Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyereketek mikor tanult meg...

Gyereketek mikor tanult meg folyamatosan beszélni, énekelni? Mikortól használta az Én, enyém stb szócskákat a beszédében?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

23 hónapos, klasszikus értelemben nem beszél (szavakat mond, jelekkel kombinálva "beszél" mondatokban)

De az enyém szó kb az ötödik volt, amit kimondott és rendszeresen használt, jóval az anya előtt :)

2011. szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én, enyém szócskát már használja a 2 évesem,de beszélni egybefüggően még nem tud. Mondjuk Rebekának hívják,ezt elég nehéz kimondania,és van nagy tesója,hogy hallja az én,enyém szót,így könnyebben kommunikál velünk.A nagy úgy 2.5 évesen már nagyon szépen beszélt,de ő sokáig nem használta az én szócskát. ! évesen is azt mondta,hogy tégem,tiém.
2011. szept. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
4 évesen. bocsi
2011. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kisfiam két és fél éves,és nem olyan régen kezdett el több szavas mondatokban beszélni.előtte még csak szavakat,illetve a szavak első két betűjét mondta.Az én szócskát most kezdi mondogatni,de van mikor úgy mondja,hogy Marcié,anyáé stb,de van mikor úgy mondja,hogy pl.Én is megyek...stb.
2011. szept. 7. 12:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2 éves kora körül kezdett 2-3 szavas mondatokat, de inkább csak tőszavakat rakott egymás mellé. Az én helyett sokáig baba volt, és az enyém meg a babáé. A legfontosabb szó a nem volt, érdekes módon az igent viszont nagyon sokáig nem mondta csak bólogatott.
2011. szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a lányom 21 hónapos, 2-3 szavas, egyszerű mondatokat használ: elment a kukásautó, hol a toll?, ez fehér autó, stb. A birtoklásra még nem használja az "enyém, tied" szavakat, inkább a " anyáé, anya táskája, apa cipője, rozijé, rozi zoknija" kifejezéseket.
2011. szept. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 22 hónaposan kezdett el rövid mondatokban beszélni: pl."Felborult a vonat. Anya itt marad. Kismotorral megyünk. Este világít a verdás lámpa."

Rengeteget beszél, de az "enyém", "én" szavakat még nem használja. Helyette a saját nevét mondja.

Néhány dalt is szokott énekelni, a Monchichit, az Egy kis malacot, az A bundának nincs gallérját és a Bújj, bújj zöld ágat. Ezeket természetesen nem végig, hanem egy-egy sort tud mindegyikből és azt ismételgeti.

Az viszont nagyon megdöbbent, hogy a toldalékokat megfelelően használja. (-tól, -nak, -val..)

2011. szept. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2,5 éves, már mondatokban beszél, de az én-te kifejezéseket pár napja kezdi használni.
2011. szept. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

28 hónapos kisfiam van. 25-26 hónapos koráig kb semmit nem beszélt csak a szavak elejét ismételte szótagszám szerint.1,5 éves kora óta mond verseket és énekel a fent leírt módon + a dallam stimmelt. Most mondatokban beszél, nagyon kevés szó van, amit nem tisztán ejt. Ha kedve van mindent énekel és mondókázik. Kb. 26-27 hó körül kezdte használni a birtoklást (papáé, anyáé, Marcié stb.), 27 hó óta pedig vegyesen (tied, tiem:-),én, Marcié stb)

De én tudata 1,5 év körül már alakult,mert ha szeretett volna valamit,vagy vele kapcsolatosan történt valami akkor magára mutogatott és mondta, hogy mama(Marci).

2011. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!