Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves kislánynak mit vegyek...

6 éves kislánynak mit vegyek születésnapjára? Minek örül ma egy 6 éves kislány?

Figyelt kérdés
Barátnőm kislánya, nem túl drága ajándékra gondolok.
2011. júl. 7. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
6 évesnek már rengeteg jó társasjátékot lehet venni. Vannak nem túl drágák is de mégis élvezetesek.
2011. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Árakban nem nagyon vagyok képeben mostanság, de az előző válaszolóén kívül talán még a babaház jut eszembe, amelyek között vannak megfizethetők talán, és persze klasszikusan a baba.

De ne legyen túl inger gazdag eg játékszer, ha 8 évalatti gyermekről van szó (jelen esetben 6 éves), különben nem fogja tudni kijátszani önmagából szorongásait, örömeit, meg mindazt, ami épp érdekli, hiszen fantáziájával beleképzel sok mindent. Kb. 8 éves kortól ez az attitűd egyre kevésbé lesz intenzív.


Még ami árban elfogadható ajándék: kiegészítő az eddigi


- vizuális érdeklődéséhez, pl. további színes ceruzák, filctollak, ecset, festék, rajzlap, ha érdekli. Vagy más kapcsán is, ami része a művészeti nevelésnek:


- zenével kapcsolatost: 6-8 ezerért kapni barokk furulyát, vagy dorombot, kisebb ütős hangszert, egzotikus hangszerek között -vannak erre szakosodott boltok- is akadnak olcsóbb kategóriákból valók pl. ütősök, mint a xilofonhoz, metalofonhoz hasonlatosak; ha van mp3/mp4 stb lejátszója, vásárolj/tölts le rá zenét neki, vagy cd-lemezt is vásárolhatsz, pl. gyermekdalok, Halász Judit, Gryllus Vilmos.


- irodalom kapcsán: mesekönyv, verses könyv.


- tánc, mozgás. egy új tornaruha.



Pl. a művészetek vonalán lehet továbbgondolni.



Nem igazán derült ki , mennyire olcsót szeretnél. Sajnos nehéz egy ezresből kihozni, hacsak nem könyv, filctoll, stb apróságról van szó.

2011. júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nagyobb puzzle, lego, könyv, szobában felállítható sátor
2011. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Először egy szép kis karórára gondoltam de nem tudom örülne e neki.

2011. júl. 9. 15:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha 6 éves akkor hamarosan suliba megy,szerintem egy klassz filctoll készlet ,vagy színes ceruza vagy ilyesmi is nyerő lenne(náluk különösen "fogyóeszköz")vagy egy jópofa csajos persely,kincses-ládikó.
2011. júl. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az enyém 5 éves, és

mindennek örül...:)

Amin Hello Kitty van, vagy Hanna Monatana illetve bármilyen figura.

Nyár van, lehet venni napszemcsit! Ennek is nagyon örült :)

2011. júl. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom ekkora korában a szoknyákat szerette a legjobban. Most 8 éves, kissé múlóban a mánia, de a szép ruhákat, csatokat,hajgumikat, kalapokat megnézi mindig.

Esetleg színező, gyöngyfűzőkészlet, strandlabda, valami nyáron jól kihasználható játék lenne jó.

2011. júl. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


A karóra komoly, jelentőségteljes ajándék, szerintem azt hagyd meg a szüleinek, családjának!!! Az én lányom pl. még csak 4,5 éves, de már tervezgetem, hogy milyen lesz, amikor megveszem neki az első karóráját... Én is a mai napig emlékszem rá, amikor elvittek a szüleim órát venni, tök nagy dolog volt nekem/nekünk :) és nem az értéke miatt, hanem mert ez volt az első "nagylányos" ajándékom.

Persze lehet, hogy vannak családok, ahol ez nem ügy, akkor bocsi.


Amiket eddig felsoroltak, mind nagyon jó ötlet, szerintem pont egy ekkora kislánynnak a legkönnyebb ajándékot venni, mert mindennek örül :)

Lehet venni valami kreatív készletet, pl. ékszerkészítő, matricakészítő, ablakfgesték készlet, stb.

Olyat is lehet, hogy bemész egy kreatív boltba, veszel egy üres scrapbook albumot (nagyobb ápiszokban is kapható) vagy egy egyszerű noteszt, és hozzá még különböző színes és mintás papírokat, szalagokat, matricákat, és készíthet magának fotoalbumot vagy titkos naplót...


Ha játékot szeretnél, ajánlom a ThinkFun és a SmartGames játékokat (pl. Chocolate Fix, Rush Hour), ezek logikai játékok, egyedül is játszhatóak, és nagyon jó kis fejlesztőjátékok, pl.ogika, koncentráció, amire majd a suliban nagy szüksége lesz! Keress rá a neten, érdemes.

2011. júl. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!