Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol találhatnék vmilyen...

Hol találhatnék vmilyen leírást az interneten arról, hogy milyen okai lehetnek annak, hogy 22 hónapos kisfiam ha nyűgös, fáradt, vagy egyszerűen csak front van és vmit nem engedek neki, akkor egyből üt?

Figyelt kérdés
Gyerekekkel, idegen felnőttekkel is nagyon baratsagos.Tudom, hogy szeret engem is, mert álandoan puszilgat, ölelget, de ha rájön az "5perc", akkor nem kímél.Már mindent próbáltam:hatarozottan elmagyaraztam neki milioszor, hogy ezt nem szabad,mert anyanak faj.De nem hazsnalt.Probaltam mar azt is, hogy nem reagalok ra semmit, de akkor annal erosebben ut, varva a reakciomat.Probaltam mar azt is, hogy lefogom a kis kezet, de akkor megjobban kiborul es hisztizik es minden erejevel probalja kiszabaditani a kezeit, hogy tovabb uthessen.TEljesen tanacstalan vok, mar fogalmam sincs mi lenne a legjobb megoldas erre.Tobbszor sirva fakadok mar en is az idegtol, mert borzalmas ezt erezni,hogy a pici imadott gyerekem bantani akar.Viszont neki is rossz ez! Aztan ,ha lenyugodott, jon,atolel,megpuszil es mondja is, hogy "adsz Anának puszit".........Kivok teljesen mar ettol.Alapbol nagyon akaratos , ilyen a termeszete, ezt mar szuletesekor is megmondtak a korhazban.Kinovi majd ezt?
2011. aug. 7. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam le erről a fiamat, hogy először megfogtam a kezét és mondtam neki szépen, hogy nem szabad, aztán minden ütést visszaadtam és közben mondtam neki, hogy ugye érzed, hogy ez mennyre fáj? Ne csináld, mert ez ilyen nagyon rossz. Hát nem mondom, hogy hamar, de fokozatosan leszokott róla. Csak egy a lényeg, hogy mindig ugyanúgy reagálj, soha ne hagyd szó nélkül, mert amit egyszer lehet, azt lehet máskor is... így a beidegződés! Kitartás!
2011. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pl itt a gyakorin rengeteg ilyen kérdés van. Leírás csak annyit,o hgyé életkori sajátosság.
2011. aug. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!