Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejeskávé foltok (café au...

Tejeskávé foltok (café au lait) a gyerek testén?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves. Van egy ilyen folt az arcán születése óta, és most előjött még kettő a hasán. Olvastam a neurofibromatózisról (az idegrendszer daganatos megbetegedése), melynek ezek lehetnek az első tünetei. Borzalmasan ideges vagyok. :((( A családban nem fordult elő ez a betegség.

Az a baj, hogy a neten a különböző oldalak mást mást írnak. Általánosságban azt írják, hogy 6 db foltnál kell elkezdeni aggódni, de volt aki azt írta, hogy őket a neurológus már 3 foltnál genetikára küldte.

Kérlek titeket, hogy akinek a gyermekén szintén vannak ilyen foltok, írjon nekem, teljesen kivagyok.

Köszönöm !


2011. máj. 31. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! (Ugyan fogalmam sincs, mi lehet ez) De azzal nem segítesz, ha síkidegre izgulod magad! Majd a dokik (minimum kettő is lássa!) majd megmondják pontosan, mi ez, és mit kell tenni ellene. Kitartás!
2011. máj. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A netet felejtsd el!!! Ezt nekem is akkor mondták,amikor kislányomat elvittem nyirokcsomó duzzanat miatt ovoshoz,teljes kivizsgálás,aztán meg lebetegedett ,láz,kötőhártyagyulladás,nátha...szal ezt jelezte előre a megnagyobbodott nyirokcsomó.Én is minden félét összeolvastam előtte,nagyon aggódtam,szerencsére nem volt semmi gond.Tudom könnyű ezt írni,de próbálj meg megnyugodni,majd az orvos biztosat fog tudni neked mondani!
2011. jún. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtatok! persze tudom, maximálisan igazatok van, nem szabadna a neten a rémségeket olvasgatni, és itthon idegeskedni, de már belefutottam, és azóta is ezen jár az eszem :( elviszem dokihoz mindenképp.
2011. jún. 1. 21:25
 4/12 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak (3 éves lesz)egy nagy van a lágyékán.Ezen kívül jó pár barna folt van a testén.Én is nagyon megijedtem, el is vittük a heim pálba.Ott a bőrgyógyász szerint csak 2 van neki és 1 év múlva kontroll,nincs semmi gond.Ma megint találtam "valami barnás" csíkot a testén, remélem csak megkarcolta.
2011. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4 éves kislányomnak van egy nagy a lábacskáján. Ezen kívül még egy vagy kettő a fenekén, ami egész pici alig észrevehető. Én is már sok rosszat olvasstam a neten, ideges is vagyok rendesen miattuk. Kivizsgálást kezdeményezünk magánúton. Addig nem fogok nyugodt lenni. AMit te írtál arról nem is hallottam, most duplán ideges vagyok. Amennyiben időközben megtudsz valamit kérlek jelezz. Köszönöm
2011. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jesszus! Most a szívbajt hoztad rám! A kisfiam is két éves és van egy világosbarna (tejeskávé színű) folt a popsija felett. De nem dudoros, de nagyobbacska, teljesen sima felületű. Ez hogy néz ki????
2011. jún. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak is van az oldalán születése óta,megkérdeztem a gyerekorvost,hogy mi ez mert nekem is ugyan olyan folt van belül a jobb karomon,azt mondta,hogy tőlem örökölte és májfolt.


A netet ne nézd,mert mindenhol mást írnak.

Mutasd meg a dokinak,de legalább kettőnek!

2011. jún. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat! Ne haragudjatok, én nem akartam senkit megrémíteni, pláne fölöslegesen, én a múltkor tök véletlenül találtam egy hasonló kérdést itt a gyikon (amit persze most nem találok) és az anyuka belinkelt egy videót erről a betegségről. A lényeg, hogy 6 db folt megjelenése esetén kell aggódni.

De ez is egy ilyesmi kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. jún. 7. 21:49
 9/12 A kérdező kommentje:
2011. jún. 7. 21:53
 10/12 anonim ***** válasza:
A 3. válaszadó vagyok.Ma elvittük a kisfiúnkat dr.Szabó Zsuzsanna doktornőhöz,mert már mindenhol barna foltokat láttam a testén.A barna foltjai szerinte nem café au lait foltok, csak pigmentfoltok.Úgy hallottam,ő az egyik legjobb ezen a területen és megnyugtatott, hogy nincs a törpének semmi baja.1 év múlva kontroll.
2011. jún. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!