Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság! Mit csináljak?...

Szobatisztaság! Mit csináljak? Teljesen tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés
Lányom holnap lesz 3 éves és egyáltalán nem hajlandó eldobni a pelust. Nem zavarja, ha tele van már pisivel, ha leveszem róla, hiába kérdezgetem, hiába ültetem bilire, wc-re, nagyon ritkán produkál valamit, viszont felállás után bárhová odapisil. Mindent sokkal hamarabb csinált, mint társai de ez a pelusdolog már nagyon zavaró. Ő is mondja, hogy vegyük le, de mégsem szól, csak akkor ha már becsorgott. Mit csináljak?????? Már mindent megpróbáltam (matrica, édesség, szomorúság, öröm, de semmi nem használ... Segítsetek!!
2011. jún. 6. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Adj rá csak bugyit, ha abba bepisil, az hátha zavarni fogja. Mivel a pisis bugyi rátapad.
2011. jún. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
próbáltam már, simán visszahúzza miután feláll a biliről. Ma pisis bugyiban szedte a cseresznyét...
2011. jún. 6. 21:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező egy kicsit off leszek. Mi ma kezdtük??? hát nem igazán szóval próbálkozunk a leszokásról. Ma kapott először kisbugyit nappalra.

Ha szőnyegre-kanapéra-fotelra pisil mivel hogyan tudnám normálisan letakarítani? Ötlet? Mert megmondom őszintén szégyen nem szégyen eszembe se jutott.


A kisasszony ugyanis szépen eljátszott, kérdeztem kell-e pisilni nem kellett. Aztán szólt, hogy kaki jön akkor biliztünk (kakit már régóta bilibe produkálja, valamiért jobban szereti). Estefelé viszont nem figyeltem rá eléggé (vacsit főztem) erre látom, hogy fenn a fotelba guggol és becsurrantott.


Amúgy én rákérdeztem és azt mondja, hogy jobb a pelus, mert biztonságos. (fogalmam sincs honnan ismeri a szót, talán apukájától) Volt már rá példa, hogy biliztünk, majd szólt, hogy pelust kér, alá tettem, felhúzta és belepisilt. A pisis pelust is azonnal kéri cserélni, tehát elvileg érett a szobatisztaságra...

2011. jún. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha kertes házban laktok, és van lehetőségetek, itt a nyár - legyen minél többet bugyiban vagy nélküle, és kb. fél óránként ültesd bilire, akár kell neki, akár nem! így talán lesz annyi sikerélménye, hogy ráérezve a dolog "ízére" talán jobban nyitott lesz a téma iránt! mindezzel párhuzamosan csinálj neki egy jutalomtáblát, amire minden siker után feltehet egy matricát/figurát, majd 5-ösével váltsátok be vmi áhított dologra/közös élményre stb.
2011. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk Elmo DVD segített. Felejtsd el a pelust Elmo a címe. 2 napig nézte és Ő maga kérte a bilit. 2 éves volt akkor. Egy próbát megér, úgy hallottam másoknak is bejött.
2011. jún. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 21:17 vagyok


Nekünk is megvan Elmos dvd. Nézte is, de követeli pisiléshez a pelust :(

2011. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Először agyban kell, hogy érett legyen rá.

Hiába ül egész nap a bilin, ha belepisil, akkor az nem azért van, mert szobatiszta, hanem mert egész nap rajta ült.


A bugyi az nagyon jó ötlet én is vásároltam nekik szebbnél szebbeket és közöltem velük, hogy a nagy kislányoknak már bugyijuk van és a WC-be/bilibe pisilnek.

Párszor persze nekik is becsurgott, de nagyon hamar zavarni kezdte őket, ahogyan végigcsurgott a lábacskáikon:)

Mindkét lányom 2 éves kora óta szobatiszta, a kisebb éjjel is, még két évet sem töltötte, nem adtam rá pelust és nem is kelt föl éjjel, max. az elején.

Sosem volt olyan, hogy a fotelbe pisiltek volna, igaz, 1x kaki volt a sarokban:)

2011. jún. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár a megoldáshoz sajnos nem jutottam közelebb. Agyban kell érettnek lenni? De hát már 3 éves!!!!! Szinte mindent hamarabb csinált a kortársainál, akkor ezzel miért vagyunk ennyire lemaradva???? :(
2011. jún. 7. 06:13
 9/11 anonim ***** válasza:

Talán pont ezért:)

Egyik gyerek a mozgásában, a másik bezédében fejlődik erőteljesebben.

Míg a barátnőmé 10-11 hónaposan szaladt( és ha nem a saját szememmel látom, nem hiszem el), addig az enyém nem mászott, nem forgott, csak gatyaféken közlekedett, 11 hónaposan állt fel a járókába és 14 hónaposan volt meg az első önálló lépés. 2 évesen viszont folyékonyan beszélt és tudta a színeket.

Persze a szobatisztaságot mindenki siettetné, már csak azért is, mert drága a pelus, de ha agyban nem dől el neki, akkor még nem lesz az.

Ne görcsölj rá, minden gyerek belepisil előbb-utóbb.

Csak vedd le róla a pelust és hagyd, hogy csurogjon.

Közben lazán mondogasd, hogy a nagylányok így meg úgy. Pl. ha találkoztunk egy nagyobb kislánnyal,akivel jól elvolt, mondtam neki, kérdezze meg tőle, hogy ő hova szokott pisilni:)

2011. jún. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mármint az enyém kérdezze meg olyantól, aki már nyilvánvalóan nem pelenkás...
2011. jún. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!