Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Félénk kislányos anyukák nem...

Félénk kislányos anyukák nem féltek az ovikezdéstől?

Figyelt kérdés
3 éves kislányom jelenleg bölcsis, de nem beszélget senkivel a bölcsiben. Otthon virgonc, hétördög, de senkivel nem áll szóba, ha kérdezik nem válaszol csak bújik. Félek, hogy el fogják nyomni az oviban, mert azért ugye ott nagyobb az önállóság mint most a bölcsiben.
2011. aug. 5. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne is mondd. Enyém a 3 .szülinapja előtt 2 hónappal kezdi a bölcsit. Itthon, meg az utcán "nagy arc", de nagyobb társaságban ő is inkább egyedül van el, és nézi a többit a szeme sarkából, közben játszik. Talán azért lehet, mert nincs testvére? :(( Nem tudom. De én is csak remélem, hogy nem ő lesz az, akit majd mindig félrelöknek és átgázolnak rajta...
2011. aug. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Beszélj az óvó nénivel, mond el neki az aggályaidat! Ő majd igyekszik odafigyelni és úgy alakítani a "barátságokat", hogy ne nyomják el a félénk gyermekedet.
2011. aug. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az talán még szerencsénk, hogy ismerjük a leendő óvónéniket, mert a fiam is hozzájuk járt. A bölcsiben azt mondták, hogy ne féljek, mert biztos ki fog nyílni. nagyobb lesz a csoport mint most a bölcsiben és rá fog kényszerülni, csak nem szeretném, ha sírva kéne otthagynom.
2011. aug. 5. 09:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is ilyen természetű. Október óta jár bölcsibe, de alig-alig beszél a gondozónőivel, inkább csak bólogat, vagy mutogat nekik. Amúgy a közös tevékenységekben részt vesz, együtt énekel a többiekkel, stb..., de csak a testvérével hajlandó bent játszani. Az óvónők kb. kiröhögtek, mikor az aggályaimat mondtam volna el, ő szerintük ez abszolút nem egyedi eset, lesz ő még huncut rosszcsont bent is. Csak arra lennék kíváncsi, hogy mikor és hogyan?
2011. aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!