Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányomat megharapta egy...

Kislányomat megharapta egy kutya. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen lehet,hogy ezt a kérdést nem is ebbe,hanem a Kutyák kategóriába kellett volna írni,de mindegy.

Azért kérném a segítségeteket,hogy mit lehet ilyen ügyben tenni,ugyanis senki nem tudott tanácsot adni.

A múlt héten történt az eset:három éves kislányommal és egy babakocsis barátnőmmel lementünk a közeli játszótérre.Lányom ott játszott előttem,én pedig beszélgettem a barátnőmmel.Kb. negyed óra után arra lettem figyelmes,hogy egy férfi ott sétál el a kutyájával a játszótér mellett,még sohasem láttam őket ezelőtt errefelé (márr régóta erre a játszótérre járunk).A kutyán nem volt se póráz,se szájkosár.Jöttek egy darabig,majd odaértek a játszótér bajáratához.A barátnőm észre sem vette őket,csak később.A bejáratnál a nagy testű kutya meglátott engem,elkezdett morogni,csak erre emlékszem,mert minden olyan gyorsan történt.Pedig sohasem láttam őket azelőtt.Az állat semmi perc alatt otthagyta a gazdáját (azt nem tudom,hogy próbálta-e visszahívni),berohant a játszótérre,egyenesen a kislányom felé,ám előtte majdnem fellökte a barátnőm babakocsiját (benne a 6 hós fiával).A kutya morgott meg vicsorított,úgyhogy tuti nem barátkozni akart,bár annyira nem értek hozzájuk (még nem volt kutyám,ám a kislányomat nem úgy nevelem,hogy "fúj kutya",de azért tartsa a tisztes távolságot).Amikor észrevettem,hogy a lányomat célozza,felkaptam,de viszonylag későn:a kutya fogai felsértették az arcát és a kezét,de szerintem bele is harapott volna simán.Én is megilyedtem próbáltam távoltartani a kutyát,rá is kiabáltam,de nem igazán segített.Erre azért már a tulaj is volt oly kedves,és odajött:megfogta a kutyát és elrángatta onnan.Még bocsánatot sem kért.

Én felálltam,és tisztes hangnemben (nem ordítva) megmondtam neki,hogy hogyan képzeli ezt el,ha ilyen a kutyája,miért nem tesz rá pórázt? Erre nem mondott semmit.A kutya még mindig morgott rám.Erre megmondtam neki,hogy tudja,hogy a lányom súlyosabbban is megsérülhetett volna,ezt már kiabálva mondtam,de csak megrándította a vállát.A szemébe ordítottam,hogy feljelentem,erre csak annyit morgott,hogy "jelentsen",és elment.

Nagyon meglepődtem,hogy milyen arcátlan emberek vannak ezután az eset után.A barátnőm többet nem merte odavinni babakocsiban a fiát,de én sem a lányomat.Férjemmel megegyeztünk,hogy feljelentjük a kutya tulaját,mert a napokban is láttam errefelé,természetesen póráz nélkül viszi a kutyát továbbra is.Nem ismerem,de majd megkérdezzük a nevét és a címét,mert a barátnőm később ráismert,ugyanis a házukba költözött nemrég a pasi.Azért nem láttam őket előtte.

Mondjuk a feljelentés a kisebbik bajunk:a lányomat elvittük az ügyeletre,szerencsére a sérülések nem voltak túl komolyak,de a lányom lelkileg megsínylette.Azóta éjelente rémálmai vannak,sokat sír.Azt mondja,álmában egy kutya mindig meg akarja harapni.Ha az utcán vagy akár egy mesében kutyát lát,összerezzen és nagyon fél szegény.Férjem szüleinél van kutya,oda már szabályosan belépni sem mer:a mamáéknak meg kell kötni a kutyát,hogy bemehessünk,mert amúgy szabadon van,pedig az a kutya tényleg a légynek sem ártana,nagyon lusta és öreg már.

Mit csináljunk,hogy ez a helyzet javuljon? Gondolkoztam már pszichológuson is,mert tényleg nem szeretném,ha egésze életében rettegésben tartanák a kutyák.Régen szerette nagyon az állatokat,de az eset óta úgy érzem,hogy a többitől is idegenkedik.Voltunk egy majálison,ahol volt kicsi pónilovakon gyereklovagoltatás.Régebben imádta a lovakat is,most pedig nem akart rájuk nézni sem,mert ahogy mondta: "biztosan harapnak".

Bocsi,hogy hosszú lett,de ez történt.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. júl. 11. 17:15
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
És nem tudom,mi lett volna,ha tulaj nem szedi le rólunk a kutyát.Széttép mindket?
2011. júl. 11. 17:22
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a lelkibajához nem kapcsolódik, de amúgy az ügyeleten nem csináltak semmit? Úgy értem, hogy írod, hogy majd feljelentitek a fickót. Nekünk a macskánk harapta meg az egyik ismerősünket, bement a kórházba ellátták és másnap megjelent valami ember, akit hivatalból küldtek, hogy akkor karanténozni kell macskát, vagy van-e veszettség elleni oltása meg ilyenek. Mondjuk ez pár éve volt, manapság nem kerítik elő a harapós állatok tulajdonosait?


Egyébként én pszichológussal próbálkoznék, bár nincs ilyen tapasztalatom, de biztos segítene szegénynek feldolgozni.

2011. júl. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszi a váalszt.

De az ügyeleten kérdezték,hogy kinek a kutyája harapta meg,de nem tudom a nevét a pasinak.Hamarosan kiderül.Ott is azt meséltem el,amit itt leírtam és azt mondták,hogy jelentsem a rendőrségen.Adtak a papírt a sérülésről.Ennyi.

2011. júl. 11. 17:33
 4/21 anonim ***** válasza:
60%

Jobb, hogy itt tetted fel a kérdést, mert a kutyás témakörben még te lettél volna a sz@r ember, hidd el nekem...


Szóval sajnos használható ötletem nincs, mivel mi még nem jártunk így. Talán az idő segít majd a kicsinek kiheverni ezt a dolgot, de lehet, hogy egy gyermekpszichológust is felkereshettek.


A feljelentéshez pedig sok sikert, remélem jól megdorgálják azt az idiótát!

2011. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

A lelki bajra nem tudok megoldást, talán idővel elfelejti, vagy "enyhül" a félelme. Dehát ilyen eset után nem is csoda ha fél szegény :(

Viszont mindenképp kerítsétek elő a gazdáját, hogy be volt e oltva a kutya, ne adj isten ha van vmi betegsége a kutyának időben kapjon gyógyszert a kislány. Én helyben követeltem volna a papírjait a kutyának.

2011. júl. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi,talán majd az idő megoldja :S

Igazad van,a kutyás témában arra lukadtak volna ki úgyis,hogy miért viszem a kislányomat a játszótérre,ha ott a kutya.

Amúgy meg nem értem,hogy az ilyennek minek állat,ha nem bírja megnevelni normálisan.De könyörgöm,azért egy pórázt tényleg tehetett volna rá...

2011. júl. 11. 18:22
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb: be volt oltva a kutya veszettség ellen? Én úgy tudom, ha nincs meg a kutya, és/vagy az oltási igazolása, akkor a gyereket kell beoltani veszettség ellen, ami elég kellemetlen procedúra...

Utánajártatok ennek? Vagy a dokik nem is kérdezték, nem is mondták, hogy oltás kellene?


Másrészről pont a napokban hallottam anyukámtól, hogy állítólag most július 1-től van olyan rendelet, hogy nagytestű kutyát csak pórázon lehet közterületre vinni. Én sajnos nem hallottam a hírt, anyu is csak azért mesélte, mert látta a közterületeseket ott cirkálni a házuk mögötti kutyasétáltató részen, és a póráz nélkül sétáltató gazdik menekülnek is előlük rendesen...

Utána kéne nézni, hogy ez pontosan milyen rendelet, lehet, hogy csak nálunk kerületi, de lehet, hogy országos, és akkor ezen az alapon fel is jelenthetitek. (ha sikerül kideríteni a személyazonosságát)

2011. júl. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A lányomtól vettek vért gondolom a veszettség miatt.Amúgy kiderült,ki az illető.A barátnőm rákérdezett,és állítólag a kutyája már régebben is megharapott valakit (azt nem tudom kit),azért költöztek el :S

És én úgy tudom,hogy közterületen minden kutyára kötelező a póráz,a szájkosár passz,de a nagyokra tuti az is kell.De ez már régóta így van...

2011. júl. 11. 18:53
 9/21 anonim ***** válasza:
73%
Igen, max. a kutyafuttatóban vagy a saját kertben lehet elengedni a kutyát egyébként, sírnak is a kutyás témában miatta eleget, de mint a fenti ábra mutatja, nem hülyeségből van ez kitalálva.
2011. júl. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Totálisan igazad van utolsó!

Nekem addig a napig semmi bajom nem volt a kutyásokkal!Tőlem úgy sétáltatja meg ott az ebet,ahol akarja,de azért más embert (főleg kisgyereket!) ne tépessen vele szét!!!

2011. júl. 11. 19:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!