Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Emeleten (lakótelep stb) élő...

Emeleten (lakótelep stb) élő anyukák! Hogy oldjátok meg, hogy a gyerek ne másszon az ablakhoz?

Figyelt kérdés
A 10-en lakunk, mindenhova felmászik a babám. Ilyenkor meleg van, az ablak tárva-nyitva... nem szeretném, ha véletlenül felmászna oda, egy pillanat és kész a baj! Nyissam ki csak bukóra, vagy mi a megoldás? Ti hogy csináljátok? Ahol kisgyerek van, ott nem lehet kinyitni az ablakot az emeleten? Ugye sajnos mostanában is volt baleset, ahol egy kislány esett ki az ablakon, és félek :(
2011. jún. 7. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi tettünk az ablakra egy akasztót,amit ha beakasztunk,egyrészt nem éri el,másrészt ha netán elérné-bár mivel a tetején van,kizárt-,nem tud kiakasztani.Így akkora rést lehet hagyni,amin a feje sem fér ki.Erkélyajtón szintén van ilyen akasztó.
2011. jún. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

9.emelet, eszembe se jut kitárni az ablakot, az összes csak bukóra van nyitva.

Jobb ha megszokod, vagy szereljetek fel rácsot.

Tárd ki akkor az ablakot, ha alszik a gyerek.

2011. jún. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Másodiknak: Az ablak akkor van tárva-nyitva, ha alszik a gyerekem. De néha nem veszem észre, ha felkel, pl kint vagyok a konyhában vagy a fürdőben. Nem alszik mindig kiságyban, így csak azt veszem észre, hogy már matat. De egyedül nem hagynám a szobában úgy, hogy teljesen nyitva van az ablak. Azért köszönöm!
2011. jún. 7. 13:07
 4/12 anonim ***** válasza:

2.

értem

Esetleg nem tudod átrendezni a lakást: eltolni a bútorokat az ablaktól?

Vagy még addig csukd vissza az ablakot, amíg még alszik a gyerkőc.

Mennyi idős a gyereked?


Múltkor voltunk egy barátnőmnél, 2,5 éves kisfia van (mint az én nagyobbikom), ők tetőtéri lakásban laknak, olyan ferde bukós ablakaik vannak. A kisfiú odatolta a fotelt az ablakhoz, kinyitotta (simán elfordította, jó erőben van), kitárta, és kinézett, de úgy, hogy deréktől kifele lógott az ablakban. Jó, hogy ott álltunk a barátnőmmel, és pont elkaptuk. Simán leeshetett volna :S Eddig valahogy fel se merült benne, hogy tologassa a fotelt, de épp akkor eszébe jutott :(


Nagyon kell vigyázni. Én ezért soha nem nyitom ki ablakot, nálunk csak bukón van mindig. Erkélyre sem engedem ki a gyerekemet.

2011. jún. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp akasztót az ablakra,mert nem tudhatod mikor jut eszébe odatolni valamit és felmászni rá!!Nem szabad tárva nyitott ablakot ugy felejteni,és kimenni a szobából,erre nagyon figyelj!!
2011. jún. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, tényleg csak a bukóra nyitott ablak lehet a megoldás :(

Mi családi házban lakunk, de a tetőtérben. A gyerekszobában csak sima ablakok vannak, az egyik ráadásul a nagyfiam ágya mellett, tehát arra felállva simán ki tudnának mászni az ablakba.

A tetőtéri ablakok nagyon magasan vannak, azokat még felállva sem érik el, szerencsére.

Viszont, van 2 teraszunk, amiből az egyiken még nincs korlát, így ott a redőny szinte állandóan le van engedve vagy bukón van a teraszajtó.

De sajnos, mivel ez egy tetőtér, iszonyat meleg van, így jó lenne, ha teljesen kinyithatnánk minden ablakot...

2011. jún. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én csak bukóra nyitom ki az ablakot.nem csak azért,hogy ki ne essen,hanem ilyenkor csak a meleg tódul be a lakásba.ha bukóra van nyitva,nem tud kiesni
2011. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon alacsony a parapetmagasság (lent vannak az ablakok), én csak bukóra nyitom. Még ha le is van húzva a redőny, akkor is. VAn itt a házban, aki kiengedi a gyerekeket az erkélyre játszani, én ezt sem tenném, rettegek a leeséstől. Mármint attól, hgy ő leesik.
2011. jún. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi az elsőn lakunk, 2,5 éves a kisfiam.

Nálunk is csak bukóra van nyitva az ablak, teljesen kinyitni csak akkor szoktam, amikor fürdik a fiam az apjával. Pancsolnak 20-30 percet, addig elég jól kiszellőzik éjszakára a szobája. Én inkább azt mondom, legyen kicsit melegünk, de sosem tárom ki az ablakot, mert tényleg elég egy másodperc is ahhoz, hogy baj történjen.

2011. jún. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk szúnyogháló van minden ablakon és szerintem ez elég ahhoz hogy egy 2-3 éves ne tudjon kiesni.
2011. jún. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!