Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korától kap zsebpénz...

Hány éves korától kap zsebpénzt a gyermeked, mennyit és mire költi?

Figyelt kérdés
Az én lányom télen lesz három éves, értelmes, megfontolt leányzó, és arra gondoltam, elkezdem bevezetni számára a pénz fogalmát, méghozzá úgy, hogy naponta 200 forintot kap, amiből a hercegnős csokitojásait vagy hasonló szenvedélyeit finanszírozhatja. Persze tudom hogy nem tud még számolni, de maga a jelenség, hogy a dolgokat pénzért vesszük, és van ami kijön egy adott összegből, van ami nem, van amire pár napot spórolni kell, stb., szóval ezt már tuti felfogná és egy ilyen kezdetleges szinten meg tudna tanulni bánni a pénzzel. Nálatok hogy volt ez?
2011. aug. 22. 00:35
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Nem vagyok anyuka. 17 éves lány vagyok. De nagyon tetszik, hogy már most ilyen szinten törődsz a kislányoddal. Kreatív. :) Több ilyen anya kéne. =/
2011. aug. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
97%
Én 18 éves lány vagyok. Szerintem meg túl hamar, és túl sokat akarsz neki adni. De Te tudod...
2011. aug. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
A két iskolás gyerekemnek napi ezer-ezer forintot adok zsebpénznek, azt kell olyankor beosztaniuk, amikor nincsenek velünk, hanem mondjuk az iskolában vannak. Napi ezer forint elég nekik ezt azt vásárolni olyankor. A két óvodás fiamnak még nem adtam, szerintem még nem lenne helyén való, meg nem értenék még olyan szinten mint az iskolások. Egy apa.
2011. aug. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3 évesnél ez még nem fog működni...

Majd 5-6 éves korában kezdjetek ismerkedni a számolással, akkor kell megtanulni a "sok" és "kevés" fogalmát is...


Lehet majd "boltosat" játszani vele : 3 vadgesztenye ára van a játék-almának, 1 gesztenyébe kerül a műanyag répa, stb...

Lehet kapni komplett kis játék-boltot, pénztárgéppel, műanyag zöldségekkel, gyümölcsökkel...

A "boltosnéni" kiteheti a pultra a LEGO-figurákat, Kinder-figurákat, ezeket is be lehet árazni...

(Az árcédulán 3 gesztenye rajza)...


Szóval, lépésről-lépésre megyünk, nem kell erőltetni, mindig csak annyit, amennyit a gyerek érdeklődése megkíván!... :-))


Az én gyerekeim elsős korukban kaptak némi kis zsebpénzt, hogy az iskolai büfében naponta 1-2 dolgot vásárolhassanak.

7-8 éves koruktól már egyedül mentek a boltba megvenni, amit felírtam nekik cédulára, szépen kifizették a pénztárnál, hozták a visszajárót...

Aztán 10 évesen saját bankszámlát és bankkártyát kaptak, hogy tanulják a takarékosságot és a pénzzel való bánást...


13-14 éves koruktól maguk vehették a napi tízóraijukat...

2011. aug. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hittem csúnyán le leszek hurrogva. Nekem is vannak kételyeim a dolog helyességét illetően, de nem azért, mert azt gondolom, nem működne még nála a pénz alapvető kezelése, mert tudom, hogy kellő rávezetéssel képes lenne rá, sokkal inkább tartok attól, hogy túlságosan anyagias szemléletet ültetek el így benne, pedig jómagam megvetem a pénzközpontúságot.
2011. aug. 22. 01:20
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Pedig nem kellene. Ha megtanítod neki a helyes viselkedést, és az életben való helyes magatartásra másokkal szemben, akkor nem baj az ha mindent meg kap egy gyerek. Attól hogy nem jár kínai ruhában, cipőben, és minden földi jóban részesül amiben sajnos sokan nem, attól még nem lesz rosszabb egy gyerek. Csak nevelés és szemlélet kérdése az egész. Jó az ha van pénz, sok minden rossztól megóvhatja az embert, még a családi vitáktól is, ami bizony 80 százalékban emiatt van. Az én gyerekeimet minden iskolatársa szereti, mert ugyanolyan emberként tekintenek rájuk, mint bármelyikre. Ez az amit meg kell nekik tanítani már kis korban, később pedig majd a munka fontosságát. Minden a szülőkön múlik.
2011. aug. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem a 8. születésnapjától fogva kezd majd zsebpénzt kapni. Másodikos, eddig nem tanultak számolni csak 20-ig, nem értette a nagyobb számokat, pénzeket. OTP Junior számlát nyitok neki, arra kapja majd a havi "zsebpénzét", ami havi 2500.- forint lesz. Emellett napi 150-200.- forintot kap reggelire - reggel iskolába menet vesz magának valamit a pékségben.
2011. aug. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 13 éves lány vagyok, zsebpénzt, mint olyat havi 1000 Ft-ot kapok, de ha ruhát szeretnék, akkor azt a szüleimtől javarészt meg szoktam kapni. Elég jól élünk, és anyáék tudják, hogy ha valamit szeretnék, és az nem hülyeség, akkor azt általában megkapom. Pl. új telefonon csak két év után lehet gondolkozni, kaját mindig kapunk tőlük suliba menet, nagy, szép házunk van... De sosem dicsekszünk a suliban, és sok barátom és barátnőm van, normális, tisztességes lányok és fiúk... Amúgy is olyan iskolába járok, ahová a jól élő, elismert szülők gyerekei járnak, és a társaság is néhány gyöngyszemet leszámítva rendes, meg minden. És mind szeretjük egymást, barátok vagyunk, jó közösség, pedig mindannyian szinte mindent megkapunk.

Három évesen még szerintem is korai lenne ez az egész, inkább ha szeretne valamit, csokitojást mondjuk, ahogy mondtad, akkor azt ne minden nap, de vedd meg neki, mert tényleg nem ezen múlik, ahogy azt már előttem is mondták.


13L

2011. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem is túl hamar és túl sok. Én egy hónapban 5ezret kapok (18/L) De mondjuk 5-es koromtól kaptam heti 500 Ft-ot
2011. szept. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!