Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan viszonyultok a nagyszül...

Hogyan viszonyultok a nagyszülők "magán akcióihoz" amikor az unokára vigyáznak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A 2 éves fiamat mostanában 1-2 napra rábízzuk a nagyszülőkre és azt tapasztaltam, hogy időnként nagyon nyeregben érzik magukat abból a szempontból, hogy a gyerkőc amikor az "övék" akkor egy csomó dolgot a saját belátásuk szerint csinálnak és tesznek arra, hogy mi szülők mit szeretnénk, vagy mit kértünk az adott dologgal kapcsolatban.

Például a minap az egyik nagyszülő közölte velem, hogy vesz a fiamnak egy gumicsizmát, mert bele akarja vinni a Dunába tapicskolni. A hajam égnek állt, hogy ilyen ötletei vannak. Egyrészt koszos a Duna, a másik az, hogy egy 2 éves gyereket aki időnként hisztizik és dacos, nehéz fegyelmezni, bele akarja vinni a Dunába?


2011. júl. 20. 16:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahelyett, hogy örülnél neki. Nyilván nem engedi be a Dunába nyakig. Mi baja lesz??Koszos a Duna? Tán csak nem teszed vitrinbe a gyereked.

Bocs, hogy kicsit felháborodtam, de én rettentően örülnék, ha időnként a nagyszülő elvinné ide-oda, milyen jó is az a gyereknek. De így marad az, hogy vettem én gumicsizmát, és a kis sártócsába sarazzák magukat tetőtől talpig. Pedig mennyivel jobb lenne nekik a dunaparton a mamával.

Ne parázd túl, vigyáznak az unokájukra!!!!!

2011. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon jól viszonyulok hozzá,mert megbízom bennük! Nagyon túlreagálod! Nem a Dunába akarja vinni,hanem a partra a vízbe tapicskolni. Mi ebben a rossz?! Minden gyerek szereti. Bárhol hisztizhet az a gyerek,otthon veled is lehet baja. Bocsánat,de valahogy olyan érzésem van hogy burokban tartod a fiadat. A nagyszülők is a legjobbat akarják az gyereknek,had csinálják belátásuk szerint. Nem dől össze a világ ha néha az a gyerek tapasztal valami újat is,nem csak azt amit te hagysz neki!

Nekem is van egy hasonló korú lányom. Én nem görcsölök azon hogy mit csinál vele az anyukám,vagy épp az anyósom. Ha egyszer egyszer ad neki 1darab csokit,vagy éppen olyat hagy neki ami nekem nem tetszene!

2011. júl. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kösz, hogy írtatok. Lehet, valóban túl reagálom a dolgokat. Csak időnként olyan dolgokat csinálnak, hogy hintában etetik a gyereket stb.... és aggódom, de ők csak a saját fejük után mennek.
2011. júl. 20. 16:28
 4/15 anonim ***** válasza:

Ne aggód túl a dolgokat. Gondolj arra hogy ők is felneveltek téged és a párodat,és itt vagytok. Ha ez megnyugtat a hintában én is etettem már a lányomat! Ha látnád hogy néha miket csinálunk,na attól akadnál ki! Pedig első gyerekes anyuka vagyok,ahogy gondolom te is. De én próbálok nem mindenen görcsölni,de ha kell tudok határozott lenni.

Második voltam.

2011. júl. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem túlreagálod :) A hintában etetéssel sem értem mi bajod...


Szerintem alapból van valami ellenérzésed a nagyszülőkkel, és ha nem bízol meg bennünk, akkor ne bízd rájuk a kicsit. (De ezt meg később meg fogod bánni... Jól jön az a segítség :) )

2011. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Adná az ég,hogy csak 1x elvállanák a nagyszülők nálunk a gyerekeket,akár egy napra is,olyan gumicsízmát húzhatnának rájuk amilyet akarnak...
2011. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem semmi gondom nincs vele. Persze, vannak "okos" dolgaik, de azért nagy baromságot nem csinálnak.

Pl. nem zavar, ha náluk csak üdítőt iszik a gyerek, meg sok édességet eszik, mert mikor hazajön, akkor tudja, hogy nálunk nincs gumicukor meg cukros lötty állandóan, és nincs sose gond belőle.

(Ez a Dunás dolog nekem se teljesen tiszta - koszos a Duna, hisztis a gyerek. És? Feltételezem, csak sekély helyre szeretné vinni, ott meg nem lesz semmi baja annak a gyereknek. Nem kell ennyire félteni. :))

2011. júl. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem ha olyan dolgot csinálnak amiben nem kérdeznek meg engem,de hát ők nagyszülők, és ez egyre gyakoribb lesz minél nagyobb lesz a gyerkőc.

Ugyanis én őket nem nevelhetem csak a gyereket.


Én már rájöttem,hoyg az a lényeg,hoyg a nagy horderejű nagyobb és fontosabb dolgokat érdemes csak megbeszélni és ezek miatt érdemes csak szólni, mert ha mindenért szólsz még te leszel a hárpia (félig meddig joggal).


Szerintem csak akkro szabad szólni,ha valami nagyon a nevelési elveitekbe ütközőt akarnak csinálni, vagy pedig veszélyeztetik a gyerek épségét.


Nekem anyósom tipikusan az a nagymama, aki mellett elrabolják,elütik az unokűt mert olyan figyelmeteln és felelőtlen, és annyira önakaratú,hoyg mindent eldönt magától.

Rá pl nem is bízom a gyereket több napra, mert simán felüülbírálja a döntéseinket.

2011. júl. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

értem a gondod,és a válaszom,ha anyám mondaná ezt kihullana a hajam,ha anyósom azt mondanám vigye.miért mert anyám felelőtlen,nem figyel rá,nem a gyerek nála az első és még sorsolhatnám,anyósom viszont mindent a gyerekért.soha nem venné a szívére hogy olyan csináljon vele amitől baja lesz.igy szerintem te nem bízol bennük és nem szereted őket annyira hogy egy ilyen kincset bízz rájuk mint a gyereked.bocs hogy ezt mondom,de cáfolj meg ha nem igy van.viszont ha tényleg ez a helyzet akkor beszélj velük és keress kompromisszumot.te is engedj és ők is.

Megjegyzem ebben a példában nincs semmi túlzó.szeretik őt,ez simán lejött.

2011. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ezt a Dunás dolgok kicsit túlreagálod, a nagyszülő pont erre van: kalandok, kicsit többet enged meg, mint a szülők, kényeztetés, kicsit nagyobb szabadság.

nyilván vigyázni fog a kicsire, akinek nagy élmény lenne, annak meg örülhetsz, h ő vesz gumicsizmát, nem neked kell.

2011. júl. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!