Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tovább a szobatisztaság...

Hogyan tovább a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves lett április végén.

Kb szülinapja körül elkezdte zavarni a pelus, állandóan levette, főleg ha már produkált is benne. Gondoltam eljött az idő, elő a bilivel. Első pár napban tetszett is neki, ráült és el is végezte dolgát, bár a pisiléssel inkább úgy van, hogy pisil és csak utánna szalad ráülni a bilire. Most úgy vettem észre, hogy visszatartja a pisilést is és a kakilást is, viszont a pelust úgyanúgy nem tűri, csak éjszakára engedi.

Nem erőltettem nála semmit és most tanácstalan vagyok, mert nem szeretném, ha később problémája lenne.

Szerintetek mit csináljak? Hogy csináljam?

Köszönöm a segítséget.


2011. máj. 30. 14:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Tök jól csinálod, erőltetni semmit nem szabad. A fiúk általában amúgy is lusták ezen a téren.

Nagyfiam annak idején 2 éves kora előtt ugyanígy próbálkozott, jött a nyár, egész nap kis alsónadrágban... A pisi sokszor bement a nadrágba, általában csak utólag szólt, de a nagydolgát hajlandó volt biliben elvégezni. Aztán ősszel "visszaszokott" a pelusra, hiába próbálkoztam bármivel. Már azt hittem, nem fogják bevenni oviba, de végül következő nyáron kb 1 hét alatt teljesen leszokott:-))) (Na jó, játék közben néha még 3 évesen is becsurgott)

A középső fiam most 2 és fél éves, baromira zavarja a pelus, de egyszerűen nem hajlandó a bilire ráülni sem, csak felöltözve! Remélem a nyári nagy meleg lesz akkora úr, hogy leparancsolja róla a pelenkát:-D

2011. máj. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!