Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma kezdte gyermekem a bölcsit....

Ma kezdte gyermekem a bölcsit. Tízóraira gyümölcslé, ennyi?

Figyelt kérdés

Beszoktatás van, még itthon reggelizik 2 évesem, jól lakva mentünk, 10-kor már nagyon éhes volt, beharangozták a tízórait, tűkön ülve várta a gyerkőc az ételt, és egy pohár gyümölcslevet kaptak a gyerekek. Elkerekedett a szemem, de az övé még jobban. :( Alig bírta kivárni az ebédet, addigra már nyűgös volt, álmos volt. Nem sokat evett, mert nem nagyon tetszett neki, inkább a gyümölcsöt ette, meg ivott, mert egész délelőtt csak azt a kis gyümölcslevet ihatták. Hazajöttünk, rögtön elaludt, s mikor felkelt, úgy evett, mint aki ma még nem evett... :( Rám se csörög anyám, hogy lányom még nincs dél, ne egyél, hát miért nem lehet enni-inni adni a gyereknek, mi ez, börtön? Még inni se kaptak. :S Egy anyuka szólt, hogy szomjas a gyereke, nem tetszett a gondozónőnek. Hőség van, kell a folyadék, nem??

Ráadásul minden csoporttárs nagyobb, az enyém meg nem tud egyedül felmászni sehova, semmit nem tud csinálni egyedül, hát ki fog rá figyelni, azt hiszik neki alap, de előre félek, hogy mi lesz vele. Ha nem vagyok most mellette, ma is lett volna pár baleset. :(

Lelkiismeret-furdalásom van, jobb lenne neki még itthon velem, de muszáj dolgoznom. :(((


2011. szept. 5. 20:04
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Visszaolvastam, annyit hozzáfűznék, hogy persze, önálló a korához képest, de fel-lemászni nem tud, és szegény rohan a gyerekek után, segítséget vár hozzá...

Dolgoznom meg azért muszáj, mert egyedül nevelem.

2011. szept. 5. 20:06
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt a bölcsibe is tizóraira csak gyümölcslé van, Reggeli 8 órakor van,10-kor gyümölcslé,11.30kor ebéd és alvás.Inni mindig kapnak.

Bölcsis nénikkel nagyon meg vagyok elégedve,figyelnek a gyermekekre.

Fiam most kezdi az ovit,na itt már rosszabb a tapasztalatom....Fiam a legkisebb,vegyes csoport.

2011. szept. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is csak gyümölcslé van tízóraira. Eleinte nekem is furcsa volt, de mi belerázódtunk. Azóta rendesen eszik ebédet, korábban csak kotorászott ebédkor. Nem fog éhezni, emiatt ne aggódj. Ebédkor majd többet eszik.

Készülj fel rá, hogy lesznek balesetek, nem is kevés. Mivel a bölcsiben kb. 5-6 gyerek jut egy gondozónőre, nem fog tudni csak a te gyerekeddel foglalkozni egész nap. Nem tud ott állni mellette, hogy le ne essen. Viszont a jó hír, hogy 3-4 hónap alatt hihetetlen sokat fog fejlődni a gyerek, meg fog tanulni egyedül fel- és lemászni, stb. Addig viszont még lesz egy-két álmatlan éjszakád. :-(

2011. szept. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is 8-8:30-ig van a reggeli, 10-kor gyümölcslé, 11:30-kor ebéd. Ha belegondolsz, 3,5 óra van a két főétkezés között, az azért nem olyan sok. Itthon se etettem gyakrabban, mint háromóránként. Amúgy nálunk vihetnek be a szülők gyümölcsöt az egész csoportnak, és akkor van tízóraira gyümi.
2011. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak gyümilé van uzsira. 8-8.30 között reggeliznek (nagyon bőséges), 10-kor a gyümölcslé, fél 12-kor ebédelnek. Inni sokszor kínálják őket napközben.
2011. szept. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Fiam ovis, nálunk is néha csak gyümölcslé van tízóraira, én is meglepődtem, de tény, h jobban megeszi az ebédet!
2011. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy én azért nem lepődtem meg ezen, mert a fiam nem is tízóraizik? Meg van bölcsis ismerősöm, mindenhol gyümölcslé a tízórai. És igen. 8-kor reggeli, és 11:30-kor már ebéd. ha abban a 3,5 órában még kenyeret is kapnának, szerinted mit ennének ebédre. Nyugi, szerintem nem lesz ideje éhezni a kicsidnek.
2011. szept. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Akkor mindenhol ez van, csak közben ihatnak a gyerekek, ezt azért megkérdem holnap, miért nem ihatnak, a víz a legjobb szomjoltó, pláne ebben a melegben. Elhiszem, hogy megszokják a gyerekek, az esésekkel is tisztában vagyok, sőt, kifejezetten örülök, hogy közösségben van, s egymástól sokat tanulnak. Nem vagyok paraanyu, nem is izgultam a bölcsin, de ilyenre nem voltam felkészülve... A gondozónénik nagyon kedvesek, rendesek, egy szavam nem lehet rájuk, nem is azt mondom, hogy ott álljanak mellette, pont ez az... Hogy másra hogy figyelnek, ha az én gyerekem majd ott toporog, hogy segítsenek neki, vagy szegény homokozhat egész nap, mert az megy egyedül is. :))
2011. szept. 5. 21:13
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

2 évesed nem tud felmászni sehova? ne viccelj, tuti fel tud mászni, csak még nem mutatta neked :D


nálunk kicsit másképp van, mi már egy éves járunk bölcse, most 21 hónapos a fiam, az a más, hogy én is vele vagyok, nálunk van ilyenre lehetőség, kevés pénzért :)

nálunk is csak gyümölcslé van 10óraira, mivel mi ott álltunk át a tápiról/tejpépről, így nekem nem furcsa és ezt szokta meg a fiam is :)

ebédet meg imádja, a mi bölcsinkben nagyon jól főznek és valóban meg is éhezik addigra, szerintem nincs ezzel baj. mindig azt várom, hogy kifogjon rajta és megehessem a maradékot de ez még nem igen fordult elő :D

inni kell, az tény, kérdezz rá!

2011. szept. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ma kezdtük a bölcsit, nálunk alma volt a tízórai, meg tea! Nálatok sincs leves ebédre, csak 1 fogás?
2011. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!