Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már előre mondja, hogy nem...

Már előre mondja, hogy nem akar majd menni bölcsibe, oviba. Hogyan reagáljak?

Figyelt kérdés
Kislányom 2.5 éves, most szeptembertől bölcsibe vették fel és ha minden jól megy január végétől, ahogy betölti a 3-at átveszi az ovi. Mindig megnézzük az ovi udvarát, szeretne bemenni játszani, eddig tetszett is neki, de múltkor elszóltam magam, hogy majd jót játszik, eszik, alszik ott a többi gyerekkel és utána megyek érte és együtt jövünk haza. Ettől kezdve, ha kérdezem szeret majd bölcsibe, oviba menni akkor határozott nem és már-már sírás a vége. Mit csináljak, hagyjam és ne mondogassam neki a bölcsit, majd lesz ahogy lesz? Nagyon ragaszkodó, anyás kislány, még az apjával, nagyanyjával sem marad meg, ha nekem el kell valahova mennem.
2011. júl. 22. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi pedig pontosan úgy csináltuk, mint ahogy leírtad. Meséltem a bölcsis/ovis napirendről, megbeszéltük, hogy hogy is fog telni egy napja, addig én mit csinálok, sokszor elsétáltunk megnézni, hogy mit csinálnak a gyerekek az udvaron. Első nap már le is pattintott magáról, simán elvolt. Ne add fel. Próbálj kedvet csinálni neki. Ha elérzékenyül attól, hogy kérdezgeted, ne kérdezgesd, csak mesélj neki minél vidámabban róla...
2011. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg nem megy oviba több időt töltsön a nagyival meg apuval, hogy olyan nagyon ne ragaszkodjon hozzád, másokkal is próbálja magát jól érezni, esetleg aludhatna a nagyinál vagy ilyesmi. Fél év alatt csak változik valamit a helyzet. És szerintem nyugodtan mondogathatod neki az ovit, legalább hozzászokik, mert ha nem mondod, akkor lehet, hogy úgy veszi, hogy már nem is kell mennie. Szokjon csak szépen hozzá, hogy nincs apelláta.
2011. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors reagálást, próbálkozok tovább kedvet csinálni. Sajnos a több együttlét apuval, mamával nem megoldható, mert rengeteget dolgoznak, apuka este 8 körül ér haza és akkor sem a gyerek az első, hanem a vacsi, wc stb. A mamának meg szezonos munkája van, pont most kell sokat mennie dolgozni és télen jobban ráér. A nagyi, a másik nagymama meg lesz@rja az unokát, pedig pedagógus, de mindig a saját problémáival van elfoglalva.
2011. júl. 22. 15:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyire felzaklatja kicsit lehet jobb ha szünelteted ezt a témát. Max annyit tehetsz, hogyha ismersz olyan anyukát és gyerekét akivel együtt fog majd kezdeni velük megismerkedsz, összejártok. Jól jöhet még később.

A kicsinek esetleg meséld az ő szintjén kicsit később, hogy te is jártál oviba, bölcsibe, miket játszottál, hogyan volt egy napod stb. De csak annyit amennyit a türelme bír, és amennyit látsz hogy megért de nem zaklatja fel. Nálunk ez bejött. Bár igazából úgy is akkor fog minden eldőlni ha ott lesztek. De jó hogy felkészíted, csak néha tarts szünetet, vagy más oldalról is közelíts a témára.

Azt pedig hogy ott fog játszani, enni, aludni ne elszóld magad, hanem mond el neki szépen fokozatosan és őszintén. Mond el hogy az anyukák dolgoznak és oda viszik a gyereküket, hogy ott a nénik vigyázzanak rájuk, adjanak nekik enni, míg anya dolgozik. Mond el majd hogy oda sok kisgyerek jár, nem csak ő.

Persze mindezt olyan adagolásban ahogy látod a gyereken hogy lehet.

Az én kislányom is eléggé anyás volt. Nálam az jött be ha mindig, még bölcsi közben is mindig megbeszéltünk mindent. Valamint már a következő napot. HOgyan fog zajlani. Aprólékosan, de a legfontosabb, hogy a dolgok sorrendjét jól mond el neki. Nem az idő a fontos, hanem a sorrend. Így jegyzi meg a kis eszével.

Aztán hamar megtanulja ne félj.

Amúgy nem tudnád csak oviba vinni majd januártól? mert így 4 hónap bölcsi, aztán megint más gyerekek, környezet nem lesz neki sok? Bár nem tudom van e lehetőséged hogy a 4 hónapot kihagyd még a munkából, vagy esetleg addig nagymamához hozzászoktatod.

Ha van akkor szerintem vidd oviba csak, ha nincs akkor pedig kitartás, menni fog. Meg hát akkor úgysem tudsz mit tenni. De ha látja rajtad, hogy ez pozitív dolog, ha érzi, hogy te is belül pozitív vagy akkor ő is jobban viseli majd. kezdeti nehézségek lesznek, általában, de túl fogod élni, túl kell hogy éld. Nagyon fontos a te hozzáállod, nyitottságod, elfogadásod , minden.

2011. júl. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, jókat írtak, az első szinte szóról szóra azt írta, amit én is írtam volna Neked. Az én lányom is 2,5 éves, és szeptembertől megy bölcsibe, ő már várja nagyon. Persze én nem mondtam el neki (még) hogy én majd nem leszek ott mindig.. lehet nem is fogom.. nem tudom.


Kicsit off-olnék, ha nem bánod, de muszáj megkérdeznem. Hogyhogy átveszi az ovi januárban?


Én is beírattam mindkét helyre oviba is bölcsibe is (lesz ami lesz alapon) az ovi elutasított, a bölcsi felvette, és egész évben ide fog járni, nálunk nem veszi át az ovi, nincs ilyen. És persze hely sincs az oviban. Májusban újra be kell majd iratnom az oviba, és remélem fel is veszik, akkor már majdnem 4 éves lesz.

2011. júl. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval muszáj hogy elkezdjük a bölcsit, mert nem tudok tovább itthon maradni, sajnos az anyagiak nem engedik, pedig ha tehetném még egy gyereket is bevállalnék és inkább itthon maradnék. Jelentkeztünk bölcsibe még két évvel ezelőtt, mert tudtam, hogy nagy a túljelentkezés, így is lett, mostanra vették csak fel. De oviba is jelentkeztünk májusban, oda felveszik, de csak ha betölti a 3-at. Én is sokat gondolkodtam jó-e így, hogy mire talán megszokna egy közösséget kezd egy másikban, és lehet, hogy ha jó lesz a bölcsi és nem kell a helyünk másnak akkor maradunk is, de attól is félek, hogy sokban visszahúzzák a kisebb gyerekek. Most szokott le nem rég a pelusról, még nem is stabilan szobatiszta és ha olyan gyerekekkel van, akik kisebbek nála állandóan őket utánozza, azt csinálja amita az 1 1,5 évesek. Úgy hogy nem tudom, olyan sok mindenben bizonytalan vagyok, biztos ezt is érzi rajtam.
2011. júl. 22. 16:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi is hasonlóan voltunk mint te. A gyerek csak velem volt állandóan. Még a bölcsi előtt soha senki még 5 percre se vigyázott rá. Nagyon tartottam a bölcsitől de hála elég jól vettük az akadályt. Volt velünk egyszerre egy másik anyuka is aki a saját kisgyerekét szokatta. Ő büszkén mesélte, hogy neki hetekig is elvan a nagyival és direkt szokaták arra, hogy majd ha bölcsibe kellesz járni akkor ne legyen gond.És ők még is sokkal nehezebben vették az akadályt mint mi. Minden reggel úgy üvöltött míg mi csak egy kicsit pityeregtünk vagy volt olyan, hogy nem is sírt. Mi már régen zökkenőmentesen jártunk amikor még ők mindig csak szenvedtek a beszoktatással. Nem lesz semmi baj jól csinálod.Ha a szülő és gyermeke között meg van a kötődés akkor nem lesz semmi baj. Ezt csak vigaszként írom le mert én is tartottam tőle de megvigasztalt az, hogy jól csináltam mikor az én gyerekem szépen felnőtt a feladathoz a másik gyerek aki meg sokat volt a nagyszülőkre bízva az még most is küszködik. És általában a mi csoportunkban azt figyeltem meg, hogy azokkal a gyerekekkel van a baj akik többet vannak rokonokra bízva.
2011. júl. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, el sem hiszed milyen jó volt olvasni a ti történeteteket és milyen nagy erőt adott! Lehet, hogy mi nem leszünk ilyen szerencsések, mert tényleg mindig üvölt, ha nélkülem van, de azért egy kis reményt adott!!! Tényleg köszönöm hogy leírtad!!!
2011. júl. 22. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!