Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok menni gyerek (ek)...

Szoktatok menni gyerek (ek) nélkül is a férjeddel pár napra pihenni? Mennyi idősen "adtátok le" először a gyerek (ek) et a nagyiékhoz? Nagycsaládosok is "leadják" a gyerekeket néha?

Figyelt kérdés

Férjem felvetette ezt a variációt. Eléggé ki van fáradva, és persze azért én is kicsit.

Gondolom, pihentetőbbnek látná, ha pár napra kettesben - pontosabban hármasban - is elmennénk pihenni - a kicsi ugyanis még csak pár hónapos.

De a "nagyot" (2 éves) addig elvinnénk a nagyszülőkhöz. Már volt náluk pár napot, amikor a kicsi született és nem volt gond.

Szerintetek normális az, hogy azt érzem, nem "adhatom le" a lányunkat, mert rossz anya lennék tőle, mert lehet, hogy nagyként neheztelne majd, hogy "leadtuk" meg ilyesmi?

Vagy inkább normálisnak tekinthető, hogy a férjem szeretne néha csak kettesben (jelen esetben hármasban) velem lenni kicsit?


2011. júl. 25. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Meg leszek kövezve, de négy gyerkőcünk van, és nekünk a kezdetektől természetes, hogy ugyanúgy szükségünk van romantikára és kettesben töltött időre, mint a gyerekek előtt. 6 évesek a nagyok, 3,5 és 2 éves a két kicsi, most is épp Magyarországon vannak a szüleimmel (külföldön élünk).


Anyósomék itt élnek, rendszeresen átvállalják a gyerekeket, és van egy bébiszitter is vész esetére.


Nálunk ez az elv jött be: hetente egy estét, havonta egy hétvégét és évente egy hetet kettesben töltünk. Csodákat tesz, és a gyerekeknek is jobb, ha kicsit megszokják, hogy nem csak mi vagyunk a világon, arról nem is beszélve, hogy a kikapcsolódásnak köszönhetően kiegyensúlyozott, boldog és szerelmes szüleik vannak. Úgyhogy ebből hosszútávon mindenki profitál.

2011. júl. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én leadhatnám, van is hova, de kétszer kipróbáltuk, és én rosszul érzem magam a kislányunk nélkül. Nem tudok úgy pihenni sem, hogy nincs ott velünk. 3 éves lesz :)
2011. júl. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ez körülmények és ember függő is.én azt mondom igenis szükségünk van,lenne egy pár napra együtt és ha ez neked megoldható,menjetek nyugodtan.nekem mondjuk lekiismeretfurdalásom lenne hogy a kicsit viszem a nagyot meg nem.ez még a nagynak is kiüthet ha nem most lehet késöbb.de alapjában egyetértek a ris romantikázással,ha ez sérülés nélkül megoldható.
2011. júl. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

NEM de anyósnál szoktak aludni.

nagy 11 éves, kicsi 2,5 lesz.

Viszont mindeg ygütt megyüönk, legutóbb pünkösdkor voltunk a Ligur tengernél, illetve 3 hete a Bükkbenn.

Ha a nagyobbik hazajön az Adriáról, ahol a nagyszüleivel van, együtt elutazunk 2 hétre Görögországba.


De tervbe van véve egy amszertdami vége kettesben.

2011. júl. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha az egyiket viszem, viszem a másikat is, ez alap. Nem tudnám megtenni a nagyobbal, hogy őt lepasszolom, míg a kicsit magammal viszem. Egyébként sem akarok nélkülük nyaralni, nem érezném jól magam.

Nálunk a megoldás: visszük a nagyszülőket. :-) Akkor együtt vagyunk, de mégis van lehetőségünk pár órát kettesben is lenni. Ez nagyon bevált. Többe kerül, ez igaz, de megéri, jót nyaralunk a gyerekekkel, ugyanakkor van lehetőség pihenni, romantikázni is egy kicsit.

Legutóbb csak négyesben voltunk pár napot, de még ezen a nyáron tervezzük a nagyszülőkkel közös nyaralást is. Ezen kívül baráti családdal is megyünk, nálunk ugyanannyi idősek a gyerekek, mint nálunk, jó együtt lenni, de az is megoldható, hogy egy-egy órát vigyázunk a másik gyerekeire is, felváltva. Meg az is nagyon jó, amikor mi, anyukák vigyázunk a gyerekekre, addig az apukák találnak programot maguknak, majd cserélünk, az apák vigyáznak a törpikre és mi anyukák kapunk kimenőt. :-)

2011. júl. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kisfiunk 29 hónapos. Már többször volt anyukáméknál, amióta bölcsis (2 éves korától), ha beteg volt, én meg dolgoztam. 1 hetet simán elvan náluk. Most is elvitték a hétre, majd hétvégén hozzák haza. Így ha azt nézzük kettesben vagyunk apával bár ő dolgozik, én meg szabin vagyok. Októberben lesz a házassági évfordulónk, tervezünk egy hosszú hétvégét, elutazunk valahova belföldre ha összejön kettesben.Nincs ebben semmi rossz, ha a gyermek szeret a maminál. Kisfiam beszélni sem akar velem, olyan sok a dolga a maminál:-)
2011. júl. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem helyesen érzed, ha már kettesben nem tudtok lenni mert viszitek a picit, akkor véleményem szerint elfér veletek a nagy is.Pláne mivel már két éves, élvezné is hogy lát új dolgokat.Neked meg lehet úgy hiányozna hogy nem is élveznéd az egészet.

De én magamból indulok ki, van egy két éves fiam, és egyáltalán nem tervezek még nélküle pár napot sem(és az apukája sem), mert úgy gondolom hogy egy család vagyunk, akkor a nyaralás is legyen közös.Volt rá 30 évem hogy nélküle nyaraljak.Mi élvezzük a vele töltött időt, és csak vele érzzük egésznek a kirándulást is.Ha elalszik, akkor lehet romantikázni.

De ez mint írtam az én véleményem, és hozzáállásom.Dönts a szíved szerint, ha úgy érzed nem éreznéd magad jól nélküle, hát vigyétek a nagyot is:-)Jó pihenést.

2011. júl. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha én igazán pihenni szeretnék, akkor gyerekek nélkül mennék, kettesben a párommal :)

Persze, pár hónapos baba mellett ez lehetetlen és ha meg már őt elvinnénk, akkor nagyon furcsa (és szemét) dolog lenne a "nagyot" kihagyni a buliból...

Tehát: vagy mindkettőt lepasszolnák vagy egyiket sem!

2011. júl. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
jav: lepasszolnánk.
2011. júl. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na most akkor képzeljétek magatokat a nagylány helyébe...megy a tesó, de engem nem visznek? Szerintem nagyo de nagyon rossz érzés lenne neki még akkor is ha esetleg a nagyi is nyaralás lenne...de neki szerintem jobban fájna, hogy őt otthagyják a tesó meg mehet..én elébe mennék egy esetleges féltékenységnek!


Egyébként mi még nem voltunk nélküle egyelőre...szórakozni eljárunk, de sok dolog jött össze az elmúlt hónapokban és még nem jutott idő ebből a szempontból egymásra,kettesben..tavaly meg amikor nászútra mentünk volna, akkor csak 8 hónapos volt, mégúgysem akartuk otthon hagyni..lehet még a nyár végén beiktatunk egy rövid, hétvégés nyaralást nélküle, de csak itt a közelben, mert nem akarom hogy a babáknak is bajuk legyen...mármint nehogy baj legyen aztán kórházba sem jutok el...

2011. aug. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!