Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom nagyon csendes,...

Kislányom nagyon csendes, szerény az oviban, és az óvónőknek nem válaszol, ha kérdezik, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, de az biztos, hogy én ilyen voltam és még félre is húzódtam, egyedül játszottam, az általános iskolában sem szóltam senkihez, mert úgy éreztem a többi gyerek mind okosabb-ügyesebb nálam én nem vagyok alkalmas arra sem, hogy beszéljenek velem.

(Lelkileg bántalmazott gyermekként nőttem fel, azt hallgattam nap mint nap, amit utána ugye készpénznek is vettem-én semmire sem vagyok jó, minek élek...).

Nem történt otthon valami probléma nálatok (veszekedés, haláleset, túlzott idegeskedés a részetekről valami miatt)? Mert azt megérzi!

Egy szóval nem mondom hogy nálatok is ilyen súlyos lenne a helyzet, lehet, hogy csak bátortalanabb egy kicsit, mi felnőttek sem vagyunk egyformák, de azzal segíthetsz neki, ha mindig dicséred, amikor csak lehet, szidni a lehető legkevesebbet szidd (persze fegyelmezni kell, de azt is lehet olyan hangnemben, amiből azt érti ki, hogy szereted, de vannak határok.)

És próbálj meg türelmes lenni vele, ne emeld fel a hangod és ne érezze, hogy ideges vagy, akkor sem ha épp hisztizik.

30 éves nő és 1 gyermekes anyuka vagyok.

2011. aug. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szorong valamitől.Ki kell deríteni az okát,hogy mitől szorong.A kiegyensúlyozott családi háttér a legfontosabb egy kisgyermek életében.Ha azzal nincsen gond,akkor máshol kell keresgélni.Valami miatt nem tud megnyílni.Gyakorlatomat oviban töltöttem és volt egy kislány,öt éves elmúlt és minden délutáni pihenőkor bepisilt.Hiába mondtuk az anyjának,hogy ez nem normális nem érdekelte.Szegény kislánynak csak szeretethiánya volt,de az nagyon.Sokszor kérte,hogy maradjak mellette,amíg elalszik.Próbálj nagyon nagyon sokat foglalkozni a kislányoddal,mindig érezze,hogy számíthat rád.Biztonságban kell,hogy érezze magát.
2011. aug. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Abszolut meg sem szólal az oviban?

Hasonlít az itt leírtakhoz: [link] ?

Nézz utána a mutizmusnak egyéb helyeken, biztos kapsz ötleteket, hogyan tudsz segíteni neki. Ha az óvónők is komolyabbnak ítélik a helyzetet,(nem csak a kezdeti megszeppenés az ok) akkor fordulj nevelési tanácsadóhoz is.

2011. aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Elnézést, de több információ is lemaradt.

A probléma nem itthonról ered, mert teljesen normális, egész, szerető családban élünk.

Semmi megrázkódtatás nem éri.

5 éves lesz a lányom, és imád oviba járni.

2011. aug. 5. 15:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is arra gondoltam, hogy ha egyáltalán nem beszél az óvónőkkel, akkor szelektív, más néven elektív mutizmusról van szó. Úgy tudom, idővel rá lehet venni ezeket a gyerekeket, hogy az óvónők fülébe súgva válaszoljanak, aztán később megjönnek a zöngés hangok is. De lehet, hogy a kislány soha nem lesz egy szereplős, társaság közepe-típus, ha így lesz, akkor ezt el kell fogadni, nem szabad ráerőltetni a természetétől idegen viselkedést. Rendszerint otthon egyébként cserfesek szoktak lenni az ilyen problémával küzdő gyerekek.


Ezen az oldalon vannak régi Ranschburg-válaszok, úgy emlékszem, van közöttük mutizmusos kérdés is.

[link]

2011. aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
véletlenül nem kristálygyerek a lányod? olvass utána, hátha segítettem az infóval, csak azért mondom mert az enyém az, és ugyan ez csak én tudom miért van és nem keresek lelki megrázkódtatást feleslegesen mert mi is szerető családban élünk. olvass általános jellemzéseket a témában vagy fórumot és lehet hogy ilyen egyszerű a válasz:-)
2011. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Esetleg tudsz ajánlani egy fórumot, ami ezt taglalja?
2011. aug. 7. 22:43
 8/9 anonim ***** válasza:
ha fórumot nem is de egy oldalt igen van sok olvasgass, és ha teheted keress egy ténylegesen tisztán látót, nem sarlatánt aki megmondja hogy ő az e, vagy ha nem akkor miért ilyen szótlan az oviban
2011. aug. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is csendes visszahúzó vagok. Nálam az odkolába jött elö hogy nem szoltam a tanárnénihez. Elvittek nevelési tanácsadóba. Ott azt állapitották meg, hogy velem nincs semmi baj. A tanito néni nagon hangosan beszélt a nekem addig megszokotthoz képet és ez okozta nálam. A mai napig nem szeretem a hangos beszédet. (33 évrsen)
2011. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!