Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik a jobb, olcsóbb az...

Melyik a jobb, olcsóbb az ortopéd receptes szandál vagy harántemelős márkás szandál?

Figyelt kérdés

4,5 éves kisfiam nagyon lúdtalpas, ortopédián írtak neki cipőt. De eléggé tájékozatlan vagyok, hogy a felírt cipő az lehet szandál is vagy az is választható? Mert pl. a csatos nem lesz jó, mert azt maga nem tudja majd becsatolni, nekünk csak tépőzáras a megfelelő.

De arra is gondoltam lehet, hogy jobban járunk ha veszünk egy harántemelős megoldású márkás szandált?

Kérlek segítsetek, mit javasoltok?


2011. jún. 23. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A harántemelős nem ortopéd cipő, semmiképpen ne vegyél helyette ilyet!
2011. jún. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne vegyél harántemelős, márkás szandált!


Nem tudom, mit írtak fel (esetleg supinációs cipő?), de azt válaszd.

Szupinációsból van tépőzáras is, szandál, zárt cipő egyaránt.

2011. jún. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Vagy az ortopéd cipőt külön személyre szabva készítik? Igény szerint? Vagy ez hogy megy? "Mintát vesznek" a fiam talpáról? Elnézést...de evvel nagyon nem vagyok tisztában!
2011. jún. 23. 14:52
 4/12 A kérdező kommentje:
A recepten ez van: C-2 Ortopéd cipő erősen deformált lábra.
2011. jún. 23. 14:54
 5/12 A kérdező kommentje:
És sarok-éket is mondott az orvos, hogy vegyünk hozzá, recept nélkül kapható. Az micsoda, hogy kell elképzelni? Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 23. 15:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem tudom, az milyen. Ha bp-iek vagytok, akkor ajánlom a Salus-t, itt receptre felírt cipőt is készítenek.

[link]

2011. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Na, akkor segítek pár dologban.

A felírt cipőért ha jól tudom, akkor fizetni kell, ha nincs a fiadnak közgyógy igazolványa. Ha van, akkor ingyenes a cipő, de ebben az esetben 6 havonta lehet csak egyet csináltatni TB-re. Sajnos nem ismerem az árakat, mert mi ingyen kapjuk.

Ha az van írva, hogy erősen deformált lábra, akkor inkább csináltasd, és ne készet vegyél. Azért a kész harántemelős és bokarögzítős szandálok, cipők sem rosszak, én már többször vettem ilyet is, mert a készített épp nem volt jó.

A fiad lábára készítik, lemérik alaposan, talprajzot készítenek, stb. Mindent neked kell kiválasztanod, hogy cipőt, vagy szandált kérsz, milyen bőr legyen, nubuk, vagy normál, milyen színekből álljon, milyen mintát varrjanak rá, pl kis hajó, autó, stb. Lehet tépőzárasat is kérni, nem feltétlenül kell csattosat. ( Amúgy lassan meg kellene tanulnia a csatot is kezelni).

Azt azért vedd figyelembe, hogy hosszú az átfutási idő, kb 1 hónap a minimum, de függ a leterheltségtől. Gondold át, hogy meddig tudjátok a szandált hordani és meddig egy cipőt.

Ha budapesti vagy akkor az LBT és a Salus a két legnagyobb gyerekcipő készítő.

2011. jún. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4 éves kisfiamnak most készítettek ortopéd cipőt. Körberajzolták a lábát, és egy katalógusból választhattuk ki, hogy milyen cipőt szeretnénk. Mi egy 3 tépőzáras, emelt bokarészes szandált választottunk, amit pontosan az ő lábára készítettek el. Receptre 3.500 Ft-ért készítették el. Ha van még kérdésed, írj nyugodtan.
2011. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2,5 éves a kisfiam, ugyanezt a cipőt írták fel neki, kb. másfél hete az ortopédián. Nem helyettesíthető más cipővel, mert egyrészt ezt méretre készítik, másrészt a sarok emelését személyre szabva kell megoldani. Legalábbis nekünk ezt mondta a doki.

Még nem tudom, mennyibe fog kerülni az elkészítése, nekünk ovikezdésre javasolta a doki, ezért várok júliusig a méretvétellel, egy hónap míg elkészül a cipő.

Budapesti vagy?

2011. jún. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a tájékoztatást!!! Sajnos vidékiek vagyunk, így gondolom nem lesz nagy választási lehetőségünk, hogy hol csináltassuk meg. Ezt nem is gondoltam, hogy ilyen sok idő lesz mire majd megkapjuk. Mindenképp szandit fogok csináltatni, mert ősztől jó lesz az oviba benti cipőnek . Fizetnünk kell érte nincs igazolványunk. Mennyi lehet kb. egy ilyen szandál? Ha valaki tudja írja meg! Köszi!
2011. jún. 23. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!