Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy beszél egy átlag 17...

Hogy beszél egy átlag 17 hónapos? -kisfiam ezeket mondja, hasznlja vagy ismétli utánunk:gyere, add, miau, vau-vau, gá-gá, háp-háp, anya, nem, de.

Figyelt kérdés

Ez már beszédnek lehet titulálni??rendeltetsszerűen használja őket,de eddig énmindig úgy voltamvee,hogy ez még nem "igazi" beszéd.És nem ejti őket mindig tisztán.pl."gyeje","aja".

Ti az ilyen hangutánzást beszédnek mondtátok?-köszi...


2011. júl. 5. 11:42
 1/9 A kérdező kommentje:
-bocsánat az elütésekért.
2011. júl. 5. 11:43
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én beszédnek mondom :) Az én kislányom is mindjárt 17 hónapos, sok szót mond, főleg neveket. Érthetően és tisztán mondja a családtagok és ismerősök keresztnevét. Ezen kívül az állathangokat mondja magától, aztán apa, anya, mama, papa, dédi, moto (motor), ajtó, autó, kúcs (kulcs), kakó (kakakó), hapci, kenyé (kenyér). Kb ezeket mondja. Sok szót ismételget már, főleg a két szótagúakat mondja ki utánam. Én ezt simán beszédnek mondom.
2011. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát persze hogy beszéd!
2011. júl. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez már beszéd!!! Nagyon ügyes a gyerkőcöd!

17,5 hónapos volt a kisfiam, amikor egy kérdésre ezt válaszoltam (és rá mindenki azt mondja, jóval meghaladja a szokásosat, mert a fiúk később szoktak elkezdeni beszélni - most már 21 hónapos, mondatokban beszél):

"Iszonyat sokat beszél. 396 szónál járunk, a mai újakat még fel sem írtam.

Persze vannak olyan szavai, amikre rá kellett jönni, hogy mit akar jelenteni, de nem nehéz, mert mindent kommentál, mutogat is. Ilyenek pl:

SÜPÜSZ - seprű, felmosó

KÜVESZ - alma közepét kivenni

ÉJAZ - almát meghámozni

JAP - nap

ZEDÓ, ZEDŐ - ceruza

TIBI - csibe

TETSZ, CEKSZ - keksz

TÉBÉT - tévét

TAPISZ - Tapsi

PÉSZ - pénz, pénztárca

POJÁ - pohár

MINYA-MINYA - enni (így mondta sokáig)

PEJZE - perec

PANNI - pancsi

ADOM - kérem (most már inkább kéjem)

KÁBÍT - kávét

JEVET - narancslevet

FÚZ - húzni redőnyt

HÓP, HÓPOT - hó, havat

GÓLYA - kölesgolyó

DUGU-DUGU - villásdugó, konnektorba dugni valamit

DOMIT - dominót

MANIT - mandarint

BOCOC - bohóc

Sokáig Apa helyett azt mondta, hogy BÁ, Anya helyett azt, hogy ÁMUÁ vagy MÁ.

De minden nap bővül a szókincse, nem győzök jegyzetelni.

2011. júl. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszimindenkinek!-olyan aranyosak!akkor beszél...
2011. júl. 8. 09:48
 6/9 anonim ***** válasza:
igen,beszéd.az én 15hósom magától semmit sem mondd,volt egy időben hogy mondta h :babababa,de a babára nem-most van h :mamamama,de nem a mamára érti.ő még nem beszélget
2011. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyik kérdésedre, miszerint "ez már beszéd?":


A beszédfejlődésnek különböző szakaszai vannak, ezek a kezdeti lépések. Amúgy tényleg aranyosak. :) Az alapvetően helyes kiejtés négy éveseknél sem várható el, hanem az 5. évtől, de semmi gond, HA NÉHÁNY hangot nem ejt tisztán egy 5 éves (gyakori az R nem tiszta ejtése, többnyire 6-7 éves korra kialakul az is legkésőbb). (Az, hogy van-e egyáltalán szükség és hogy mikor van szükség logopédusra, sok mindentől függ, de ezen még gondolkodni is túl korai lenne a ti esetetekben egyébként, mivel a 3. szülinap tájékán lehetnek legelőször gyanus jelek, ha vmi nem lenne rendben esetleg, a beszédfejlődéssel kapcsolatban.)



Másik kérdésedre, miszerint hogyan beszél egy átlag 17 hónapos?:


Nem igazán lehet átlagot mondani a beszédfejlődés terén, mivel a kisgyermekek egymáshoz képest más és más sorrendben engednek teret a saját különféle fejlődési területeiknek: az egyik korábban kezd el beszélni, és átlagos, vagy az átlagnál gyorsabb tempóban halad, a másik meg később kezd beszélni, de előbb jár, és/vagy előbb lesz szobatiszta, a harmadik hamar kezd el járni és korán beszél már, de csak a 4. szülinapjára válik nappalra szobatisztává és éjjelre nem kakil be szinte soha.

Olyan variációkat soroltam, MELYEK MINDEGYIKE NORMÁLIS fejlődést fed le.


Egyébként már a csecsemő is sok mindent ÉRT abból, amit mondanak neki, de ettől még lehet, hogy csak a 3. szülinap tájékán fog pár szavas mondatokban, valszeg kissé helytelen kiejtéssel beszélni, és még ez is normális fejlődésnek számít, abszolút semmi elmaradást nem jelent - önmagában véve.

2011. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 17 honapos lesz vasarnap es o ezeket mondja: Igen, nem, bus (autobusz), szia, puszi, zzzzz (zummog amikor meglat valami repulo bogarat vagy mehecsket a kozlebe), brummm-brumm (az autoknak burrog), cipcip (ha madarat lat), au-au-au (ha meguti valamilyet) es az au-au-au utan jon a dada-dada (ami azt jelenti, hogy jol megutogeti a targyat ami fajdalmat okozott neki) Nagyon edes ahogy mondja legorbult szajjal, hogy dada-dada es kozben puffoli a foldet vagy a szeket... :)

Anyat es apat meg nem mond. :(

2011. júl. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Átlagot tényleg nem lehet mondani. A lányom annakidején 1,5 évesen 60 szót mondott, a fiam most 1,5 éves és ezeket mondja:kb 10 állathang, baba, hoppá, szia, csüccs, ott, papa, pop-pop= kop kop, brüm- brüm= autó, bamm-bamm= bimm bamm, hinta, hamnyam= enni Aztán van 2 furcsa szó, amit csak én értek, de esküszöm rá, hogy ezt mondja: Megittam (csak valami iszonyat gyorsan hadarva és olyankor leteszi az üres poharat) A másik: Hallottad? Ezt is hadarva és ilyenkor valami furcsa zajt hall Pl motor, fűnyíró. Szóval ezeket következetesen használja, tehát beszél.
2011. júl. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!