Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S.! Agresszív gyerek az...

S. O. S.! Agresszív gyerek az ovis csoportban, ti mit tennétek? Annyiban hagynátok? Bővebben kifejtem a kérdés alatt.

Figyelt kérdés
4 napja (cs., p., h., k.) jár oviba a nagylányom. Most nagycsoportos. Jött egy új gyerek (fiú)a csoportba nem tudom honnan, de nagyon durva és ocsmányul beszél. Mindenkit üt, ver, rúg, csíp, ahol éri. Először azt hittem, hogy csak a lányom tiszteli meg ezzel, de saját szememmel láttam, ahogy egy nyugodtan játszó kislányhoz odament a csoportba és hátulról elkezdte rugdalni a derekát. Azt hittem káprázik a szemem. De nem! Mindennap mindenkit jól elver. Én nem fogom hagyni. Ma szóltam az óvónőnek, hogy nagyon gyorsan csináljon valamit, különben nagy balhé lesz. Hát csak hebegett, habogott. Mondta, hogy szólt már az anyukának, de igazá ők nem tudnak vele mit tenni, kiutasítani nem tudják a csoportból. Na, ezzel aztán marhára megnyugtatott. Én nem fogom hagyni, hogy naponta elverje a gyerekem! De mit is lehetne tulajdonképpen csinálni? Gondoltam, hogy a szülőkkel aláírást gyűjtök, hogy takarítsák el onnan ezt a kis "férget". Ti mit javasoltok??
2011. szept. 7. 11:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg mindenkit kiszemel magának, akkor talán a gyerekekkel is meg lehetne beszélni hogy úgymond ha így viselkedik védjék meg csapatostul a bántott gyereket, és közösítsék ki egy időre a verekedőt. Nagycsoportosok talán már megértik, és szerintem a legnagyobb hatással a csoporttársai lesznek a gyerekre. Nálunk is volt egy ilyen gyerek, az volt a szokása hogy a wc-ről lelökte a gyerekeket pisilés közben. Erre meg nem tudom azt mondani hogy neveletlenség, mert ez gonoszság. És pont az én fiam kezdte el, hogy mikor ilyen történt egy kislánnyal megvédte. Nem lökte vissza a fiút, hanem felsegítette a kislányt és otthagyták a fiút szó nélkül. Utána a srác szinte kereste a fiam kegyeit. Ő persze nem barátkozott vele szerencsére más elment iskolába az agyerek.
2011. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra is értem a felháborodásodat,az óvónénik lépjenek közbe ,ne engedjék,hogy másokat bántson a kisgyermek, a problémás gyereknek segítségre van szüksége,már artam nemhiába agresszív,nevelési tanácsadóba kellene küldeni őt.
2011. szept. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

12.28!

Írtam az előbb, hogy az öltözőbbe lökdösde, csipkedte a lányom barátnőjét, és nem szólt rá a nagyanyja egyáltalán. Még csak meg se probálta. Szerintem meg a gyerek a szülő tükörképe és nem a kisujjából szívta ki ezt a típusú viselkedés. Biztos van előtte példa.

2011. szept. 7. 12:34
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze a példa is számít,ebben is tudnak segíteni a szakemberek,mert megfigyelik,hogy miként fegyelmezi a szülő a gyerekét,jó néhány alkalommal meg kell jelenni,ha az oviban nem javul a helyzet,akkor addig keresik az okokat,megoldást amíg nem jutnak valamire.
2011. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon mérges vagyok! És elmegyek a végsőkig! AZ én gyerekemre SENKI nem emelhet kezet!! Sose tettem, nehogy már egy ilyen ..... tegye meg!!!! Ne tudjátok meg mit érzek!!!!!!!
2011. szept. 7. 12:37
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen feldúlt vagy,ez jól láttszik a soraidból,talán annak a családnak is nagy segítség lenne,ha a te közbenjárásodra végre elküldenék az oviból szakemberhez a gyermeket,a családdal együtt,mint írtad nem bírnak vele,ilyenkor pedig az ovinak kötelessége megtenni a lépéseket,a gyerek későbbi sorsa miatt ez nagyon fontos,talán tudnak segíteni a gyereken és nem fog másokat bántani.


Azért írok ennyit,mert van egy figyelemzavaros kisfiam,akit sokszor félreértenek és akkor viszont dacos lesz,például leejt valamit,lelök valamit,vagy folytonos mozgáskényszere miatt amiről nem tehet szerencsétlen egész nap az oviban a sarokba kellene állnia.


MI sok mindent teszünk a gyermek javulása érdekében,idegrendszer fejlesztő tornára járunk,rengeteget foglalkozunk vele,ő szerencsére nem agresszív.ilyen gond nincsen,de bőven van más.

2011. szept. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a helyi családsegítőbe, ők majd cselekednek.
2011. szept. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ha az óvónénik nem lépnek a nevelési tanácsadóba küldéssel,akor majd a családsegítő lép és ez nem csak azok érdeke,akiket bántott idáig,hanem a családé és a gyereké is,utánna kell járni ,miért ilyen a kisgyermek.
2011. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat!

És a családsegítőbe egyszerűen menjek be és mondja el hogy mi a helyzet?

2011. szept. 7. 12:53
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindezt úgy tedd,mint aki segítő szándékkal van ,nehogy ott is használd az idézőjelben tett minősítést.


Mond el,hogy a gyermeked veszélyben van egyrészt,másrészt pedig talán az adott gyermekkel valami probléma lehet ami miatt szerinted szakemberehez kellene küldeni őt,mert az óvónénik sem bírnak vele és nyílván a szülők sem.

2011. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!