Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel tudnék hatni a gyerekemre?

Mivel tudnék hatni a gyerekemre?

Figyelt kérdés
3 éves és nagyon nem fogad szót. Van büntetés, szobába küldés, mesemegvonás, játszótérről hazamenés, mit vessek még be? Nem is figyel rám, csak ha kiabálok vele. Rongyosra tépem a számat, magyarázok, hogy fogd a kezem, veszélyes, de hisztis lesz és nem fogja fel.
2011. aug. 11. 07:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Hát sajnos ilyen helyzetben már régen be kellett volna vetni egy jó kis atyai (ennek hiányában anyai)elfenekelést...

Nagyon sok olyan szakasz van egy dackorszakát éló kisgyerek életében amikor sem a szép szó, sem a hangos szó enm hazsnál, mert folyamatpsan próbálgatja - tágíja - feszegeti a határait - "ja, még ezt is lehet, jó...jaaa és még ezt is megcsinálhatom anyával?jóó...."

Mi megtettük, és nem is fajultak el soha a fegyelmezési kérdések!

2011. aug. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Mikor ilyeneket hallok,meg látok mert a környezetemben elég sok ilyen van.Általában mindig az a probléma hogy nem kiskoruktól nevelték a gyereket,hanem akkor akarják elkezdeni mikor már késő.Csak egy példa a nővéremék,ők is mindent megengedtek a gyereknek és mikor elérte a 3 éves kort nem fogadott szót nekik.A nővérem hiába szól rá nem foglalkozik vele.Nem kell feltétlenül ütni a gyereket,az én kislányom 17 hónapos most kezd rosszalkodni de én nem engedek meg neki mindent.Pont ezért(is)mert tudom hogy akkor később már hiába beszélnék neki.Ez az én véleményem,kinek nem inge ne vegye magára.
2011. aug. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

miből gondolod, hogy most kezdtem el a nevelést?

most van az a korszak, hogy nem fogad szót, eddig szót fogadott, elég volt, ha hangosabban szóltam. Mindig következetes vagyok, ha elhatároztam, hogy valami így lesz, akkor a fene fenét eszik is, úgy lesz. Pár szabály kőbe van vésve, van napirend is, de feleslegesen nem korlátozom, pl. ha séta van, mehetünk, amerre akar, maradhatunk a játszón, amíg kajaidő nem lesz, választhat mesét, játékot. De pl. nincs tesóverés, úttestre kiszaladás és tévépüfölés.

Jobban örülnék olyan tanácsoknak, hogy én így csináltam, ez vált be, de könyörgöm, hogy lehet összehasonlítani egy 17 hónapost egy 3 évessel, rengeteget változik még addig a gyereked, mire 3 lesz.

2011. aug. 11. 10:35
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Ahogy írtam kinek nem inge ne vegye magára!Nekem ezek a tapasztalataim.Igaz hogy az én kislányom még csak 17 hónapos,de az biztos ha már most tudatosan nevelem akkor később sem lesznek gondok.
2011. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

szerintem meg vegyél kicsit vissza. Ismerek én is olyat, aki elhatározta, hogy az ő gyereke mindig mintaszerűen fog viselkedni és nem lesz hisztis. Ja, amíg óvodába nem került, tényleg így volt. A gyerek egy önálló lény önálló természettel, terelgetni tudod, példát mutathatsz, de alapvetően az életkori sajátosságait nem tudod kiiktatni.

Amikor magát földhöz verő gyereket látok, én örülök, hogy az enyém nem ilyen, de lehet, a máik gyerekem ilyen lesz, nem tudhatom.

2011. aug. 11. 11:33
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

kedves második - jót mosolyogtam :) 17 hósan az én fiam is még kisangyal volt, viszont sajnos mindenkinél lejön a dackorszak, amikor próbálgatja a határait egy kisgyerek és csakazért sem fogad szót - majd te is megtudod


én is kezdettől fogva következetesen nevelem, ha valamit nem szabad, azt nem, de így sem úsztuk meg a makacskodós "nemfogadokszót" korszakot

kedves kérdező, ha következetesen neveled, akkor nincs más dolgod, csak megvárni, míg vége van ennek az időszaknak, nem rontottál el semmit

2011. aug. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
igen, következetes vagyok, talán én egyedül a családban. Amit egyszer megengedek, azt utána is mindig, amit meg nem, azt soha. Vagy mondom, hogy majd ha nagyobb leszel. Tudom, hogy a korlátok biztonságot adnak, azért teszek így. Kicsit nehezíti a helyzetet a 15 hónapos kistesó, aki meg még nem bírja megjegyezni, hogy mit szabad és mit nem, úgyhogy rossz hatással van a nagyra, aki utánozza a kicsit.
2011. aug. 11. 11:52
 8/12 anonim ***** válasza:
16%
Az én gyerekem sem angyal,de amit nem szabad azt nem szabad.Én vegyek vissza?Ha felteszel egy kérdést akkor fogadd el a válaszokat is.Részemről ennyi!Most pedig nyugodtan le lehet pontozni.
2011. aug. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

a tiéd válasz, csak nem releváns.

Egyébként a nevelést soha nem késő elkezdeni-szerintem. Jó esetben persze kezdettől nevelik a gyereket, de olyan nincs, hogy nincs nevelés, különben kis vadállat lenne a gyerek. Ha eddig megengedtem volna, amit most csinál, akkor már kb. halott lenne. Most sem engedem meg a rosszaságot, csak nehéz rávenni, hogy azt csinálja, amit eddig azonnal csinált pl. rendrakás, kézenfogva séta a zebrán.

2011. aug. 11. 12:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem eszedbe ne jusson megütni a gyereket, hacsak nem rontani akarsz a helyzeten, akinek meg 17 hónapos a gyereke, az miből gondolja, hogy 3 évesen nem lesznek hasonló problémái? 17 hónaposan hol van még a dackorszak?? Na nem baj, jön még kutyára úthenger.


Ami a lényeget illeti, szerintem nagyonis jól csinálod, leszámítva persze a kiabálást. Ha sokat kiabálsz vele, egy idő után már a kiabálásra sem fog odafigyelni. A végtelenségig legyél következetes, és kitartó, ki fog ebből nőni a gyermeked. A büntiket jónak és korban adekvátnak tartom, de a jutalmazásról se feledkezz meg, ha jól vilelkedik pl. az orvosnál, otthon mindenképp többször is meséld el apának, hogy a gyerkőcötök milyen okosan viselkedett, és még matricát is kapott, stb stb. Másik: ez nemcsak a dckorszak lehet, hanem előfordulhat, hogy van benne egy figyelemkeresés, ezért amikor nem rosszalkodik, mindenképp próbálj vele sokat foglalkozni, beszélgetni, mesélni, játszani, hancúrozni, ölelgetni. Pont azért, mert sok negatív visszajelzést kap, és azt is éreznie kell, hogy törődsz vele és fontos neked és szereted. Amikor csak lehet, dicsérd.

2011. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!