Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elég napi tömény 3 óra foglalk...

Elég napi tömény 3 óra foglalkozás-játszás egy 2,5 évesnek?

Figyelt kérdés
Van egy hasfájós újszülöttem, deélelőtt 2 órát alszik, délután 1-et. Azon kívűl ölben van. Csak ennyi időt tudok együtt tölteni a nagyobbal. Elég ez neki?
2011. júl. 20. 11:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Azt mondanám kaásból, ohgy nem.

de mivel a pici ilyen nyűgös inkább azt mnodom, ohgy kevés ez az idő, de ha ezt maximálisan vele tudod tölteni, mert nem vagy hulla akkor megéri. illetve egy 2,5 éves okos és nagy már ahhoz, ohgy be vond a pici körüli tenedőkbe. amiben tud segítsen neked hozza a kcsinek a pleust pelkázásnál, fürdésnél segytehet locsolgatni finoman, törölközöt készít hti stb adj neki apróbb feladatoka. ez által érzi,hogy ő is fontos és ez is egy módja a vele való foglalkozásnak. illetve próbáld ki a hordozó kendőt a kcsinek.. menjetek sétlajatok együtt,játszó terezzetek. a picinek is jó a friss levelgő:9

2011. júl. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem nincs még egy picim, de a kisfiamnak nem lenne elég. Mindig jön utánam, és mindig mással próbálom lefoglalni. Van, hogy egy dolog csak 10-15 percig köti le. Nincs segítséged?
2011. júl. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
A te gyereked, neked kéne látnod rajta, mit igényel... Mégis hogy mondjuk meg ismeretlenül?!
2011. júl. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ milyen gyerek!

Valamelyik gyereknek elég ennyi is és tök jól eljátszik akár magában is, viszont némelyik gyerek jóval több figyelmet igényel.

Mit látsz a kisfiadon? Szomorú, nyűgös, ha nem vagy vele?

2011. júl. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon nyűgös, és néha szomorú is. A 3 óra töményen csak vele, csak játék. A többi időben a tesó hordozókendőben van rajtam, de sokszor hisztizik, hogy tegyem le, pedig folyton beszélek hozzá, mesélek neki, tologatjuk az autóit, tehát tulajdonképp akkor is vele vagyok, csak nem kettesben, és ezt nehezen viseli. Egyedül a játszóteret nem tudom megoldani, mert nagyon izzadós a pici, és üvölt, ha nem a légkondis lakásban vagyunk. Egy szál pelusban dől róla a víz, 25 fok felett a kendőt sem viseli el, a babakocsiban, mint a sakál, úgy ordít. :( Segítségem sajnos 1 héten egyszer van, mint most is, de most végre eleludt a pici, úgyhogy rohanok a nagyhoz. Írjatok még, köszi!
2011. júl. 20. 12:00
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy mindent megteszel, amit tudsz. Egy sírós, nyűgös kisbaba mellett, akit még a meleg is zavar, nagyon nehéz lehet. Kisfiadnak most nem könnyű, de ha megteszel minden tőled telhetőt, akkor meg fogja szokni, hogy nem csak ő álla középpontban. Ha nincs segítséged, akkor ez nehéz, de biztos, hogy idővel rendeződik a dolog. A kicsi nagyobb lesz és talán nem fog ennyire lefoglalni, a nagyobbik pedig talán egy kis türelmet tanul. Kitartás!
2011. júl. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Hiszen egész nap vele vagy Te is... Gondolj bele, sokan ilyenkor már reggeltől napestig bölcsődéztetik a nagyobbat.


Szerintem ne ijedj be a nyűgösségtől, majd megtanulja, hogy nincs egyedül, és később a kicsi se igényel majd 24 órát...

2011. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs mennyit fogallakozok töményen a 28 hós lányommal, őszintén nem is érdekele adja megát, van hogy körülöttem tesz-vesz, van ,hogy a bátyját nyúzza, de az x idő minden nap egy nagy hülyeség. meg mi szíámt tömény foglalkozásnak.

Nyáron pancsolunk, kertben vagyunk..ilyenek, akkor az most mi?

vagy egy egész napos kirándulás?

2011. júl. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
persze hogy elég,főleg ha az minőségi,más szülő se foglalkozik ám egyszerre annyit a gyerekével,és véleményem szerint nem is kell.figyelj a minőségi szórakoztatásra,foglalkozásokra és akkor semmi de semmi gond nem lesz.Ne hidd hogy a bölcsibe oviba reggeltől estig vannak velük foglalkozva.én még azt is mondom,le a kalappal előtted hogy ennyit tudsz.ügyes vagy:)
2011. júl. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy a kicsi rajtam van mei tai-ban (mert hasfájós, nyűglődős), és így közben játszok a nagyobbal. És kb. plusz még 3 órát vagyok vele kettesben, amikor csak rá figyelek, amikor a kicsi alszik.
2011. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!