébb lesz?
2011. máj. 26. 00:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Sokkal könnyebb lesz neki.

Játékosan el kezdi tanuli, így úgy válik a nyelvtanulás a mindennapjává, hogy gyakorlatilag nem erölködik.

Olyanok ilyenkor mint egy kis szivacs, minden tudást könnyen magukba "szippantanak".

Szerintem, ha van rá lehetőség éljetek vele! Ne félj nem terheled le, játékosan tanulják!

2011. máj. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A gyerekek sokkal fogékonyabbak mindenre. Pl engem csak a tv elé ültettek le anno 6-7 évesen, azóta folyékonyan beszélek németül, van nyelvvizsgám is belőle. Az iskolában semmi újat nem tanultam.

A 4 éves unokaöcsémmel múltkor angolul beszéltem!! Pedig csak egy angol mesés könyve van.

Tehát érdemes mindenképp taníttatni, ezzel a gyermeked életét jócskán megkönnyíted ilyen szempontból. A lényeg, hogy tényleg tanártól tanuljon.

2011. máj. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mélyebbre megy a tudás és, mint mondta az előttem szóló is, nem kell tanulnia, mivel észrevétlenül ragad rá és egyfolytában fogadja be az új információkat, különösebb megerőltetés nélkül.
2011. máj. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A hangképzés miatt is fontos,hiszen szinte akcentus nélkül megtanulhat beszélni.
2011. máj. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Ja, marha fontos, kár, hogy magyarul sem tud normálisan a gyerek.


Egyedül a fogékonyság miatt jó. :)

2011. máj. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

hülyeségnek tartom, főleg, hogy az enyém úgy kezdi az ovit, hogy csak szavakat mond. Nem örülnék ha még egy nyelvvel is akarnák traktálni.


Két osztálytársam is volt, akik oviban már tanultak idegen nyelvet. Az első évben még jól ment nekik, mert ők már tudták, amit mi még nem. Aztán a "tudásuk" lecsökkent a mi szintünkére és az egyikük középiskolába kerülve kezdő csoportba került. Én általánosban kezdtem a nyelvet, és nem érzem a hiányát, hogy oviban nem volt.

2011. máj. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

NEM.

elsőben úgyis tabulnak, de tenuljon meg előbb magyarul.

2011. máj. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!


sok biztatót írtatok, de mégsem vagyok meggyőződve, hogy tényleg halaszthatatlan dolgokról marad le.


Van esetleg valaki, akinek a saját gyerekével jó tapasztalai vannak? Hogy hordod angolra éveken át az oviban és tényleg elkezd beszélni is?

2011. máj. 26. 10:50
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerek,otthon 2 nyelven lettek nevelve (én magyarul,apjuk angolul beszélt velük.) ezután német ovodába mentek és az iskolában németül tanultak.

Szerintem nem volt lassabb a beszédfejlődésük mint más gyereknek,pontosan tudták már 3 évesen, hog ypl. melyik nagymamával milyen nyelven kell beszélni.

Ritkán előfordult, hogy egy szó csak egy nyelven jutott eszükbe.

8 évesen olvastak 3 nyelven. mesekönyveket vegyesen vettünk, nem zavarta öket milyen nyelven van, bár bizonyos könyveknél voltak kedvenceik. (pla Teszvesz várost magyarul szerették a legjobban)

gimnáziumban elkezdték a spanyolt, franciát és az olaszt. Szinte tanulás nélkül rtagadt rájuk.

Most egyetemisták (nem nyelv szakosak) 6-7 nyelven beszélnek, és egy-egy szemesztert különböző nyelvű egyetemeken külföldön töltenek, hogy a szaknyelvet is rendesen megtanulják.

2011. máj. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez most egy olyan dolog, hogy ha a tv elé ülteted le, akkor a sok butaság fog megragadni a fejecskéjében. Ha kint játszol vele, akkor az, ha nyelvet tanítasz neki, akkor meg az. Szóval ígyis-úgyis valamivel el fogja tölteni azt az időt a gyerek, egyedül rajtad múlik, hogy mivel.A gyerekek amúgyis sokkal jobban bírják az agyi "munkát", mint a felnőttek.

Az az állítás elég nagy butaság, hogy "előbb tanuljon meg magyarul". Mire oviba megy a gyerek, legalább 5-6 éve beszél hozzájuk a szülő az anyanyelvén. Szóval... elég hülye kifogás.


Nyugodtan vidd el a gyerekedet, csak nyerhetsz vele.

2011. máj. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!