Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell fertőtlenítővel...

Miért kell fertőtlenítővel lefújni a gyerekek sebeit?

Figyelt kérdés

Oké, ne fertőződjön el, de mi ennek a gyakorlati veszélye? Elfertőződik, azaz kicsit nedvezdik és kész, vagy van valami valós kockázata?

És: mennyire tesz jót, ha a fertőtlenítő a véráramba kerül? És az, ha a fertőtlenítő miatt nem jut hozzá az immunrendszer a banális sérülések útján megszerezhető tapasztalathoz?


2011. júl. 23. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mi okozta a sérülést. Pl ha földdel vagy hússal érintkezik a nyitott seb, akkor olyan kórokozók kerülhetnek a véráramba, amelyek nagyon súlyos betegségeket okozhatnak, ezesetben jobb ha a fertőtlenítő kerül be.
2011. júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Földdel persze, hogy érintkezik, hiszen a legtöbb sérülést esés útján szerzik. Mégse rohantak velünk se a patikába, de még csak haza se a vízcsap alá, aztán valahogy egész jól túléltük. Hússal meg hogy érintkezne egy friss seb? Nem valószínű mindenesetre. Na jó most már be kell ismernem, van bizonyos prekoncepcióm a dologgal kapcs., de nagyon érdekelne az ellentábor véleménye.
2011. júl. 23. 21:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Kölyök koromban a lehorzsolt térdünket legtöbbször lepisiltük! KImosta a földet, és állítólag gyógyít is!

:D

Néha a vágott sebeinket anyám jóddal kezelte, de csak a széleit, a sebtől távolodva tisztította, a sebbe sose tettünk semmit!

Én se szoktam erőltetni a kölyköknél! Ha olyan a sérülés, akkor kap rá egy kis mercurokrómot, (mert az szárít is) aztán mehet isten hírével...

2011. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok az azonnal fertőtlenítő anyuka. Nem hordok magamnál ilyesmit. Ha a játszón vagy séta közben elesik, lemosom ha valahol letudom, vagy zsepivel letakarítom amennyire tudom, és jövünk haza. Itthon kimosom, és Betadine kenőccsel kenem be. Az ugye mehet a sebbe is, nem is csíp.
2011. júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utolsóval egyet értek .-)


max annyi h ha nagyobb a felszíni sérülés akkor éjszakára teszek rá egy fedőkötést h ne maszatolja el a betadint

amúgy nálunk gyógyító a neve :-)))

2011. júl. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22.24-es vagyok. Kedves utolsó, nálunk is gyógyító kenőcs a neve:-) A popsikrém is az, ha nagyon kicsípi a kaki a fenekét, akkor már mondja, hogy a gyógyítóval kenjük be:-)
2011. júl. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én mindig fertőtlenítek, van hogy nem és pont most nagyon csúnyán elfertőződőtt a kisfiam hátán, amin nem is látszott, hogy sebes, jó egy nap alatt lement róla a gyulladás és a genny is eltűnt.

De én fertőtlenítem, vagyis egyszer bekenem bepanthennel.

Gyerekkoromban is fertőtlenítette a sebeimet édesanyám, jóddal vagy hipermangánnal.

2011. júl. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ava87 ***** válasza:
100%

Ha nagyon koszos sebről van szó, akkor szoktam fertőtleníteni. Pl. egyszer a fiam valahogy lebűvészkedte a konyhapultról a húsvágó kést, amivel épp dolgoztam, csak leraktam, hogy egy új darab húst tegyek a vágódeszkára. Na, el is vágta az ujját. Azt kapásból lefertőtlenítettem, mivel a nyers hús azért tényleg veszélyes tud lenni, és ugye a késsel már előtte húst vágtam.

Viszont kicsi horzsolásoknál nem rohanok a fertőtlenítőért. Maximum a gyerek követeli, hogy tegyem rá a "varázsport" (sebhintőpor), de ő a ragtapaszról is azt gondolja, hogy az gyógyít :D Érdekes, gyerekkoromban én is ezt gondoltam :)

2011. júl. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nálunk is a sebhintőpor volt a divat, de emlékeim szerint ritkán került elő a fiókból. A 2,5 éves lányomnak vannak olyan napjai (gondolom, amikor fáradtabb), hogy egyfolytában esik, ilyenkor egyetlen délután 10-12 eséssel mindkét térdéről nadrágon keresztül képes lehántani a fényezést. Mivel soha semmit patikát nem hordok magamnál, és vízcsap sincs minden sarkon, legtöbbször már beheged a seb, mire kipucolhatnám. Viszont úgy gondolom, ezek a sérülések igenis kellenek, mert ha domesztoszba áztatom a gyereket, annak később isszuk meg a levét. Érdekelt volna, van-e ennek a mások számárs talán felelőtlennek tűnő felfogásnak valami konrét veszélye. De úgy látom, gyakorlatilag nincs. Húsos kés után mondnjuk én is fertőtlenítenék...
2011. júl. 24. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!