Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Itt mindenki sajnálja a...

Itt mindenki sajnálja a gyerekét meg magát, mert be kell adni bölcsibe a munka miatt?

Figyelt kérdés

... vagy csak én gondolom úgy, hogy egy 2 éves gyereknek már azért jó a gyerektársaság? Tényleg szívtelen anya lennék, mert szeretném ha bölcsibe járna a gyerekem (legalább fél napra) 2 éves korától? Valószínű hamarosan jön a kistesó, így itthon leszek, de ha most nem megy valahogy bölcsibe, akkor 3 évesen oviba sem fogják felvenni (pont a tesó miatt, és hogy mert novemberi). Az már tényleg nem gáz, hogy 4 évesen még az anyja játszik vele a játszón, mert az ilyen idős gyerekek bölcsiben/oviban vannak? Mindez pedig azért, mert kis korkülönbséget szeretnék... Én ezt nem értem.

Vonatkoztassunk el az "annak kell a bölcsi hely, aki megy dolgozni" dologtól, mert most arra lennék kíváncsi, hogy ha mindenki meg lenne fizetve jól, nem kéne vissza menni dolgoznia senkinek, akkor sem adnátok be a gyereket közösségbe??? Ez nekem olyan furcsa...


2011. júl. 6. 14:08
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
45%
Amikor a kislányom két éves lett, akkor én már nagyon éreztem, hogy kevés vagyok neki. Nagyon kevés. És vissza is kellett menni dolgozni. De én nem bántam, nekem is kellett a pihenés, és neki is a társaság. Ő szerette a bölcsit. A kisfiam nagyon beteges, ezért beterveztük a harmadikat is. Őt nem adom bölcsibe, mert szeretném, ha előbb megerősödne. Remélem sikerülni fog. Amúgy nem minden gyerek ilyen nyitott két évesen, mint a kislányom, ha zárkózottabb lett volna, valószínűleg én sem vettem volna könnyedén ezt az akadályt. Bár szerintem a szülő hozzáállásán is sok múlik.
2011. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
55%
Nekem lett volna lehetőségem otthon maradni 3 éves koráig, mégis visszamentem dolgozni 1 év 9 hónap után. Kisfiamat 20 hónaposan beadtam a bölcsibe és egy pillanatig sem bántam meg. Ott leszokott a cumiról, cumisüvegről, pelenkáról, megtanult egyedül enni és megtanult más gyerekekkel játszani. Ősszel megy oviba 2 éves 9 hónaposan.
2011. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
49%
Én nem adtam bölcsibe a lányaimat. Otthon voltam velük 2x3 évet, nem bántam meg. Egy 2 éves gyerek még nem játszik együtt a másikkal, max. egymás mellett. Az egy dolog, ha munka miatt kell beadni, de csak azért, hogy ne legyen otthon az szerintem gáz. Lehet, hogy jól érzi magát a bölcsiben, csak akkor nem értem miért sír a gyerek elváláskor? Talán kellene még neki anya biztonsága nem egy vadidegen emberé....
2011. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 bettineni ***** válasza:
63%
En csak a betegsegektöl felek, amit ott összeszed. A fertözesek szempontjabol tul korainak tartom. Persze ha rotavirus ellen vedett, meg a többi kötelezö oltast megkapta es mar kialakult a vedettseg, akkor nagy baj nem lehet. Kerdes az is, milyenek a gondozonök, jol bannak-e a gyerekkel.
2011. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
67%

Mindenkinek másra van igénye, szerintem jó, ha 3 éves korig az anyjával mehet a játszótérre, és jó, ha nem kell bölcsisnek lennie.

Pont 2 évtől lehet velük kreatívkodni, rajzolni, gyurmázni, szituációs játékokat játszani, ettől megfosztanám magamat, ha a bölcsis nénikkel csinálná ezeket.

2,5 éves a gyerekem, nagyon nagyon sajnálnám, ha dolgoznom kéne, neki meg bölcsibe járnia.

Van kistesója, így itthon vagyunk.

De nem ítéllek el, mert te így gondolod, egyáltalán nem tartalak szívtelen anyának. Különbözőek vagyunk, és ez így van rendjén.

2011. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
66%
Én is 2 évesen beadtam a fiamat bölcsibe, és szerintem nagyon jó helyen volt ott. Annyi mindent tanult! Utálom, mikor valaki játssza a mártírt, hogy ő nem adja be a gyerekét, mert ő mindent meg tud neki adni, és a gyereknek mindenhol máshol rossz. Ez nem így van. Én ugyanígy csinálnám, ha újra csinálhatnám. A 2 éves kor szerintem pont megfelelő erre, hogy közösségbe kerüljön.
2011. júl. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
72%
Első vagyok: Ja amúgy a második pont akkor jött, amikor az első befejezte a bölcsit, és nálunk igenis sokat számított az ovinál, amikor azt mondtam, hogy nem tarthatom otthon, mert már közösségbe szokott. Erre ők is helyeseltek. Amúgy az ovi az teljesen más. Imádja azt is, de tényleg újra be kellett szoktatni. Érdekes volt.
2011. júl. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
84%

Én nem sajnáltam sem őt, sem magamat, mivel örömmel ment :) És főleg nem sajnáltam már ELŐRE, hanem inkább kedvet csináltam neki hozzá, sokat meséltem neki róla már fél évvel korábban is, hogy majd megy bölcsibe, ahol sok kisgyerek lesz, meg sok olyan játék, ami itthon nincs, meg ott is lesz finom ebéd, és pici székek meg asztalok, meg ott is lesz utána csicsika, meg minden. És VÁRTA, hogy mehessen, ahányszor elmentünk a bölcsi előtt, mindig be akart menni.

A beszoktatás után az első nap, amikor már nem voltam vele, akkor egy picit legörbült a szája, de ahogy meglátta a játékokat, már szaladt is játszani. Sosem volt sírás rívás hogy nem akar menni.

Nem érzem magam szívtelen anyának, amiért nem csináltam drámát az egészből.

Mondjuk én nem pont munka miatt adtam be, hanem mert egyetemre járok (nappalira), de lényegében egy és ugyan az a kettő, napközben dolgom van. De ha nem lenne, szerintem fél napra akkor is vittem volna, ha lett volna rá lehetőség, más kérdés, hogy akkor nem szívesen venném el olyanok elől a helyet, akik máshogy nem tudják megoldani. De a fiamon láttam, hogy jól érzi magát a bölcsiben, és sokat tanult is ott. Itthon pl. nem akart nagyon egyedül enni, meg csak a cumisüveg kellett neki, ott meg ahogy látta a többi gyereket pohárból inni, rögtön ő is abból akart, meg egyedül ette az ebédjét. Meg ő 2 évesen még alig beszélt, de pár hónap után rohamosan elkezdett fejlődni. Neki nagyon jót tett a bölcsi, plusz igazán jó helyet is fogtunk ki. Most kezdi az ovit (október végén lesz négy éves, ezért maradt plusz egy évet, nem akartam túl korán oviba átrakni, meg az összes többi gyerek is ilyen őszi-téli a csoportjában, mindenki maradt még erre az évre), remélem az ovit is szeretni fogja. De én örülök neki, hogy ilyen téren nincs vele gond, nagyon barátkozós, tisztában van vele, hogy bárkire bízom rá, EGÉSZEN BIZTOS, hogy érte fogok menni.

2011. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
85%

Én nem furcsállok semmit azon, ha valaki nem adja be bölcsibe a gyerekét. Egyrészt azért, mert valóban kevés a férőhely, másrészt pedig, ha még egy kis ideig otthon lesznek az anyukák a gyerekekkel, attól sem lesz senkinek semmi baja.

Szerintem meg kell értenünk mindenkinek a véleményét, azt gondolom, hogy mindegyiknek van előnye-hátránya, és az sem mindegy milyen vérmérsékletű a gyerek. Valakinek nagyon is jól jön a bölcsi és imádja, valamelyik gyerek meg sikítófrászt kap tőle (még ha amúgy barátságos gyerek is).


Az én lányom két évesen menni fog bölcsibe. Magánba, mert államiba nem veszik fel, mert nincs hely (elutasítottak minket), én viszont szeretném, ha gyerektársaságban lenne, én meg felnőtt társaságban. S szerencsére megtehetjük, hogy magánbölcsibe adjuk, mert jól keresek és a munkahelyem is visszavár! De azt hiszem ez egy ritka helyzet, ahogy elnézem az ország helyzetét!

2011. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 bettineni ***** válasza:
76%
hozzateszem, en egyenlöre el sem tudom kepzelni, hogy ne velem legyen, hiszen csak most mult 3 honapos
2011. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!