Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 3 éves lesz. Eddig...

Kislányom 3 éves lesz. Eddig nagyon szépen beszélt a korához képest. Mostanában sokszor elkezd pöszén, selypítve beszélni. Pedig ki tudja rendesen is mondani. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Sokszor mondom neki, hogy én ezt így nem értem, meg beszéljen rendesen. Már lassan oda jutottunk, hogy normálisan alig beszél. Lehet, hogy minél jobban erőltetem annál jobban csinálni fogja?
2011. júl. 7. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igen, így van! Ha hibásan beszél, magára vonja a figyelmedet... Ezt igyekszik talán kiprovokálni. Ne halld meg, ha így beszél! meglátod, hamar leszokik róla :) Különben valószínűleg hallott valakit így beszélni, magától nem találja ki.
2011. júl. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk a jelenleg 4,5 éves kisfiúnknak voltak, vannak beszédproblémái. Késői beszédfejlődése miatt elvittük logopédiai szakemberhez. Múlt ősz óta logopédiai fejlesztő óvodába jár, jelenleg a szünet alatt pedig logopédiai fejlesztőházba hetente egyszer (egész napos, mint egy ovi). Látványosan fejlődik! Nem csupán behozta a korosztályát, de lassan le is hagyja. :-) Hiszen ennyi idősen már munka-, és gyakorlófüzete van. Tuti könnyebben fogja venni majd az iskolát :-)

Javaslom vidd el szakemberhez, nem árthat!

2011. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De nem fogja megszokni és akkor így fog beszélni?
2011. júl. 7. 22:15
 4/13 anonim ***** válasza:

Nincs kistesó?

Olyankor szoktak "babásat" játszani, mert úgy gondolják, az aranyos...

2011. júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: de ki tudja rendesen mondani, csak olyankor azt mondja, hogy ő picike és elkezd, selypíteni, pöszézni.
2011. júl. 7. 22:17
 6/13 A kérdező kommentje:
de van egy 6 hónapos kis tesója.
2011. júl. 7. 22:18
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem fogja! Ha rájön, hogy nincs reakció, nem foglalkozol vele többet azért, mert így beszél, már nem is lesz a dolog olyna érdekes. Ha ki tudja esjetni a szavakat, teljesen fölösleges bárhová citálni, főleg, hogy 3 éves. Ilyenkor még általános dolog különben is az élettani pöszeség ( [link] amit nem szükséges szakembernek javítani, ahogy fejlődik a gyerek, úgy "növi" ki. Ha még 5 éves korában is lesz néhány hibásan ejtett hang, akkor kell a logopédus).
2011. júl. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jaa! Hát akkor itt az ok :) Testvérféltékenység állhat a háttérben. Úgy gondolja, hogy ha így beszél, akkor ő is kicsi lesz, többet fogtok vele is foglalkozni. Sok jó ötletet találhatsz, hogy hogyan kezeld, mit tegyetek, a net-en, ha beírod a keresőbe a testvérféltékenységet.
2011. júl. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

22:15 vagyok

Gondoltam. :o)

Akkor tényleg ne foglalkozz vele, mármint a kislányodnak ne mondj semmit ezzel kapcsolatban, esetleg ha valóban nem értzed, mit mond, akkor kérdezz vissza, hogy "hogy értetted"?


Egyébként pedig próbálj minél több időt tölteni vele kettesben.


Nyilván most esett le neki a tantusz, hogy kis tesóka már "örökre" marad, és így reagálja le.


Sok türelem és szeretet, el fog múlni, én pár hónapot mindenképp várnék, addig nem érdemes szakemberhez vinni, mert még a végén úgy érzi "baj van vele".

2011. júl. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat sokat segítettetek!!!!
2011. júl. 7. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!