Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvárhatja e az ovi, hogy a...

Elvárhatja e az ovi, hogy a szomszéd kisvárosba járó 5 éves gyermekemért minden délbe menjek el, amennyiben nincs (busz) közlekedés egyáltalán a déli órákban (9-től - 14:30-ig nem jár busz)?

Figyelt kérdés

A falunk az ovis gyerekek hazahozatalára külön ovis-buszt biztosít délután 16 órakkor.

Kistesóval vagyok itthon,ezért szóltak,hogy délbe haza kell hozni a nagyobbikat.

Kérdem én mivel ,amikor a férjem jár dolgozni az autónkkal?

Vagy elvárható,hogy ha van rá pénzünk,az anyuka mindig rendelkezzen autóval...


2011. aug. 17. 13:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Hát ilyet még nem hallottam, és nagyon remélem, hogy nálunk ilyen nincs, mert nem tudom mit csinálok akkor.
2011. aug. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem 9:45-re ér oda,hanem reggel viszi az apukája mikor dolgozni megy.

Ha kistesóval mennénk akkor arra írtam,hogy a déli hazahozatal úgy lenne lehetséges,hogy elmegyünk a 9 órai busszal,sétálgatunk 12:30 -ig amgí agyobb el nem jöhet ebéd után,majd miután elhoztuk 12:30-tól sétálgatunk 15 óráig amíg nem jön a hazafelé menő buszunk.

2011. aug. 17. 14:11
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rosszul tudják azok, akik azt gondolják szabály, hogy az otthon lévő Anyukáknak haza kell vinni délben a gyereket. nekünk az ovi vezetője mondta, hogy nem kötelezhet rá, de ha nem gond, jöjjek értük délben ( amúgy is elvittem volna őket, de Ő megelőzött ezzel a kéréssel)
2011. aug. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

na hagyd magad

nem kötelezhet rá egy ovi sem h délbe hazahozd a gyereket max kérheti ha otthon vagy a tesóval

tegyél panaszt és mond meg h nem tudod megoldani


megkérdeztem az ovivezetőnket és ö is ezt mondta

2011. aug. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Bocsánat,utolsó válaszoló,de azért NEM tehetik ki az óvodából,mert anyuka nem dolgozik,illetve otthon van egy kisebb gyerkőccel.A bölcsibe kell munkáltatóit vinni(sok helyen)nem az oviba.És jogszabály valóban nincs arra,hogy a gyerek meddig maradhat ott.Esetleg valami belső szabályozása van az óvodának(de a jegyzőnél lehet fellebbezni a számodra nem megfelelő döntés ellen).

Kedves anyuka!Ne hagyd magad.Ahogy a szavaidból kiveszem a kicsi most lesz középső csoportos.Ilyenkor már sok ovónéni ajánlja is,hogy aludjon ott a gyerek(a szocializálódás szempontjából jobb,ugyanis a 4-5 évesek már hajlamosak kiközösíteni azon társaikat,akik kevesebb időt töltenek bent,mivel úgy érzik,ők kilógnak a sorból).Konkrétan elmesélte a kisebbik fiam leendő óvónénije(szeptemberben kezdi az ovit,és én sem akartam bent altatni,mert magamnak osztom be a munkaidőmet,ráadásul tervezzük a 3. gyreket),hogy egész egyszerűen a nem ott alvós társaikkal sokszor nem hajlandók játszani,és az egész nap ott lévő gyerekek-ugymond-klikkesednek.Ami még érdekes:ez a kiscsoportban egyáltalán nem tapasztalható,de a középső,illetve nagycsoportra nagyon is.Summa summárum:ne hagyd magad,és ragaszkodj ahhoz,hogy ott alhasson.2 gyerekes anyuka

2011. aug. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem az utolsónak,hanem a 13.50-es válaszolónak(82%-os)szántam.
2011. aug. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A kérdező írta, hogy más otthon lévő anyuka gyereke is simán ott van 16-ig. Akkor miért pont neki kéne hazavinnie, amikor ráadásul szinte lehetetlenséget kérnek. Ez szerintem nem normális. Ha minden gyereket elvinnének, akinek otthon van az anyja, akkor oké. De ha a többi maradhat, miért pont az övét akarják hazaküldeni???
2011. aug. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!