Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor puhatalpú, vagy a...

Most akkor puhatalpú, vagy a bokatartós cipő a jobb?

Figyelt kérdés

Ha jól gondolom, a kettő kizárja egymást.

1 éves lesz a kislányom, bútorokba kapaszkodva lépeget, így lassan aktuális lesz az első cipő megvásárlása.

Teljesen tanácstalan vagyok. Eddig ugye azt hallottam, hogy tartania kell a bokát - de már látom, mintha ez kezdene megdőlni... Milyet vegyünk?


Csak kis ízelítő, hogy miket láttam:

[link]

[link]


Egyáltalán: vajon elég lehet, ha csak szandit/kivágottabb cipőcskét kap, vagy muszáj cipőnek (is) lennie így nyáron?


2011. jún. 15. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell cipőcske, elég a szandi! Egyébként a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást. Puha talpút úgy vedd, hogy könnyen hajlítható legyen a talpa. Amiket belinkeltél, én azok közül egyiket sem venném a gyerekemnek!Az első szinte semmire sem jó, mondjuk nagyobb, stabilan járó gyereknek jó a felfázás elkerülésére. A második viszont nagyon merev talpúnak tűnik ráadásul kicsi sarka is van.


Mi a Bobby Shoes-t szeretjük, jó áron van, jól tartja a bokáját is, strapabíró, (Deichmannban lehet kapni)

2011. jún. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Otthon legyen mezítláb vagy zokniban

A puhatalpú Lilliputi cipők csak jó drágák, amúgy utcára nemigen valók.

Itt a meleg nyugodtan lehet zokniban, ha van kertetek, akkor ott pl füvön, kavicson meg mazítláb.

(enyém állandóan úgy van, 27 hós)

Amúgy olyat vegyél, ami tartja a bokáját, gondolom úgyis utcára elsősorban szandált veszel felsleges cipő, csak melege lenne benne

A salus cipők gyógycipők, nem biztos, hoyg tiednek feltétlenül kell, ortopéd orvos vélemyéne nélkül nem vennék olyat.

2011. jún. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

előz

Én is ált a Deicmannban veszek cipőt, ott van külöbböző árfekvésben, pénztárcafüggő.

De mondjuk most pl a lányomanak a Brendonban vettem 5E ft-ért szandált (25-ös), mert amit a Deicmannban (szintén annyiért) kinéztem az csak 24-ig volt.

Érdemes kölürnézni több helyen.

ja és netről próbálás nélkül soha nem vegyél cipőt!!

Nincs 2 egyforma méret,amikor mi az első cipőt vettük, akkor a 4. lett jó.

Még a 39-es lábú 11 éves fiamnak se jó minden cipő.

Volt amibe bele se ment lába, magas rüsztje

2011. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak a két végletet akartam bemutatni a linkekkel, én sem ezeken gondolkozom.


Köszi a tippet, ezekről még nem hallottam, de utánanéztem és tényleg jónak tűnik!

2011. jún. 15. 14:03
 5/6 A kérdező kommentje:
Második(-harmadik)nak is köszi!
2011. jún. 15. 14:05
 6/6 anonim ***** válasza:
nekünk ortopédorvos javasolta a salust, én nem is variálok. csak jobban tudja.... a természetes módon egyenetlen talajon van létjogosuktséga a puha cipőnek, amiben mintha mezítláb lenne, úgy megy a gyerkőc. ilyen talajon ritkán járunk...
2011. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!