Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok erről az ovis...

Mit gondoltok erről az ovis kérdésről?

2011. júl. 14. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Látom a többséget lepontozták, de akkoris leírom: nem normális aki fiúra szoknyát ad. Én személy szerint még nem láttam ilyet, most olvasok róla először, de akár óvónő akár más próbálna hülyét csinálni a fiamból, hát nem tenné zsebre.

Az én fiam is játszik a lányom babáival, és egy időben egy rózsaszín cicával aludt, nem csináltam belőle ügyet. De hogy szoknya??? Aztán körömcipő, smink és dauer??? Lesz ám belőle férfi!

2011. júl. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyáltalán miért van olyan ovi, ahol szoknyát javasolnak fiúknak is? Te ezt érted?
2011. júl. 14. 11:25
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Komolyan nem. És elég undorítónak is tartom. Röhögni akarnak az óvónők??? Más ötletem nincs.
2011. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Van két lányom és egy fiam. A szoknyákat kizárólag a lányokon tudom elképzelni, a fiamon kizárt dolog!

Ha az óvodában, iskolában ezt előhoznák, szerintem nem kicsit akadnának ki a szülők, köztünk az én férjem, aki már akkor őrjöng, mikor a 8 éves lányom poénból szoknyát ad a 2 és fél éves fiamra. Azonnal leveteti vele, mert van a fiamnak vagy 10 rövidnadrágja, nincs szüksége szoknyára:)

2011. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Az én kicsi fiam öt éves koráig a lányom szoknyáiban mászkált otthon (nem volt belőle baj, mert úgy sem látta senki), de aztán elhagyta ezt a szokását. Eddig csak egy esküvőn láttam nyilvánosan egy tinédzser korú fiún szoknyát, amúgy nem.
2011. júl. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Hát én még ilyet az életben nem láttam... Higgadt embernek tartom magam, de komolyan 200 a vérnyomásom ettől a hülyeségtől. Azt próbálná meg az óvónő, hogy szoknyát adjon, vagy akár javasoljon a kisfiamnak!

OK, hogy a gyerek maga találja meg a nemi identitását, de ezt azért mégse. Nem, a szoknya, nem uniszex. Egy felnőtt férfi sem hord szoknyát, még akkor sem, ha meleg. Van egy meleg barátom, teljesen férfiasan öltözködik, még rövid nadrágot sem igazán vesz fel. Eszébe sem jutna szoknyába öltözni.

Ne akarjunk már hülyét csinálni a gyerekekből!

Pláne ne kényelmi szempontból! A jóisten áldja meg az ilyen óvónőt, azért kapja a fizetését, hogy nevelje, oktassa, szeresse a gyerekeket, és ebbe beletartozik az is, hogy segítsen neki letolni és visszahúzni a nadrágját, ha kell. A pofátlan lustaság teteje, ha egy kisfiúra szoknyát erőltetnek. Az a szülő pedig komolyan nem normális, aki ezt eltűri, támogatja, sőt még tetszik is neki.

Bocs, de nagyon kiakadtam!


3 éves kisfiú anyukája

2011. júl. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Két fiam van,és biztos vagyok benne,h nem lettek volna hajlandól szoknyát húzni.

Nem vagyok ultrakonzervatív,de engem már kifejezetten zavar ez a hülye PC duma,h a nemi identitást a gyerek találja meg meg hasonlók.Könyörgöm,az a gyerek vagy fiú,vagy lány,nincs rajta mit találgatni.A mi kultúrkörünkben pedig a férfiak nem hordanak szoknyát.Pont.Nem hiszem,h melegben számítana,h egy kis rövidnaciban vagy szoknyában van valaki,Én a lányaimra-van kettő is- az oviba a szoknya alá szoktam adni leggingset vagy rövidnacit-bár ebben a melegben nem járnak-,mert nem akarom,h egy szál bugyiban üldögéljenek a homokozóban,vagy valamelyik csoporttársuk a bugyijukat nézegesse.

Szerintem az nem elnyomása a női nemnek ha a szoknyát meghagyjuk nekik-mármint nekünk-.:)

2011. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16%
Én ovónő vagyok, 2006-ban végeztem a főiskolán és nekünk úgy tanították, hogy segíteni kell a nemi indentitás kialakulását az ovódában. Mégis hogy tapasztalja meg egy fiú, hogy milyen érzés szoknyában lenni, amikor meg sem engedik neki a szülők? Az ovi pont ilyen hely, ahol ezt megteheti. Senki sem kényszerítenek rá, de ha egy fiúnak jobban tetszik egy szoknya mint egy rövidnadrág, akkor nyugodtan fel tudja venni és így a nemi indenitása is fejlődik.
2011. júl. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 12:11-es:

Na, álljunk meg egy pillanatra: a nemi idenitás kialakulását követően is nadrágban járnak a férfiak, és nem szoknyában. Mivel ebben a kultúrkörben a transzexuálisokat leszámítva nem vesznek fel szoknyát hímnemű lények. Az óvoda feladat a szociális kompetencia fejlődésének segítése is, nem?

A gyerekekről köztudott, hogy szeretik azt csinálni, amit a többiektől látnak. Ha egyik kisfiú beleegyezik, hogy szoknyát adj rá, akkor majd a másik is ezt szeretné, és felveszi. Mert ezt tartja normálisnak, hiszen az óvónéni elfogadja, jónak tartja, és ösztönzi is ezt. Ráadásul Pistikén is szoknya van. Holott ez nem normális dolog, sőt szerintem röhejes, ha egy fiún szoknya van az utcán például.

A nemi identitás kialakulásának segítése nem azt jelenti, hogy egy kisfiút lányosan kezdesz öltözteti, direkt babát és edénykéket adsz a kezébe csak azért, hogy hadd tapasztalja meg, hogy milyen nőként viselkedni. Az a nemi identitás fejlődésének segítése, ha nem tiltod meg neki, nem neveted ki, nem adsz neki kisautót, ha ő éppen babázni vagy főzőcskézni szeretne.

A lányok lányok, a fiúk pedig fiúk akkor is, ha éppen leszbikusak vagy melegek. És úgy is öltözködnek.

2011. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem én sem, ki vagyok akadva, szóhoz se jutok. Miért kell egy kisfiúra szoknyát adni? Múltkor láttam a játszón egy kisfiút, alsógatyában pancsolt, de két csat volt a hajában és Marinak nevezte az anyja! (fiú volt, ez látszott) Amúgy hallottam az anyukát beszélgetni, egy értelmes nőnek tűnt, totál nem is értem.


Én értem, hogy ma mindenki állati liberális, de a kisfiú miért nem lehet kisfiú? Hogy jut eszébe egyáltalán valakinek, hogy szoknyát adjon egy kisfiúra? Annyira strapás letolni egy rövidnadrágot a pisiléshez? Vagy MINEK??? Légy szíves, magyarázzátok el, úgy látszik, nehéz a felfogásom.

2011. júl. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!