Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A normaflore-t tényleg rutin...

A normaflore-t tényleg rutin szerűen adjátok a gyereknek, ha igen, milyen estben?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondta a gyerek doki, hogy rutinos anyukák tudják, hogy mikor kell adni...:(
2011. szept. 3. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire vagyok rutinos (2 gyerek :o) de én a következő esetekben szoktam:

- antibiotikumos kúra vége felé kezdem adni, és kb. egy hétig minden nap egy ampullát, a bélflóra helyreállítására

-amikor a széklet nagyon össze van zavarodva (hasmenés vagy szorulás van), akkor egy-két hétig szintén napi 1x

2011. szept. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mint az előttem szóló akkor adom. De rá is van írva. Jó fej a gyerekorvosod! Akár el is mondhatta volna, hiszen nem lehet mindenki "rutinos"anyuka (örülj neki, hogy eddig nem volt rá szükség)!:)
2011. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

off.első. székrekedésre is jó a normaflor?én azt hittem csak hasmenésre?

látod kérdező ezek szerint én nem vagyok rutinos,csak akkor adom ha antibiotikumot kapott vagy amikor nagyon ment a hasa.

2011. szept. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Volt már rá szükség sajnos hasmenés miatt.

Amikor másodszor hívtuk a dokit, hasmenés miatt (ami véres volt), akkor mondta, rutinos anyukák tudják, hogy ilyenkor normaflore-t kell adni.

2011. szept. 4. 10:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A normaflore probiotikum, nem hasmenésre jó, meg székrekedésre, általában a bélrendszernek.

Mert azok a bacik vannak benne, amik a védekezőképességért felelnek. Tudjátok a reklám: Védekezőképességünk 70%-a és egyen bifiduszos joghurtot-na ezek a bifiduszok vannak a normaflore-ban is.

Nyilván antibiotikum kúra illetve hasmenés jobban tönkre teszi a bélflórát, azért javasolják a normaflore-t, régen joghurtot, kefírt. De egyébként ez nem gyógyszer.


Én rutinosan adom, na nem a normaflore-t, mert abban kevés is ez a baci meg ha nincs tápanyag (prebiotikum-hiába adod, szépen elpusztulnak a bélben)úgyhogy prebiotikummal együtt kapják. Havonta csinálunk egy kúrát, hogy ne legyenek betegek. És bizton állíthatom, nekünk nagyon bejött. Jobban, mint bármely vitamin meg immunakármi. Az immunológus dobott egy hátast, mikor mutattam fiam vérkép eredményeit, csakúgy érdeklődés szintjén, ha már összefutottunk és mondta, hát miért nincs gondozásban meg immunpótláson-és mondtam egyszerűen azért, mert soha nem beteg. Hát szerinte ez nem létezik.


Az orvosod arra célozhatott, hogy valóban ha kellő számú probiotikum van a bélben, akkor nem lesz beteg, mert felzabálják a kórokozókat, másrészt, ha vírusos a hasmenés, akkor nem szabad visszatartani a kórokozókat (hasfogót adni)hadd ürüljön ki a szervezet, hanem csak a normaflore-t illetve más probiotikumot. Egyébként beválik, ha észreveszed, hogy kezd valami hasmenés kialakulni és nagy dózisban (a maximális mennyiségben) adod, azonnal hat. És erről annyit lehet olvasni mostanában, mert szerintem kb olyan felfedezés, mint a C vitamin volt a maga korában.

2011. szept. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2011. szept. 4. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!